Sensuuri ja toisinajattelijat

Toiminta on NL:n oppien mukaista toisinajattelijoita kohtaan.
-Jaha, sensuuri iski taas. Kommentti poistettiin.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Onneksi hyväksytään veroparatiisit, huumekaupan ja laittomuuden.

Äänestä
  • Hesari ja Yle ovat riemuin lähteneet toteuttamaan tiettyjä ajatussuuntia suosivaa ennakkosensuuria, eivätkä voimakkaasti puolusta kaikkien kansalaisten sananvapautta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Toiminta on NL:n oppien mukaista toisinajattelijoita kohtaan.
-Jaha, sensuuri iski taas. Kommentti poistettiin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu