Tuo Kiiski on kyllä eniten pihalla tämän paikkakunnan ja Etelä-Pohjanmaan ongelmista,kun tuota Ilkan kysymysten vastauksia lukee. Vihervassari ei kyllä sovi ideologialtaan tänne maakuntaan millään tavoin. Jäljelle jää hajuton ja väriton hallintojohtaja.
Kaupunginjohtajakisan kärki
Anonyymi
9<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Hallintojohtaja on jo täällä johtanut. Onko näytöt sellaiset, että johtoryhmässä on tehty oikeita päätöksiä? Satoja miljoonia velkaannuttu typeriin hankkeisiin, jotka eivät ole olleet välttämättömiä. . Mikä muuttuu jos tuosta porukasta valitaan johtaja?
Kiiski on vähän hukassa verratessaan Jyväskylää ja Lahtea. Lahti menee eteenpäin
Paikka uudelleen auki!
Hyvä idea.
Luukko kehiin!
Lista kiertää huhujen mukaan jo Kurikassa ja kurikkalaiset olisivat valmiita maksaman w ensimmäisen vuoden palkan.
Luukko on valmiina siirtymään seinäjoki cityyn, oikeastaan taitaa olla jo niin valmiina ettei oikein kerkeä enää kurikassa olemaankaan, aikaansaannoksista päätellen..
Emme tarvitse Seinäjoelle sellaista johtajaa, jonka jäljiltä kunta katoaa kartalta kuin Ylistaro ja Jalasjärvi. Nyt Luukko on ajamassa Kurikkaa samaan tilanteeseen. Nyt tarvitaan aivan eri tason johtaja, joka vie Seinäjokea eteenpäin eikä taantumaan. Kytkökset Seinäjoen poikakerhoon ovat tässä tapauksessa enemmän haitta kuin etu kansalaisten silmissä.
tosia on se että kaupungin vetovoima ei ole enää sitä mitä täällä luullaa,rasinmäen aikainen pullistelu tajuttiin muissa kaupungeissa jo silloin kuplaksi. seuraava johtaja on samalla myös saneeraaja sekä siivoja kun hoitaa johtajan pestiä