Mielenkiinnolla odotellaan shown jatkoa😨
Minna-Martinan sairaan kaunis maailma
Anonyymi
7<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Ihan kaikki halutaan tietää 😂😂😂😂😂
Takuulla kuullaankin, mutta vain Martinan versiot kaikesta. Esim. eron toinen osapuoli viisaasti vaikenee sotkusta.
Minulla on aavistus, että tällä menolla Martina löytää itsensä jonakin päivänä suljetulta osastolta...
vauhti päällä, musta maalata, häntä 9 v. elättänyttä avokkia ja lapsensa isää. julmuuksissaan toi lapsen julkisuuteen. koko ajan kiristänyt jos avokki ei tottele, tuo lapsen julkisuuteen. miten alas joku voi vajota.
Aggressiivinen, röyhkeä, rikosrekisterinkin omaava rahanahne ex-avokki saattaa olla vaarallinen. Ihan fyysisestikin. Jekyl ja Hyde.
Millä logiikalla Martina on suurin syyllinen, kun mies on päihdeongelmainen ja bailaa kaiket viikonloput ja välillä viikollakin vieraan naisen kanssa, joka on (sekä hänen eksänsä myös) syytettynä huumeoikeudenkäynnissä?
Mies on lisäksi käyttäytynyt väkivaltaisesti Martinaa kohtaan ja hänen tyttärensä joutuu kärsimään miehen epävakaasta käytöksestä.
Olette te kyllä kummallisia epeleitä. Myötätunto tuntuu olevan täysin tuntematon käsite.
Kasvoin itse perheessä, jossa vanhemmille tuli ero. Se oli kova paikka minulle ja siksi tunnenkin myötätuntoa perheen tytärtä kohtaan.
Siinä kohtaa, kun vanhemmat eroaver, tuntuu siltä, että kaikki tuttu ja turvallinen katoaa. Kun isä on päihdeongelmainen, häntä on vaikea rakastaa ja se heijastuu myöhemmin omiin ihmissuhteisiin.
Ja että se ei olisi jo sinänsä ihan tarpeeksi vaikeaa lapselle, niin täällä aletaan syyllistää hänen äitiään, joka on ollut koko tämän erohässäkän ajan lapsen tukena ja turvana.
Teidän on täytynyt joko elää komerossa tai teillä ei ole minkäänlaisia empatian tunteita. Oletteko tosiaan miehen puolella, joka ei ole tuottanut perheessä viime aikoina muuta kuin surua ja murhetta?
Nyt järki käteen ihmiset!
Tässä historiallisen karmeassa maailmantilanteessa ihmisten joukkokuollessa ja luonnon ja ilmaston kriisissä, ei enää turhempia aiheita täyttää tilaa kuin jotkin omat tunnekriisit.. miksi ns. julkisuuteen päätyneet ihmiset edes ovat kiinnostavampia kuin miljoonat muut kohtalot tällä planeetalla joista emme tiedä yhtään mitään!
Kaivataan filosofofeja, ajattelijoita mediaan!