Mutta kun Marin lopettaa, saamme nähdä toisenlaisen maailman.
Sipilän ansiosta talous ei ole aivan kuralla
Anonyymi
20<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
Hassua politiikka, ken osaa haukuttu, ken ei osaa Marinin lailla kehutaan.
Mutta kylmät numerot kertoo sitten eron. Meillä tulee asioita joihin ei osaa Marin eikä vasurit, ja vihreät vastata, tarkoittaa että vasurit ja vihreät lähtee hallituksesta, siihen luultavasti kokoomus tulee sijalle, kun aika tämä mikä on, niin ei voi alkaa venkuloimaan vasemmisto hallituksella. Hallituksen on jatkuttava. Mahdollisuus asaajista hallitus, josta tyttöset ulkona.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000006501576.html
Kelmi ministerejä, ja ei saada pois ?
Siellä on nyt valtionvarainministerinä Kulmuni/Sipilä joka näyttää taas saavan Suomen sekaisin.
Jos tuollainen on käsityksesi, et silloin ymmärrä muustakaan, edes laskea osaa.
Kai kansakoulun olet jotenkin läpäissyt ?
Hassua politiikkaa laittaa nyt karjakko valtionvarainministeriksi
Demarit ja sak aiheuttanut velat vuosien saatossa.. Saavat myös ite leikata.. Sossut hyvin tietäen.. Mitään leikkauksia ei tule tällä hallitus kaudella
. Toisaalta toivon. Et seuraava hallitus ois demari veto nen.. Saisivat pakon ees itse leikata rajusti.. Mitä ovat aiheittaneet taloudelle.
Lakot, korona ja Marin- kokematon.
Siinä SDP kolmijalka. Ei tule onnsitumaan mikään tuolla kokoonpanolla.
Edes ei voi sosialistit ja vasurit tehdä vallankumousta jota SDP kokeili 1918.
Sote sotkut on sekasin edelleen sipilä sanoi et ei siinä mitään hämärää oo
Mitä siinä oli hämärää. Kerro toki meillekin, jotka ei sellaista tiedetä.
Kysy Nergiltä.
Maataloustuki MTK kokematon Kulmuni siinä kepun kolmijalka. Ei onneksi
Kepu saanut liitettyä Suomea Neuvostoliittoon, kuten yritti 70-luvulla.
Noin varmaan tulee tapahtumaan. Tuo aluksi toteamasi tilanne tietenkin vain Sipilän ansiosta ja se seuraavaksi toteamasi varmastikin tuleva tilanne tietenkin vain Sanna Marinin ja tyttöhallituksen syystä.
Mitkään suuren maailman ulkoiset tekijät eivät tietenkään vaikuta pienen Suomemme tilaan;))
Sipilän hallituksen tuhot nyt vain korostuu koronan aikana. Sipilänhän sai jo valmiiksi koronakriisiin ostovoiman alas. Sipilän hallituksen aikana palkkatyöstä saadut verotulot pieneni kuten uutisoitu. Sipilän hallitus sai ruuhkat aikaan Kelan luukuille josta myös uutisoitu.
Sipilän hallitus järkyttävin Suomen historiassa. Kaikki ei aikasemmin tuota ymmärtäneet, mutta nyt kun tuli Suomen ja suomalaisten valmius koronakriisin julkisesti esiin niin samalla paljastui tyhmemmällekin osalle asia.
On kai se kirjoittajalle huonoa kun töitä tarjottiin, varmaan olet ikuinen työtön ollut ja vähän näytettiin työn syrjää, että muutkin elantonsa itse hankkii, ei kaikki voi olla sossun tuilla laillasi.
Mistä ne sossu tytöt hallituyksessa tietää edes tyästä ja koko maan asioista. Yksikin vihreä ettei saa pajun oksia katkoa trullit, että heikentää pajujen kasvua.
Kuules älykääpiö. Tekisitkö itse ilmaiseksi? Eihän tuollainen palstapieru ja todennäköisesti eläkkeellä oleva vanha jarru omaa enää ymmärrystä reaalielämän asioihin. Omituinen Sipilä-fani olet. Ja varsinkin siinä mielessä, ettet näytä tajuavan paskan vertaa, kuinka tuo yrittäjäinsinööri ajoi asioita kohti vain itselleen sekä tuttavapiirilleen suotuista tilaa. Tarjotaanpa sinulle kunnon fyysistä työtä ja katsotaan, kauanko jaksat sitä talkoohengessä.
Eläkehän pitäisi tuommoiselta ottaa pois, jotta oppisi ihmisten tavoille. Helppo se on huudella, kun toiset elättävät sinut.
Se vaan nyt on niin ettei jotkut tuosta Sipilän lahkosta tajua mitää, ei edes ymmärrä uutisointia että palkkatulosita saadut verot pieneni ja ostovoima väheni ja Kelan luukuulle tuli jonoa Sipilän ansiosta. Sipilän ansiosta Suomessa kokopäivätyöt väheni.
Pitäiskö olla huolissaan että kaikkkea tuota ymmärtämättömät saa silti äänestää.
No kyseisen tapauksen kohdalla pitää olla enemmän huolissaan siitä, että hänellä on äänioikeus.
Sipilän jäljiltä VALTION talous ei ollut, KUNTIEN TALOUS oli KATASTROFAALISELLA tasolla. Minä pidän tätä IHMISTEN kannalta paljon huolestuttavampana asiana. Surettaa katsoa kuinka paljon tämä hallitus joutuu paikkaamaan sipilän "omaan napaan" tuijottattavan talouspolitiikan seurauksia.
Kunhan korona helpottaa, pitäisi saada Sipilä tai hänen kaltaisensa pääministeri. Tulos tai ulos! Sanansa mittainen mies. Siihen ei Marin pysty.
Kyllä jämpti on näin.