......Marin. Kyllähän Suomessa on monenlaista pääministeriä nähty, mutta nyt....taisi tulla pohjalukemat. Onneton silmiä pyörittelevä, oikeastaan keskenkasvuinen, neiti ihminen. Ajattelukykyä ja elämänkokemusta vailla oleva ummikko. Paremminkin sopisi lapsen kanssa sinne hiekkalaatikon reunalle istumaan, ja jauhamaan muiden nuorten äitien kanssa hiekkakakku ongelmia. Voihan se Marinkin olla jossain asiassa hyvä, mutte EI pääministerinä eikä yleensäkkään kansanedustajana tai hallituksessa.
Turhaakin turhempi....
Anonyymi
2366
1Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 23
Vanhimmat
Onnettomat omat aivonsa narikkaan jättäneet vielä fanittavat tätä isänmaanpetturi marinia!
https://mvlehti.net/2020/05/04/suomi-avaa-eu-schengen-rajat-jo-reilun-viikon-kuluttua-matkustamista-ei-enaa-kielleta/
Kaikki osoittaa ettei Marin ole aivan kartalla. Mikä helvetti ihmisiä oikein vaivaa kun kuvittelevat että asiat ovat jotenkin hallinnassa. Marin, Pekonen, Ohisalo, Kiuru, nti Lintilä jne. Ja Marin vielä suosiossa.....ei helvetti!
Pääministeri, laita Tupakoitsijat kuriin!
Sipilästä EI ollut edes siihen."
kään"!
Paras pääministeri Suomessa sitten sodan jälkeen!
Pikkunillittäjämiehiä joiden alemmuudentunnossaan täytyy tätä jatkuvasti nostaa esille.
Tietenkin se ottaa koville kun nainen osaa paremmin. Onhan näitä Suomessa ollut miespuolisia selittäjiä ja juupaseipäs selittäjiä jo ihan liikaa.
Nyt tulee silkkaa asiaa.
Asiaa Marin ei ole vielä ostanut puhua yhtään kertaa pääministerinä. Kun esitetään kysymys, mihin pitäisi osata itse vastata, hän vääntää teko hymyn ja sanoo: kuuntelemme asiantuntijoita ja pyrimme pääsemään asiassa eteenpäin. Hyvin ärsyttävä lause.
Marin on puhunut pääasiassa täyttä asiaa.
Jos asiantuntijoiden kuunteleminen on sinun mielestäsi ärsyttävää, niin sinun pitäisi mennä tutkituttamaan pääsi. Marinilla on ollut nöyryyttä kuunnella asiantuntijoita ja toimia sen mukaan. Monellako vanhalla politiikkajyrällä olisi ollut siihen haluja? Näyttävät populistiset ulostulot ovat houkuttavia, mutta tuollaisessa tilanteessa typeriä.
Populistien suusta ei ole mitään asiaa tullut. Kitinää ja narinaa, joka asiasta ja asian vierestä. Hyvä hallitus ja viisaat Suomen naiset.
Miksiköhän useat asiantuntijat ovat eri mieltä Marinin kanssa Suomen taloudenhoidossa ja koronanhoidossa? Sanna Marin ja Antti Rinne kuuluvat henkilöihin, joiden ei olisi koskaan pitänyt ryhtyä valtakunnan politiikkaan. Ay tausta ei sovi kansanedustajalle.
Vasuri-kansa+hurraa+Legendaa+,+jopa+24+%+Suomen+kansasta+on+koomassa+.
Oikein+hirvittää+seurata+minkälaisissa+käsissä+nyky+Suomi+on.+Marin+ja+muu+hameväki+paistattelee+heikkoine+älynlahjoineen+televisiossa,+osaamatta+ja+tietämättä+juuri+mitään.+(vain+omasta+mielestään+ovat+erinomaisia)+No...muutama+aivoton+demari+typerys+jaksaa+hehkuttaa+jotain+Marinia.+Onkin+myös+säälittävää+että+noin+20%+suomalaisista+on+samoilla+vähäisillä++älynlahjoilla+varustettu+kuin+Antti+Rinne.
Marinin älynlahjat ovat varmasti paremmat kuin sinulla. Hän on suoriutunut tehtävästään varsin hyvin. Hallituksen ja Marinin toimia tuetaan yli puoluerajojen. Hallituksen kansalta saama tuki on Suomen oloissa poikkeuksellinen.
Demareiden tyhmyys on tiivistynyt Marinissa.
Onko kaikissa sama kirjoitaja vai onko sattumalta samaan paikkaan tullut Suomen typerin kuusikko?
Harmaa setämies on hyvin vihainen kuin Nasse setä. Marin vaan valittiin Suomen suurimman puolueen riveistä pääminsiteriksi ja sillä hyvä. Suomalaisten enemminstön mielestä Marin on hoitanut vaikean kriisin oikein hyvin, mutta setämiestä eivät tulokset kiinnosta, vaan ikä ja sukupuoli. Kun ne ovat vääriä setämiehen mielestä, niin ne ovat silloin vääriä.
Ei maata mulkulla johdeta ja vanhoja fossiileja on nähty johdossa aivan tarpeeksi.
Harmailla setämiehillä on dominoiva vaimo(tai/ja äiti). Siitä se naisviha kumpuaa. Ja tietysti omasta luuseriudesta.
MIKÄ NETI ? ? TYTÖN HUPAKKO HÄN ON. SARIINI PUOTI PUKSU NIRPPANOKKA TULE VASTAA TEKOSISTASI SOTKUISTASI HYVIN ON KOK JA KEPU PAKOILUN VASTUUTTOMUUDEN OPETTANU HYVIN JAKELUUN MENNYT. OLET SÄÄLITTÄVÄ REPPANA MARINAATTI.
Niin onha noita pääminstereitä Suomessa ollut ennen nykyistäkin.
Moni ei halua muistella mutta laitetaan nyt kuitenkin jotain Suomen historian surkeimmista ajoista.
Aho Jäättenmäki Katainen Stubb Sipilä. Joko meni yöunet vai laitetaanko lisää.
Koska meillä on kokematon pääministeri niin siihenkin toimisi tämä ratkaisu:
Mä oon miettinyt, että eläkeiän vois poistaa kokonaan. Aina nillitetään, jos nuoremmat (alle 40v) pääsee mihinkään vastuulliseen asemaan. Eivät osaa mitään, koska ovat liian nuoria. Voitaisiin kouluttaa ihmisiä 60v asti (tekisivät korkeintaan helppoa suorittavaa työtä) ja sitten kun on kompetenssia eli ikää niin voidaan ottaa myös vastuutehtävään. Vanhat, anteeksi seniorit, huutaa, kun maa on nyt perseellään. Jos ei oisi eläkeikää niin 60 saisivat päättää kaiken. Alle 60v toimisivat tosiaankin korkeintaan suorittavassa työssä. Mitä korkeampi henkilön ikä, sitä korkeampi valta.
Haluais lisää lapsia!! Pääministerin homma vaan esteenä ja tiellä . No eiköhän syksyyn mennessä voi vapaasti yrittää sitäkin juttua ,,, .
Viiden Vitun hallitus RAKOILEE!!!!
Kulmunaa ulos.
Lyhyesti sanottuna, Marin on paska. Toivottavasti ei tee lapsia, koska sen jälkeläisiä ei todellakaan kaivata maahamme. Onhan Suomessa ollut todellakin kaikenlaisia ministereitä, mutta........nyt....Marin, ja nuo muut paska akat on kaiken huippu.
Nyt korkki kiinni ja uinumaan.
Mennään mennään , mutta mielipide sama .