En osta tarinaa. Vaalit tulee ja silloin vaihtuu hallituspohja.
Onneksi on vaihtoehto nykymenoon, vaihtoehto nimeltään Perussuomalaiset.
Onneksi on vaihtoehto nykymenoon, vaihtoehto nimeltään Perussuomalaiset.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 22
Vanhimmat
Eiköhän siinä liene persuilla tarpeeksi työmaata, että saisivat oman pesänsä ja politiikkansa kabinettikuntoiseksi. Kannatus ainakin valuu yhtä vakaasti pohjaa kohti kuin myllynkivi.
Mitäs se muka tarkoittaisi, kabinettikuntoon? Hallitusta johtavan SDP:n nykyinen puheenjohtaja on tuomittu moneen kertaan Suomen tuomioistuinten mukaan. Kepussa Kaikkonen kunnostautunut taulukaupoillaan ehdollisen tuomion mukaisesti.
Kaiketi nk. pätevyys koskien "rehellisiksi ja taitaviksi tunnettuja Suomen kansalaisia" ministeris-toimien osalta on kovin puolue-sidonnaista. Toiset koetaan tosiasiallisesti oman valta-aseman haastajiksi, eikä suotta: Perussuomalaiset palauttavat takaisin Suomen suomalaisille.
Persut ovat johtava rikollisten puolue eduskunnassa ja kunnallishallinnossa, Eduskuntaryhmää voi hyvin pitää järjestäytyneenä rikollisjenginä.
Persut ei ole vaihtoehto vaan sula järjettömyys.
SDP, homma toimii: Hyvin näkyy meno Brysselissä sopivan demareille, Eurooppa-liittovaltio-aate mielessä. Valmistautukaa suomalaiset veronkorotuksiin, yhteisvastuut Italian, Espanjan, ja Ranskan ottamista lainoista tulee tukuuvarmasti Suomen demarien johdolla.
Mistä te perussuomalaiset aina kaivatte kommunisteja?
Hourailevan persun harhanäyssä on kommareita hallituksessa.
Hiljaa kommari, täällä puhun minä, kaikkien kommarien kauhu, peruspersu!
No mitäs sieltä tapinreiästä näkyy?
Persut vaan eivät ikinä pääse hallitukseen. Mikään muu puolue ei halua menettää mainettaan tällaisten pöljien vuoksi. Yli neljäsosalla persujen kansanedustajista on rikostuomio - pääasiassa viha- ja väkivaltarikoksia sekä petoksia. Eihän heissä ole kenessäkään ministeriainesta.
Neljäsosa Suomalaisista on pöljiä.
Vain vajaa viidennes. Valittettavasti siihen kuuluu muutama lähisukulainen, mutta sukulaisiahan ei voi valita. Yhteydenpidon voi kyllä lopettaa - ja niin on jo tehtykin.
Heh heh, pääministeri-puhemies Rinne tuomittu useaan otteeseen kavalluksesta sekä laittomuuksista. Puolustusministeri Kaikkonen kunnostautunut taulukaupoilla vankilatuomion arvoisesti. Ministeri Paatero erosi valehtelun johdosta, tokihan sillä pätevöityy uudestaan ministeriksi toiseen toimeen.
Näin meillä. Tiedettäväsi Persut eivät ole näiden punamullan idolien "saavutuksiin" olleet ottamassa osaa, luulisi että kekseliäisyyttä senkin osalta punamullasta löytyisi. Vai olivatko vain tyhmiä nämä hallituksen sankarit, kun jäivät kiinni?
Vielä voidaan lisätä Paavo Arhinmäki tähän listaan,tämä töherteliä joka sotki julkista ja yksityistä omaisuutta siihen malliin jos olisi kaikista rötöksistä jäänyt kiinni ei pystyisi ikinä näitä vahinkoja korvaamaan sanoivat puhdistuslaitolksen työntekiät . Ja on myöskin hyvä mainita pulttisaksi Kontula myöskin .
Meidän opetusministeri Lii Andesson listalle myöskin,konttaili sörkän katuja aamuyöstä ja piti kovaa ääntä teranssilla ja käsivarret täynnä tatuointeja ja läppärin kannessa Antifän tarra on siinä meillä esimerkkiä nuorisolle . Huhh sentään .
Siinäpä mallia nousevalle nuorisolle
Persu valehtelee sikana. Röh röh.
Antti Rinnettä ei ole koskaan, HUOM! - EI KOSKAAN - TUOMITTU KAVALLUKSESTA. Kommenttisi on sikäli TYYPILLINEN VALEHTELIJAN KOMMENTTI.
Taisit nähdä kännissä väärin.
Taas persupässi hokee kommaria. Niitähän ei ole edes koko eduskunnassa.
Perussuomalaisten eväät on syöty. Kannatuksen romahdusta on enää vaikea pysäyttää. Hallitukseen ei yhteistyökyvyttömällä puolueella ole mitään asiaa.
Huonostimenee vasemmistoliitollla.
Äärivasemmisto värväämässä alaikäisiä ilmaiskonsertilla Jyväskylässä