Mansikkaloiset menettävät sadon..

kohta tulee lunta ja pakkaset, joten ukrainan shortsitytöt isäntien silmänilona joutunevat lähtemään kotiin....ei siis mansikkaa / tuloja eikä nuorta noukkijaa....paskasesti kävi tukiloiselle nyt.
10<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Oletkos katkera shortsitytöistä?

Äänestä
  • Tottakai kun homokaan en ole..

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Tottakai kun homokaan en ole..

    Muutoin vaan olet ikuinen poikamies jo kolmannessa polvessa..

    Äänestä

Kuinka joku voi olla noin idiootti. Jos noin kävisi, suomalaiset mansikanviljelijät maksaisivat kaikkein kalleimman laskun ja kyllä tavallista kuluttajaakin ketuttaisi, jos kotimaista mansikkaa ei saataisi lainkaan.

Mutta älä hömelö huoli. Mansikka tuskin kukkii vielä missään ja pelkkiin varsiin pakkasella ei ole vaikutusta. Mutta mistä laktaisesi aivoinvaliidi sitäkään vähää olisi ymmärtänyt.

Äänestä

No sitten lähren kylille ajelemaan massikalla jos marjat paleltuuna....

Äänestä
  • En osta mitään sipilöiden tavaras

    Aktiivi leikkurivri kansalaisten Ostovoiman
    Kiitos kepulit

    Äänestä

ELY keskus maksaa koko touhun ....

Äänestä
  • Niin massikan polttoöljytkin mulle.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Niin massikan polttoöljytkin mulle.

    Ettei ollut Ferguson tai Nuffield ....

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

kohta tulee lunta ja pakkaset, joten ukrainan shortsitytöt isäntien silmänilona joutunevat lähtemään kotiin....ei siis mansikkaa / tuloja eikä nuorta noukkijaa....paskasesti kävi tukiloiselle nyt.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu