On tämä uskomaton kansa! Kaikilla on omat mieltymykset kiusata naapureita! Onko se kateutta kun jurppii vai peräpohjalaista luonnevikaa?Minä vietän kaikki kesäni kotonani rauhallisella rivitaloalueella. Siellä on tosi hiljaista kesäisin koska suurin osa asukkaista on metelöimässä kllaasin takaa.
Naapuri tykkää kuvata autokameralla.
14
314
Vastaukset
- Anonyymi
Naapurin rouva kävi mökkimme pihalla keräämässä marjatkin pensaista. Riistakamera kuvasi myös kun rouva kävi puskapissalla mökkimme edessä, puucee oli lukittu... Kävin naapurissa kuvan kanssa neuvottelemassa marjapensaiden tyhjennyksestä, ja sanoin että olisi kiva että rouva kävisi kotona tarpeillaan, sillä kukkaistutuksemme ei välttämättä kestä ureaa... Lahjoitin heille myös muutaman marjapuskan taimen. Rouva suuttui ja sanoi tekevänsä poliisille rikosilmoituksen salakuvaamisesta.Nyt saa odottaa koska ne poliisit tulee minua hakemaan.
- Anonyymi
Siellä se palomies poraa pojan kanssa aamu kuuteen asti, ihme touhua.
- Anonyymi
Kun muutettiin ensimmäiseen asuntoomme, muuttopäivänä naapuri huudatti Infinitya täysillä. Ajattelin heti, että onpa siinä mukava naapuri, varmasti tullaan hyvin toimeen. No eihän me tultu. Oli joku häirintynyt vanha palomies joka todennäköisesti vielä veti vaimoaan turpaan.Onhan noita naapurissa kaikenlaista kyylää, häirikköä ja kovaäänisesti nussivaa asunut, mutta siinä olivat, eletään ja annetaan toisten tehdä samoin.
- Anonyymi
Se naapurin daami on pulassa.
Omassa pihassa saa kuvata, kuvaus raja on tontin raja.
Se naapurin kuseskelu on viranomais taholla, siveettemyys rikos eli rikesakko, harvoin päiväsakkoja.
Terveisin Tampereen mies 45v.- Anonyymi
Omakotialueella vastapäinen naapuri (rouva) istuu illat ikkunan vieressä pimeässä huoneessa korva tuuletusikkunassa ja kamera haarojen välissä. T.tamperen ukko.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Omakotialueella vastapäinen naapuri (rouva) istuu illat ikkunan vieressä pimeässä huoneessa korva tuuletusikkunassa ja kamera haarojen välissä. T.tamperen ukko.
Kisuaanko kuvaa, kun kamera polvienvälissä......
- Anonyymi
Se on niitten elämä.
- Anonyymi
Meillä naapuri onanoi ja juo wishyä rajalla. Välillä ruiskii nesteitä meidän tontille.
Pistää niin sylettämään.- Anonyymi
Heti kun pervo tulee työstään hän laittaa tuikku päälle nr 108 sprintteriin ja aloittaa kuvamaan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Heti kun pervo tulee työstään hän laittaa tuikku päälle nr 108 sprintteriin ja aloittaa kuvamaan.
Naapurin ukko omakotitalolla tuijotti teinityttöjä terassillaan ja hinkkasi itseään – yritti selittää ”miehisellä raapimisella”Tuijotuksen kohteena oli naapuriomakotitalon 13-vuotias tyttö ja tämän 15-vuotias kaveri.Hän oli ollut joko alasti tai vaihtoehtoisesti vain pyyhe ympärilleen kiedottuna. Silloin kun pyyhe oli ollut lanteilla, oli mies sen pudottanut saatuaan katsekontaktin tyttöihin.
- Anonyymi
Minä tykkäisin, että autokameran filmiin jää vastaantulevan auton rekisterinumero näkyviin. Ei kuitenkaan jää kyllin selvänä. Autojen liikkuessa kävelynopeudella näkyy rekkarikin. Kamera on Transcend 100 Pro.
Millainen autokamera tarkasti matkanopeudessakin?- Anonyymi
ai kallentien mersu ku pitää kamera päällä ja aamulla sitten niskat ojoissa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
ai kallentien mersu ku pitää kamera päällä ja aamulla sitten niskat ojoissa.
Huolehdi niskan liikkuvuudesta: taivuta niskaa eteen, taakse ja sivulle ja kierrä päätä puolelta toiselle.
- Anonyymi
Onko j-tiellä kyttäys rauhoittunut kun mulkku siirtyi toiseen pitäjään?
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit1367580KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti4237051Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei693593Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521373216Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1092754Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään442298- 1261926
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro231793Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv261556Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1821457