ovat aloittaneet kauppaneuvottelut.
USA ja Britannia
11
50
Vastaukset
- Anonyymi
Hienoa.
Kaksi koronasta eniten kärsivää valtiota on löytänyt toisensa.
Mistähän ne mahtavat neuvotella? - Anonyymi
Hienoa. Nyt Britannia on vapautunut EU säätelystä joten mikään ei pidättele USA:n kauppureita. Britit saavat nauttian hieman punaisemmasta ja peremmin kasvaneesta lihasta, isompana ja tautivapaana kasvaneesta maissista ja muista kemianteillisuuden kanssa kimpassa tuotetuista elintrarvikkeista. Jahka aikaa kuluu noita nauttiessa tuleekin tarve lääkärin. Siinä vaiheessa ovat jenkkien terveysjätit jo ostaneet brittien kansallisen terveydenhuollon ja tarjoavat sitten briteille terveyttä ja hoitoa pientä korvausta vastaan. Kyllä varmasti tuntee palkallaan elävä britti itsensä pieneksi ja köyhäksi.
Eläköön vapaa Britannia!- Anonyymi
Trump osaa ainakin oman kehunsa mukaan tehdä erinomaisia diilejä.
Toisen osapuolen kehuja ei ole juuri näkynyt.
Brittien on oltava valppaina,etteivät menetä EU:n valtavaa vapaakauppa-aluetta,jolla on yli 30 % maailman kaupasta. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Trump osaa ainakin oman kehunsa mukaan tehdä erinomaisia diilejä.
Toisen osapuolen kehuja ei ole juuri näkynyt.
Brittien on oltava valppaina,etteivät menetä EU:n valtavaa vapaakauppa-aluetta,jolla on yli 30 % maailman kaupasta.EU todellinen arvo maailmankaupasta on
alle 10% ja tulee laskemaan 32%.
USA ja UK ostavat EU jäsenvaltioiden tuotteita
32% EU viennistä.
Pääteemana USA ja UK neuvotteluissa tulee olemaan
tämä EU jäsenvaltioiden vienti,
Melkoinen ero, vaikuttaa tahalliselta harhautukselta , jopa valheelta, ei kai kukaan vakavissaan usko,että euvostoliiton kauppa olisi luokkaa 30%. Brittien lähtö vie sen hyvinkin alle 10%:tin. Aasia kehittyy rytinällä jopa Afriikka kehittyy koko ajan, tukiaisilla toimiva euvostoliitto ei tule koskaan ylittämään ko,10prosentin rajaa, Suomi,Unkari, Puola ja Viro tulevat tekemään pesäeroa ,yhteisiä velkoja ja liittovaltiota ajaviin tahoihin. Vihervasurien seuraava iskun kohde on VESI, sääli niitä joilla ei ole omaa kaivoa, ranska on tätä veden loppumis propakandaa lietsonut vuosikymmeniä. Homppelipekka myi sähköverkon tuli SIIRTOMAKSUT. "yliopitoporukka"Jyväskylässä teki jo varovaista tiedustelua vesiverkoston myynnistä =uudet siirtomaksut. Tovi siitä ja Suomen vesivarat olisivat soroksen kaltaisten käsissä. Homppelin ja heimoveljiesä toimia on seurattava herkiämättä.
- Anonyymi
Miten pihalla sinä Likinäköinen oletkaan? Vai puhutko tahallasi paskaa kuten useimmat persut?
Kansalaisaloite veden yksityistämisen estämiseksi tuli Vasemmistoliiton jäsenien taholta. Jopa persujen homo-Sebukin saattaa kannattaa sitä.
Todennäköisimmin eniten juuri kokoomuslaisia saattaa kiinnostaa veden kauppaaminen. Tiedät sen itsekin, mutta päättömästi jatkutat vuodesta toiseen jostain "vihervasureista" persutyyliin, kun "Mestarikin" niin hokee.
Vihreät ei ole vasemmistopuolue vaan kokoomuksen puisto-osasto. Anonyymi kirjoitti:
Miten pihalla sinä Likinäköinen oletkaan? Vai puhutko tahallasi paskaa kuten useimmat persut?
Kansalaisaloite veden yksityistämisen estämiseksi tuli Vasemmistoliiton jäsenien taholta. Jopa persujen homo-Sebukin saattaa kannattaa sitä.
Todennäköisimmin eniten juuri kokoomuslaisia saattaa kiinnostaa veden kauppaaminen. Tiedät sen itsekin, mutta päättömästi jatkutat vuodesta toiseen jostain "vihervasureista" persutyyliin, kun "Mestarikin" niin hokee.
Vihreät ei ole vasemmistopuolue vaan kokoomuksen puisto-osasto.MYIKÖ homppelipekka =vihervasuri sähköverkot, MYIKÖ vai EI MYYNYT? Mikä meni eu:n "kauppa" prosenteissa pieleen? EN ole minkään puolueen jäsen, Vesi tulee olemaan seuraava KEINOTTELUN LÄHDE. ainakin eu:ssa ja alle kymmenessä vuodessa, ensin sen aloittaa ranska. Aasiassa mm. Malesiassa on sellaiset vesivarannot ja pullottamot, etti eu-pösilöt ola osanneet edes ajatella.
- Anonyymi
tarkkanäköinen kirjoitti:
MYIKÖ homppelipekka =vihervasuri sähköverkot, MYIKÖ vai EI MYYNYT? Mikä meni eu:n "kauppa" prosenteissa pieleen? EN ole minkään puolueen jäsen, Vesi tulee olemaan seuraava KEINOTTELUN LÄHDE. ainakin eu:ssa ja alle kymmenessä vuodessa, ensin sen aloittaa ranska. Aasiassa mm. Malesiassa on sellaiset vesivarannot ja pullottamot, etti eu-pösilöt ola osanneet edes ajatella.
Haavisto ja Vapaavuori taisivat olla kovimmat Caruna kauppamiehet. Vasemmistoliiton Arhinmäki ainoana vastusti.
Persu-"poliitikot", mm. homo-Sebu, nillittävät jossain Twitterissä ja Facebookissa mamuista samaan, kun isot pojat tekevät politiikkaa.
Persut on Suomen turhin puolue.
- Anonyymi
Loistava uutinen! Olemmehan toki jo tienneet hyvän aikaa, että tulemme näkemään, miten EU:n ulkopuolella on elämää, vaikka EU-propaganda sitä on yrittänyt kovasti peitellä, jotta näyttäisi ns. ainoalta mahdollisuudelta pärjätä. Hyvät Britit! He näyttävät maailmalle, että EU on pelkkä globalistinen loistartunta.
- Anonyymi
USA ja Britannia ovat hyvin yhteensopiva pari.
Molemmissa jyllää koronavirus ja korkeat johtajat puhuvat puuta heinää asiasta mitään ymmärtämättä. Toivottavasti Britannia saa hyvät kaupat, sillä se saattaa olla hyvin hyvin
tarpeellista EU eron jälkeen...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site695988Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.
Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers794840Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto524412SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun574172SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt953771Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?
Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost42739SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het502493Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?352399Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi842230Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat452119