Millonkahan salkkarit tiedottaa rosa rusasen tilanteesta. Rosalla oli salkkareihin tullessa haaveena lähtee maailmalle näihik aikoihin mutta jos julkisuudessa ei haluu olla niin se haave on vaikee toteuttaa. Onkohan se sit haövaantunu jalkavaivan seurauksena koska ei haluu julkisuudessa olla ja ei tiedoteta mitään. Rosan broidi rufuski hiipiny ku varkain porstualle
Rosa Rusasen tilanne
29
23053
Vastaukset
- Anonyymi
Mediassa kirjoitettiin, että olis jalkansa takia pitkällä saikulla, mut veikkasn et maksettiin ulos vaihtamalla näyttelijää tjs. Ei sen Iidan roolit ole näyttäneet olevan mitenkään fyysisesti raskaita.
- Anonyymi
hän on kyllä täysin kadonnut julkisuudesta, ei edes mitään some-tiliä. kaipa hän on jossain kampaajana/myyjänä tms.
- Anonyymi
Alkuperäisen Severin näyttelijällä on ainakin osittain julkinen insta. Eli hänestä löytyy ihan tuoreita kuvia. Komea nuori mies. Eli kyse Rosan veljestä, joka myöskin katosi julkisuudesta sarjasta lähtiessään.
- Anonyymi
Totta. Rosa Rusanen katosi somesta. Sirua näytellyt Satu Pikkusaari löytyy Instagramista, ja samat kasvot sieltä kurkistaa. Hän elelee äitinä, joten siinä lienee syy ettei ole julkisuudessa kuulunut. Tykkäsin Sirusta ollessani yläkoululainen.
- Anonyymi
Rufus ja Rosa taisivat lähteä samana vuonna Salkkareista. Olisikohan syynä jotain muutakin kuin Rosan sairaus? Olisiko todellisuudessa sukset menneet ristiin studiossa palkkauksen kanssa?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Totta. Rosa Rusanen katosi somesta. Sirua näytellyt Satu Pikkusaari löytyy Instagramista, ja samat kasvot sieltä kurkistaa. Hän elelee äitinä, joten siinä lienee syy ettei ole julkisuudessa kuulunut. Tykkäsin Sirusta ollessani yläkoululainen.
Taisi se salkkarit-Venlakin saada lapsia sarjasta lähtemisen jälkeen. Pihlajakadulla aika hedelmällistä porukkaa.
- Anonyymi
Huhuttu, että olisi nähty Särkänniemessä tai jossakin vaateliikkeessä. Mitään haastatteluja ei antanut sarjan lopullisesta jättämisestä.
- Anonyymi
Jotkut kertoneet, että olisi mennyt studion kanssa sukset ristiin.
- Anonyymi
Tuskin mitään jalkavaivaa oli, vaan syy oli varmaankin, et ihastui/rakastui kollegaansa ja sitten siitä ei tullutkaan mitään joka muutti ilmapiiriä, ei kiva näytellä ex kanssa… Varsinkaan jos ex seurustelisi myös Salkkari näyttelijän kanssa.
Sekä vielä samaan aikaan tapahtunut runsas kilojen kertyminen ja siitä seurannut niiden asiaton kommentointi netissä jota oli paljon. On kyllä nuorelle tytölle suuri asia.
Varmaankin tuotantoyhtiön, Rosan ja vanhempien kanssa neuvoteltu, et jää hetkeksi tauolle, ja sit ei halunnutkaan enää palata. Ja jos vielä kitkaa on ollut tuotantoyhtiön kanssa sarjasta poistumisen kanssa, niin ymmärtää sen ettei halua enään palata sarjaan tai olla julkisuudessa. - Anonyymi
Rusanen ei ole sairasloman päättymisen jälkeen antanut mitään haastattelua.
- Anonyymi
Mitä jos se ei tapahtunutkaan siinä sarjassa
- Anonyymi
mä ainakin tykkäsin rosasta ja hän on kuin enkeli ja kyllä ottaisin omakseni
- Anonyymi
minäkin fanitan rosaa ja haluaisin tavata hänet mutta kuka tietää missä hän on töissä tai asuu yms. nimimerkkillä haluun hänet.
- Anonyymi
Mihin hän katosi?
- Anonyymi
Rosa takaisin esittämään Iidaa.
- Anonyymi
Nyt kun Joonatan on taas Pihlajakadulla.
- Anonyymi
Eikös hänen pitänyt palata sarjaan joskus, mutta ei taida aenää palata?
- Anonyymi
on kaunis kuin enkeli
- Anonyymi
Kaipaan Rosaa ja Rufusta takaisin julkisuuteen. Ura laulajana tai rap-artistina voisi sopia heille tai sitten vaan näyttelijäksi johonkin toiseen sarjaan.
- Anonyymi
kympin nainen ja minäkin haluan seurustella hänen kaa
- Anonyymi00048
Seksikäs!
- Anonyymi00049
Iidasta jäänyt mieleen anorektia tms., jonka vuoksi oli "laiha". Näytettiin kylkiluita vatsa sisään vedettynä, mutta naama oli hyvinvoivan näköinen.
- Anonyymi00050
Rosaa on ikävä. Tulisipa takaisin Salkkareihin tai johonkin toiseen suomalaiseen draamasarjaan, poliisisarjaan tai sairaalasarjaan.
- Anonyymi00051
Rosa ja Rufus takaisin!
- Anonyymi00054
Anonyymi00051 kirjoitti:
Rosa ja Rufus takaisin!
Sitä Rufusta ei kyllä kaipaa kukaan, ärsyttävä kusipää
- Anonyymi00055
Anonyymi00054 kirjoitti:
Sitä Rufusta ei kyllä kaipaa kukaan, ärsyttävä kusipää
Miten niin?
- Anonyymi00052
Minne katosit? :/
- Anonyymi00053
Kadonnut kuin myyrä koloon :o
- Anonyymi00056
Haluaa olla rauhassa ja poissa julkisuudesta.
Ketjusta on poistettu 27 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kela tukee virallisesti Pride-liikettä
Iso kiitos Kansaneläkelaitokselle tuen osoittamisesta myös vähemmistöille. Näin toimii vastuullinen valtiollinen koko k353775Jorma Lind kuollut
Ylen uutisankkurina 40 vuotta toiminut Jorma Lind on kuollut 85-vuotiaana. https://yle.fi/a/74-20230265 ARVl on näet511704- 731369
Mahdatko ymmärtää sitä
Mä en selviä jollei me jutella kunnolla. Tarvitsen sua siihen. Etkä sä voi sitä tietää kun en ole ilmaissut mutta olen751211Hitaille omat kassat
Kassoilla hidastelevat ärsyttävät. Menee heti loppupäivä pilalle, kun kauppareissu kestää hidastelijoiden takia. Näille1741072Ensimmäisenä Helluntaina ei uudelleen kastettu KETÄÄN!
Raamattu kertoo, että Helluntaina kastettiin. Mutta vaikka Raamattu ei erikseen kerro tiedän VARMASTI Ettei6911051- 84935
Olisit ollut niin
Minunlaiseni. Ehkä se on helmpompi kun emme kohtaa. Kipeältä se tuntui ettet valinnut minua41836Mitä yhteistä sinulla
on kaivattusi kanssa? Sama musiikkimaku, tai huumorintaju, tai ehkä työpaikka? Vai ettekö tunne vielä niin hyvin?49781- 39760