Hallitukselle ajateltavaa

”Tukahduttaminen on paitsi varovaisuusperiaatteen mukaista, myös ainoa eettisesti kestävä vaihtoehto”

https://www.is.fi/kotimaa/art-2000006499445.html
6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Rajat auki edes yhteen suuntaan niille, jotka haluavat pois oikeauskoisesta Suomesta!

Äänestä

Hallituksen motto: Korona on kuin vetelä p aska, sitä ei voi estää tulemasta.

Äänestä

Laumasuoja ilman rokotetta on utopiaa. Rokotetta odotellessa rajoittaminen on ainut vaihtoehto.

Äänestä
  • Rokotuksetkin joudutaan uusimaan viimeistään vuoden välein, koska virus muuntautuu.

    Äänestä

Tukahduttaminen on myös kansantaloudellisesti järkevää, ei olla pumppaavan epidemian löysässä hirressä 1-2 vuotta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

”Tukahduttaminen on paitsi varovaisuusperiaatteen mukaista, myös ainoa eettisesti kestävä vaihtoehto”

https://www.is.fi/kotimaa/art-2000006499445.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu