kuinka nyt selvitään. Marjat jäävät ainakin metsiin. Paitsi jos saadaan päästettyä eläkeläismummot irti karanteenista. Ne kyllä käyvät sen litransa poimimassa. Parhaimmat tunnistaa jopa kanttarellin
Marjaparat
6
124
Vastaukset
- Anonyymi
32 000 suomalaista työtöntä on ilmoittautunut halukkaiksi maatiloille tekemään töitä, mutta maanviljelijät eivät kelpuuta suomalaisia töihin. Suomalaiset eivät kuulemma osaa tehdä töitä, mutta muualta tulleet kuulemma osaavat.
Taitaa olla nyt maanviljelijöillä "ketunhäntäkainalossa?" - Anonyymi
jussit keksii jonkun keinon millä väänttä haluttomille suomalaisille työntekijöille maksettavat palkat tuiksi jottei tilan saldo vähenisi.
ohisaloonkaan ei ole jussin luottamista. se haluu vaan nuoret pakolaissedät maahan muttee halua niitä rasitettavan töillä Eihän se jussin vika ole jos muut ovat niin petkutettavia että maksavat tekemättömästä työstä ja jos jotain tehty niin perunoita ja muita juureksia lukuunottamatta huonosta laadusta.
Potut, naariit, porgandit ja lantut ne meillä tosi laadukasta muonitusta tarjoaa ympäri vuoden säilyvänä. Kaali kasvaa myös erinomaisesti näissä pelloissa ja maaperässä
Jospa jussit ja kansalaiset vaan ymmärtäisivät oman etunsa ja tuottaisivat näitä hyvin kasvavia ja säilyviä tuotteita niin ei tarvistukiakaan kun kansa haluaisi sitä jussin tuotantoa- Anonyymi
Onneksi marjat pääsevät vaihteeksi lisääntymään rauhassa. Toivottavasti räkätit eivät syö kaikia
- Anonyymi
Mitäs jos pidettäisiin marjavapaa elokuu
- Anonyymi
Pitäkööt marjansa. Poimijat ovat kuitenkin kuseskelleet niihin kyykkiessään niitä poimiessaan ja seuraava poimii lisäkypsyneet kusetettuin ja joku syö ne pesemättöminä. Että sellaista puhdasta suomalaista luomuruokaa.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tajusin mitä haet takaa
En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä433543- 362184
Naiselle mieheltä
Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?301829- 171589
- 231548
- 151535
- 241397
- 141267
Ihmetteletkö, mihin sinussa ihastuin?
Pikkuhiljaa huomasin, että olet ainutlaatuinen luonne, plussana tietysti ulkoiset avut. Toista ei taida löytyä koko maai781235Mitä yhteistä on sulla ja kaivatulla?
Onko teillä samantyyppinen olemus tai luonne? Vai muistuttaako vartalonne toisiaan? Tai kasvot? Entä pukeutuminen? Onko881192