Maailmanlaajuinen kampanja marraskuussa 2020

Jehovan todistajien haaratoimisto ajattelee optimistisesti, että marraskuussa 2020 Suomen koko yhteiskunta on taas auki ja saarnaamistyötä voidaan tehdä normaalisti ovelta ovelle. Näin voi päätellä haaratoimiston lähettämistä ilmoituksista seurakunnille toukokuussa 2020.

https://johanneksenpoika.fi/uutiset/juttu_s1212.html

5

73

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Onkohan Raamatussa jonkinlainen peruste sille että valitaan " tuntitavoite". Uskonnon ei pitäisi olla pakonomaista tuntien laskemista.

      • Anonyymi

        Haaratoimistossa paniikki hiipuvasta toiminnasta. Siksi täytyy pitää vartiotornimielikuvaa yllä.
        Olisivat vain kerrankin rehellisiä ja sanoisivat suoraan:" mitään vartiotorniparatiisia ei tule."


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Haaratoimistossa paniikki hiipuvasta toiminnasta. Siksi täytyy pitää vartiotornimielikuvaa yllä.
        Olisivat vain kerrankin rehellisiä ja sanoisivat suoraan:" mitään vartiotorniparatiisia ei tule."

        Voi olla että jäsenille keksitään jotain tekemistä mitä odottaa. Ei välttämättä onnistu kampanjat.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Voi olla että jäsenille keksitään jotain tekemistä mitä odottaa. Ei välttämättä onnistu kampanjat.

        Ja ehkä halutaan saada huomio pois tulevien oikeudenkäyntien tuomioista. Rahaa nimittäin TAAS menee ja vanhimmille mahdollisesti linnatuomioita.
        Ai niin, mutta ne vanhimmathan ovat vainojen uhreja.


    • Haarakonttuurista ja myös taivaasta minulle lähetetyssä viestissä kehotetaan opastamaan jt, että ylläpitävät henksityttetyä pyllykaasukuntoaan. Sitä ei saa päästää repsahtamaan epdieemian aikana. Vaan on suoritettava päivittäiset suhnutreenit kuten ennenkin. jt on oltava aina valmis kuin partiolainen kenttäsuhnaamisen jatkamiseen kun rajoitukset loppuvat. Silloin on nimittäin otollisin hetki käydä höynäytettävien kimppuun kuin kaislikon hauki saaliskalan perään konsanaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?

      Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin
      Maailman menoa
      231
      7036
    2. IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!

      "IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its
      Maailman menoa
      153
      3601
    3. Haluaisitko enemmän ?

      Haluaisitko enemmän kuin ystävyyden ? M-N
      Ikävä
      171
      1765
    4. Vihjeitä kaivatusta

      Mitkä numerot liittyy sun kaivattuun? Osa puhelinnumeroa, kengännumero tai vaikka asuinpaikan koordinaatit (😊)
      Ikävä
      71
      1576
    5. Rakas mussukka

      anna joku merkki itsestäsi. Pyydän.
      Ikävä
      70
      1124
    6. Niin pettynyt

      Olen suhun ja siihen ettet koskaan kohdannut reilusti
      Ikävä
      110
      1053
    7. Mira Luoti, Vain Elämää

      kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?
      Maailman menoa
      6
      1007
    8. Lieksa missä syy?

      Kun viranhaltijat irtisanoutuu tehtävistä? Museonjohtaja irtisanoutunut. Sivistysjohtaja lähtökuopissa ja Lieksan Kiinte
      Lieksa
      127
      923
    9. Martina Jeopardyssa

      Telkusta tulee mainos ohjelmasta, missä vilahtaa Martina. Ai vitsi odotan sitä jaksoa, missä Martina on. Pääsee taas näy
      Kotimaiset julkkisjuorut
      205
      904
    10. Faktat kehiin!

      kauanko aiot odottaa kaivattuasi? ja miks?
      Ikävä
      100
      856
    Aihe