virolaisten rakentaman kämpän, hän syö oksaa altaan.
Joka kerta kun joku ostaa
Anonyymi
4<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Kaikki kämpät Suomessa ovat tavalla tai toisella Eestiläisten rakennusmiesten rakentamia tai saneeraamia viimeisen 15 vuoden ajalta.
Jopa 20 vuoden ajalta tästä taaksepäin. Silloin taisi alkaa tuo Eesti invaasio rakennuksille.
Heidän pitäisi olla rakentamassa omaa maataan. Täysin mieletöntä tukea Viron valtiota antamalla virolaisten viedä palkkatulonsa ja yritystulonsa toiseen maahan kun niillä voitaisiin tukea kotimaista kulutusta palkkaamalla suomalaisia töihin.
Virolaiset rakennusmiehet eivät Suomesta mitään osta vaan ajelevatkin vuodesta toiseen verovapaasti ilman että mitään maksuja maksettaisiin autoilusta Suomeen, viinoista puhumattakaan.
Ylpeät virolaiset kohtelevat meitä "poroja" tosi huonosti virossa joten ei ole syytä tukea tämän kansakunnan kulutusjuhlia suomalaisen työttömän kustannuksella, nytkun on saatu rajat kiinni jopa ilman persuja niin samapa sulkea ne vaikka lopullisesti.
Syntyvyys on alhaista niin miksi on tarve rakentaa?
Miettikää näitä kuluja mitä verovaroista maksellaan, rakentaminen, toimeentulotuet ja kaikki muut menot, tiedätte mistä kirjoitan. Nyt päälle vielä tämä 6kk korona vaje talouteen.. Otetaanko lisää.