mulla on pari viljis käärmettä, kummastakaan ei ole papereita, on haettu 'adoptoitu' uuteen kotiin. ovat olleet mulla noin 7vuotta. ei ole papereita käärmeistä, eli ei tietoa syntymäajasta, ei iästä tai muustakaan.
nyt olen miettinyt koska aika jättää jommasta kummasta. toinen, joka on ollut mulla kauemmin, terveen kirkkaan oranssin värinen ja utelias ja vilkas yksilö on ollut muutamia päiviä väritykseltään tosi ''harmahtava'' mukaan lukien silmät näyttävät hieman sumuisilta, tai harmailta, toisin sanoen sairailta. käärmeen vatsapuolen värikin on muuttunut ja käärme juuri loi nahkansa, joten kyse ei ole varmastikaan uuesta nahanluonnista?
käärme oli käsittelyssä tosi erilainen kuin yleeensä, hieman flegmaattinen ja hidas liikkeistään, aivan kuin olisi sairas.
miten käärmeen vanhetessa ns. '' viimeiset päivät '' huomaa? mistä tiedän onko käärme kuolemassa vai onko vain sairaana. koko tämän ajan kumpikin olleet terveitä.
Viljakäärmeen vanheneminen/sairastuminen
5
553
Vastaukset 5
- Anonyymi
Mitäs silloin tehdään, kun eläimen epäillään olevan sairaana? Viedään eläinlääkärille vai näpytellään pitkät pätkät keskustelupalstalle? Että miten meni noin niinkuin omasta mielestä?
- Anonyymi
voi vittu ehkä ensin kysytään jos joku osaisi antaa vastauksen, eikä kyse olisi sairastumisesta. tottakai eläinlääkärille eläin viiään jos tälläinen jatkuu.
mitäs sillon tehään kun ei oo muuta tekemistä kun nakkailla keskustelupalstoille ton sävysiä viestejä? hankitaan ehkä jokin muu harrastus ku pään aukominen. vitun tinalo mitens meni omast mielestä? hyvin varmaan
-aloittaja - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
voi vittu ehkä ensin kysytään jos joku osaisi antaa vastauksen, eikä kyse olisi sairastumisesta. tottakai eläinlääkärille eläin viiään jos tälläinen jatkuu.
mitäs sillon tehään kun ei oo muuta tekemistä kun nakkailla keskustelupalstoille ton sävysiä viestejä? hankitaan ehkä jokin muu harrastus ku pään aukominen. vitun tinalo mitens meni omast mielestä? hyvin varmaan
-aloittajaKaltaisesi älykääpiön voi sitä olla liian hankala käsittää, mutta käärmettä näkemättä ei kukaan voi sinulle etädiagnoosia keskustelupalstalla antaa. Ei, vaikka olisi jotain vastaavaa omillaan joskus nähnyt. Keskustelupalstalla määkiminen ei ole eläimen hoitoa, joten somedraamakuningatar ottaa ja soittaa nyt ihan oikeasti sinne lekurille vain eikä angstaa keskustelupalstalla. Ei tuollaisella eläinrääkkääjällä kannata elukoita ollakaan, jos eläimen ollessa pulassa tulee ensimmäisenä mieleen asiasta somettaminen.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kaltaisesi älykääpiön voi sitä olla liian hankala käsittää, mutta käärmettä näkemättä ei kukaan voi sinulle etädiagnoosia keskustelupalstalla antaa. Ei, vaikka olisi jotain vastaavaa omillaan joskus nähnyt. Keskustelupalstalla määkiminen ei ole eläimen hoitoa, joten somedraamakuningatar ottaa ja soittaa nyt ihan oikeasti sinne lekurille vain eikä angstaa keskustelupalstalla. Ei tuollaisella eläinrääkkääjällä kannata elukoita ollakaan, jos eläimen ollessa pulassa tulee ensimmäisenä mieleen asiasta somettaminen.
HOHHOIJAA. eikö kukaan osaa kirjottaa asiallisia vastauksia, jos ette niin ei tarvi ollenkaan kirjottaa. pellet
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
HOHHOIJAA. eikö kukaan osaa kirjottaa asiallisia vastauksia, jos ette niin ei tarvi ollenkaan kirjottaa. pellet
Se menee hei silleen, että tollaset mulkvistit ei kykene vuorovaikutukseen, älä välitä <3
Ne on niitä Kaikentietäjiä, jotka kannattaa kiertää kaukaa... Empatiakyvytön, ihan pihalla oleva tyyppi on tuttu hemmo eläintenkasvattajapoppoissa. Eläimistä JA ihmisistä pitävien kasvattajatoverienkin vain on siedettävä noita, jotka tunkee räkäisen nokkansa miitinkeihin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä on totta mikä ei?
Onko juoru vai ei että nimeltä mainitsematon henkilö on tehnyt naiselle/naisille jotain joka on väärin?251798- 125811
Just saying
Mies joka antaa naiselle turvallisen olon, on seksikäs. Ei kieroja kikkoja ja haluaa olla vain sen yhden naisen mies.114603- 53565
Löytyikö syy miksi Martina on Muhiksen kanssa
Saipa naurut Gekkosen kuvasta, missä ovat ravintola Hookissa Immu fight night ottelun jälkeen, Muhoksella pullottaa hirv89531- 65521
Jos selviäisi että kaivattusi
Olisi savant asperger? Rakastaisitko vielä? Savant-lahjakkuus olisi kapea-alaista neroutta liittyen mekanisiin ja tilan85515- 40500
Päivän aivopieru Trumpilta
Trump julisti sodan hyttysiä vastaan. Myös punkit ovat Trumpin sodan kohteena. Eikö vieläkään USA:n kansa tajua tuon uko59485Oliko Jani Halmeen aika jo tippua TTK:sta?
Jani Halme ja Claudia Ketonen joutuivat jättämään TTK:n. Halme ja Ketonen saivat viimeiseksi jäänestä tanssista, sambas26474Jokin ei täsmää
Joskus yksi vuosiluku saa katsomaan koko tarinaa uudestaan. Löysin gradun. Matematiikka ei oikein täsmää siihen, mitä mi267460Toivotko vielä viestiä
Minulta? En rohkene enää ottaa yhteyttä, kun varmasti jo uusia naisia elämässä. Nolaisin vain itseni.34443- 8436
Kuka kaipaa T m?
Kerro nainen kirjaimesi vaan... Haluan miettiä kuka tulee ekana mieleeni.. kuin kurkistus tunteiden meren pinnalle, jota30412- 58412
Miksi jotku naiset on niin tyhmiä
Että elättelevät turhaa toivoa toisen kustannuksella. Onko ne kaikki kaappilesboja vai mikä niitä vaivaa? Sitten itketä50405Jorma Uotinen läväytti härskin heiton - Paljastus uudesta TTK-romanssista?
Tuomari Jorma Uotisen linja on välillä hyvinkin rohkea TTK:ssa. Hän näpäytti Jaakko Parkkalille ja Kastanja Rauhalalle v9389Jätä jo se puolisosi, mun kanssa kilpa-asetelma on tuhoisa.
Eikä hän tule sitä voittamaan. Myöskään missään vanhassa ei kannata roikkua, koska ei uskalla kohdata muutosta, hyvät as27386- 38385
Pystyttäiskö me vakaaseen
Suhteeseen? Ettei se käy molemmille liian kuormittavaksi ja plussia on vähemmän kuin miinuksia.36375