Puuilo / Barots

Anonyymi

Kovasti kehuttu, niin pitihän siellä käydä.
Ei vaan ihan täyttänyt toiveita.
Hamppis oli hyvä, muttei mitenkään erinomainen.
Ranskalaiset ihan perus sellaiset, tai ennemminkin kuivat.
Hinta oli kyllä kova, joten parempaa olis odottanu ja rahalle vastinetta !
Ei tarvi vuoteen käydä uudestaan, jos sittenkään...

Mun suosikki on BurgerKingi ja siellä erityisesti kala-ateria. namskis.

10

1792

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Sama kokemus. Burgeri oli iso, mutta ei mitenkään erikoinen. Ylisanoilla mainostetut ranskalaiset eivät olleet myöskään mitään erikoista. Lisäksi hinta oli paljon enemmän kuin Mäkkärillä, jossa olisi saanut herkullisen hampparin.

      • Anonyymi

        En ihmettele jos joutuu pettymään kun menee Puuiloon syömään. Puuilossa myydään vain hevosten ja koirien ruokia, ei ne ole ihmisille tarkoitettuja.


    • Anonyymi

      Valitettavasti nuoret räplää samoilla kumihanskoilla kassaa, asioin viikottain kerran tai pari, joten kokemusta on. Ehkä paras oli huhtikuussa, kun siellä hääri ilman myssyä keski-ikäinen vaalea, kiharahiuksinen nainen selkeästi stressaantuneena. Sain kebuun hänen hiuksensa kaupanpäälle, hieman vi...tti mutta koska pandemia, en valittanut vaan söin autossa hiukseen asti ja poistuin. Naista en ole aiemmin enkä tuon jälkeen tavannut, jos tapaisin en enää asioisi siellä. Sinänsä barrotsin kebu on tullut tarpeeseen kun ei jaksa kotona hernaria etätöissä jok päivä ja karvaranteiden safkat ei vaihtoehto.

    • Anonyymi

      Ja Jäken mäkkärissä karvaranteet väsää hampurilaisia ei voi käydä enää sielläkään

    • Anonyymi

      paljon pahempaa laittavat sapuskoihin kuin suomalaisen blondin pari hiusta

    • Anonyymi

      On siellä ihan Järvenpään parhaimmistoa olevat syömiset, mutta Liisan grilliin verattuna mikään ei vedä vertoja - ei lähellekkään.

    • Anonyymi

      Järvenpään Barrotsissa on venäjän kielisille pöytään tarjoilu. Suomi pojat ja tytöt saa itse ja hakea syömisensä tiskiltä. Ihmetellen seurasin touhua.

      • Anonyymi

        Nähtävästi oltiin samaan aikaan siellä. Katseltiin mieheni kanssa samaa palvelua. Todellakin venäläisille vietiin ruoat pöytään. Ja venäläisiä olivat kun omalla kielellään puhuivat.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Nähtävästi oltiin samaan aikaan siellä. Katseltiin mieheni kanssa samaa palvelua. Todellakin venäläisille vietiin ruoat pöytään. Ja venäläisiä olivat kun omalla kielellään puhuivat.

        mitä? ja minkä vuoksi?


    • Anonyymi

      Joo, hiuksia oli kanakebabsalaatissa kans... ei enää maistu.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra haluaa muuttaa

      maahanmuuttopolitiikkaa. Me suomalaiset halutaan, että Riikka Purra muuttaa pois suomesta eikä tuu ikinä takas....
      Maailman menoa
      64
      8799
    2. Maataloustuet pois

      Jokainen maksakoon harrastuksensa itse. Eihän golfin peluutakaan maksa yhteiskunta.
      Maailman menoa
      307
      6621
    3. Australia, Britannia ja Kanada tunnustivat Palestiinan

      Aikooko Petteri Lapanen pysytellä persujen ja uskovaisten panttivankina ja jättää Suomen historian väärälle puolelle?
      Maailman menoa
      99
      5917
    4. Mitä juuri sinulle kuuluu?

      Tänään? Rehellisesti.
      Ikävä
      152
      3830
    5. Joulukinkku NYT

      Sian kankuista tulee vielä pula. Nyt on oikea aika hankkia joulukinkku.
      Maailman menoa
      29
      3221
    6. Maahanmuuton vastustajat ovat vajakkeja

      Jokainen täysijärkinen suomalainen tietää, että Suomi ei pärjää ilman ulkomaalaisvahvistuksia.
      Maahanmuutto
      62
      3129
    7. Kaivattusi nimi

      Kaivattusi nimi on
      Ikävä
      154
      1964
    8. On asioita joita kadun

      Yksi niistä on eräs J mies. Olen vasta hiljattain tajunnut. Kuinka väärin tein. Tulit sydän tarjottimella.. mutta tässä
      Ikävä
      17
      1776
    9. Toivoisitko että hän löytäisi jonkun muun?

      Joka voi antaa mihin et kyennyt?
      Ikävä
      32
      1458
    10. Mitä sä pelkäät?

      Että paljastan sut ja touhusi? Elät jotain ihan omaa fantasiaasi ja ainoa virhees oli sekoittaa mut näihin sairaisiin le
      Tunteet
      19
      1226
    Aihe