Jos joku tuntee hänet, niin voisi ilmoittaa hänelle, että hänellä on sensaatiomainen taito, jolla voisi ansaita satoja miljoonia dollareita ja antaa ne sitten tietenkin hyväntekeväisyyteen.
Eräs anonyymi kirjoitti nimittäin tällä palstalla näin;
" Todistus raamatullisesta kielilläpuhumisen lahjasta taas löytyy vaikka pastori Esa-Pekka Mattilalta, joka sai Herralta yliluonnollisesti viron kielen, lähtiessään Viroon evankeliumin työhön, viroa puhuvien pariin."
Mikäli tuo on todellakin totta Mattilasta tulee superjulkkis, josta kirjoitetaan laajasti ympäri maailmaa. Hänelle maksetaan huomattavia palkkioita esiintymistä niin kristityillä kuin maallisillakin tv- ja radiokanavilla.
Hänestä tulee tunnetuin suomalainen maailmassa ja varmasti suuri määrä ihmisiä kääntyy kristinuskoon kuultuaan Mattilan todistukset.
Tunteeko kukaan pastori Esa-Pekka Mattilaa?
11
181
Vastaukset
- Anonyymi
Olisikohan jotain sukua Mauno Mattilalle. Taikauskoisuushan on myös 60%;sti perinnöllistä.
- Anonyymi
Täällä tunnetaan vain Mauno Mattila ja sekin Mattila on liikaa.
- Anonyymi
Minä olen "saanut" 7 kielen taidon lähtiessäni töihin eri puolille maailmaa.:) Että semmosia ihmeitä.
- Anonyymi
Yliluonnollinen kieli saadaan ilman opiskelua ja ulkomaanmatkoja yms.
- Anonyymi
Minäkin ymmärsin yliluonnollisesti viron kieltä heti ensimmäisellä Tallinnan risteilyllä.
- Anonyymi
Eipä ole Esa-Pekka ainakaan rahalle perso. Mies voisi ansaita kuin amerikan evankelistat, mutta ei tartu tilaisuuteen.
Tässä lista muutamista Esa-Pekan kollegoista:
https://www.cheatsheet.com/entertainment/summer-house-why-did-jules-daoud-call-luke-gulbranson-a-misogynistic-ahole.html/
Kenneth Copeland on kyllä Jumalan paras kaveri; 750 miljoonaa dollaria!!!!
Although Celebrity Net Worth reported he’s worth $300 million, other reports say Copeland could be worth $750 million or more. - Anonyymi
Minkä takia kielilläpuhumisesta julkkikseksi tulisi? Monet uskovat ympäri maailman ovat saaneet samanlaisen lahjan kuin E-P M. Kileilläpuhumisen lahjaa käytetään evankelioimistyöhön. Jeesus varustaa uskovansa yliluonnollisilla lahjoilla kertomaan evankeliumia.
- Anonyymi
On täysin varmaa, ettei tuo Mattila pystynyt puhumaan viron kieltä minkään "HENGEN", vaikutuksesta, vaan törkeästi valehteli. Siihen evankelistat ovat kouliintuneet, koska taikauskon levittäminen onnistuu vain valehtelemalla.
- Anonyymi
Usko sitten niin. Ei se vie kielilläpuhumisen armolahjaa keneltäkään pois.
- Anonyymi
Ei ole olemassa mitään armolahjoja!
Sellaisiin uskominen on silkkaa taikauskoa ja typeryyttä. - Anonyymi
Niin eihän selllaista voikaan viedä pois, mitä ei edes ole.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kysymys muille miehille
Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss845850Kohta katson sun kuvaasi
ja päästän ajatukseni liitämään. Jo kuvasi näkeminen rauhoittaa, ja pistää hyrräämään vähän muutakin. Ihanan kaunista sa243497- 1572023
Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan
Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a2231938Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi
jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?1701697Martinan bisnekset rajusti tappiolla
Seiska 28.7: nousukiito katkesi, yritykset C-luokkaa.2821475Voiko olla, onko se tosiaan niin että
Kumpikin rakastetaan toisiamme. Nyt pitää sukeltaa pakastimeen ❤️🥵571011Metsa Man Extra kanava toimii hyvin
ja sieltä voipi kahta vanhoja vitejoita pahimpaan puutteeseen. Peukalot ylös.21980- 64964
Mitkä yleiset huonot tavat ihmisillä ärsyttävät sinua ?
Aloitukseen saa vapaasti purkaa tuntojaan. Itseäni hiukan kiusaa, kun saman talon asukkaat eivät vastaa tervehdykseen.109917