IS: Yksi Siilinjärven lottopotin voittajista

Anonyymi

ei ole vieläkään noutanut miljoonavoittoaan.

https://www.savonsanomat.fi/viihde/IS-Yksi-Siilinjärven-lottopotin-voittajista-ei-ole-vieläkään-noutanut-miljoonavoittoaan/1550525?pwbi=5b02b6403871814f76091b700b0385df

Kiirettä pitänyt ei jouda miljoonia hakemaan, heheheheheheheheheheheheh

9

136

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Asun melkein siellä, voin ottaa ilomielin vastaan kyseisen ylijäämän jos hän ei välitä...

      • Anonyymi

        Sitran johtaja jättänyt väliin...


    • Anonyymi

      Tänään IS ehti jo uutisoida, että Lotossa tänään tuli kolmelle yli 600 000€ 6 1 tuloksella.
      Laitoin kommentin jossa kohteliaasti oikaistiin että 60 000€ x 3 kpl. Tätä ei julkaistu, mutta juttu sentään korjattiin.
      Eihän Lotossa tuollaisia summia jaeta kuin ehkä päävoitossa.

    • Anonyymi

      Yhdellä rivillä todennäköisyys on 1:95 344 200 ja siilinjärveläisellä kimppapelaamisella 250:95 344 200. Prosenteissa todennäköisyys nousi noin 0,000000015 prosentista noin 0,0000026 prosenttiin.

      • Anonyymi

        Joo, hurraa lottojen voittamisen todennäköisyyksille. Kun osallistuu niin on jo melkein varma voittaja. Itsekin voitin joskus 2,10 euroa. Ketut se mitään voittamista ole kun kyseisen viikon nettotappiot paljon suuremmat.


    • Anonyymi

      Kesällä täytetään tyhjentynyttä kirstunpohjaa, eli päävoittoja pihdataan syksyllä jaettavaksi. todennäköisesti.

    • Anonyymi

      No just, nyt kun tuo viimein lunasti pikkuvoittonsa siitä saatiin iso otsikko 10 kk ? vanhasta voitosta ikäänkuin voitto olisi suosinut nyt suomalaista ja pohoissavolaista. Sinne ei muuten päävoittoja juurikaan suoda ja tällä yhdellä pikkukylään ohjelmoidulla oitolla ratsastetaan seuraavat yli 30 vuotta.
      Totuus on että ylipäätään Suomeen ei tänä vuonna ole osunut yhtään eurojsckpot tai viking loton päävoittoa!! Norja sen sijaan voittaa näissä molemmissa.
      Suomeen jaetaan vain alavoittoja kuten viime viikolla. Niin ohjelmoitua pazgaa että kuvottaa.

      • Anonyymi

        Ja IS ei totuttuun tapaansa avannut kommentointia koska Suomi ei saanut kovinkaan kummoista menestystä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ja IS ei totuttuun tapaansa avannut kommentointia koska Suomi ei saanut kovinkaan kummoista menestystä.

        Ja lotossa suurin voitto 2800 tjs lol kyllä on valtion huijauspelit digiarvontoineen tapussaan. Ootteko huomanneet miten bingotkin kiristetty monta pykälää alaspäin, että ei voittoja suoda kuin tod näk firman valtsulle boteilla.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jos yhdistät nimikirjaimet

      Jos yhdistät sinun ja kaivattusi ensimmäisten nimien alkukirjaimet mitkä nimikirjaimet tulee? Sinun ensin ja sitten häne
      Ikävä
      106
      6822
    2. Oletko katkera kun

      Et saanut kaivattuasi
      Ikävä
      95
      4261
    3. Mies vinkkinä sulle

      Jos pyytäisit kahville tai ihan mihin vaan, niin lähtisin varmasti välittämättä muista
      Ikävä
      46
      3496
    4. Kyllä se taitaa olla nyt näin

      Minusta tuntuu et joku lyö nyt kapuloita rattaisiin että meidän välit menisi lopullisesti. Sinä halusit että tämä menee
      Ikävä
      48
      3382
    5. Paljon niitä puheita

      susta liikkuu. 🤮
      Tunteet
      50
      3299
    6. Mitä haluat sanoa tällä hetkellä

      Hänelle 🫶 ⬇️
      Ikävä
      179
      3294
    7. Odotan että sanot

      Sitten siinä että haluaisit vielä jutella kahdestaan kanssani ja sitten kerrot hellästi että sinulla on ollut vaikea san
      Ikävä
      24
      2809
    8. Nainen vinkkinä sulle!

      Jos laitat selvän tunnisteen niin kutsun sinut n*ssittavaksi.
      Tunteet
      58
      2169
    9. Vietetään yö yhdessä

      Rakastellaan koko yö
      Ikävä
      39
      2129
    10. Hei seksikäs

      Upottava katse sinulla ja tiedät sen.
      Ikävä
      13
      1694
    Aihe