Miksei huhtasaari muuta usaan?

Siellä olisi ihana Trump, ei olisi euta, ei suomen pahoja suvakkeja ja leftiksiä. Ei valtionkirkkoa vaan satoja eri lahkoja, joiden pastoreille saa rahaa lahjoitella ja pääsee taivaaseen varmemmin kun ev.lut. uskonnolla. Kadutkin kullasta, uskoivat 1800 - luvun siirtolaiset sinne lähtiessään.
9<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Me mennäänkin Moskovaan. Siellä on leveät kadut ja ihana Punainentori. Arvostamme upeita merkkiliikkeitä ja oikeaa uskontoa. Käymme konserteissa ja ihailemme balettia.
Rakastamme Ville Haapasaloa ja hänen kultturellia pipoaan. Moskovasta on näppärä junareitti Helsinkiin mummoja moikkaamaan. Junassa voi torkkua tai vetää päänsä vähän täyteen votkaa!

Äänestä
  • Oot sä joku greta ? Kunnon oikeistolainen lentelee surutta, käy vaikka kerran viikossa usasta mummua katsomassa.

    Äänestä

Tuskinpa tuolla riittäisi kielitaito.

Äänestä
  • Palstasomali voi yrittää keskustelua somaliaksi.

    Äänestä

Te olette ymmärtäneet perussuomalaisuuden täysin väärinpäin. Ei perussuomalaiset Suomesta ole mihinkään muuttamassa.

Äänestä

Eikös USA muuten ole liittovaltio? Persujen unelma? Eikö texaskin halua itsenäistyä?

Äänestä

Miksi sinä et muuta pohjois koreaan tai venäjälle? Siellä olisit omiesi joukossa.

Äänestä
  • Pohjois-koreahan on persujen ihannemaa myös . Muistetaan eerolan ja turusen yhteydet sinne ja kunnioituksen osoittaminen. Venäjän ystäviä myls on persuissa. Sulla on vöhän vanhaa tietoa jos luulet venjän olevan jotain kommunistista. Sehän on hyvin oikeistolainen maa ja jakaa persujen muslimi- ja homovastaisuuden

    Äänestä

Tuskin Huhtasaarella USA:ssa olisi ongelmia? Sehän on Ihanan Trumpin ystävä?
Trumpilla taas varallisuutta sen verran ettei miljoona tai kymmenen mitään meinaa jos jeesaa ystävää?
Oikeastaan Persujen kannattas hoitaa asia niin että Trumpin sotajoukot hyökkäisi suomeen? Tappais suvakit ja MAMUT ja dadaaaaaaa!!!! Persut jatkais....

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Siellä olisi ihana Trump, ei olisi euta, ei suomen pahoja suvakkeja ja leftiksiä. Ei valtionkirkkoa vaan satoja eri lahkoja, joiden pastoreille saa rahaa lahjoitella ja pääsee taivaaseen varmemmin kun ev.lut. uskonnolla. Kadutkin kullasta, uskoivat 1800 - luvun siirtolaiset sinne lähtiessään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu