Sanna taas tänään hyvin selkeästi selitti rautalangasta vääntäen hallituksen koronastrategiaa. Petterillä ei ymmärrys ole tähän saakka toiminut, vaan hän on yhä uudestaan ja uudestaan näyttänyt tyhmyytensä eduskunnassa. Jokohan lopulta oppi olisi mennyt perille?
Joko Petteri ymmärsi?
21
<50
Vastaukset
- Anonyymi
"Kokomuslasit päässä " vaikuttaa myös kuullun ymmärtämiseen .
Mykkänen , vartiainen ja muu KOK samaa joukkuetta . - Anonyymi
Voi Petteri-parka! Et sitten vieläkään ymmärtänyt. Pitääkö sinulle antaa tukiopetusta? Vai oletko toivoton tapaus? Kaikki muut suomalaiset ymmärsivät-ehkä joitakin kokoomuslaisia lukuunottamatta. Sannan ja asiantuntijoiden puheet olivat suorastaan selkokielisiä.
- Anonyymi
Ei noin hidasjärkistä henkilöä voi ministeriksi valita.
- Anonyymi
Edellisen eduskunnan aikaan kokoomukselta ja Orpolta ei saanut hoitajamitoitusluvustamitään kantaa, mutta nyt Orpo kyselee vähän väliä tartuttavuusluvun perään.
- Anonyymi
Ei voinut ymmärtää. Ei tullut YHTÄ AINOAA LUKUA ja petteri ei tajua kuin yhden yksimeroisen luvun(tässä 1). Mm. 0,7 oli ylivoimainen luku ymmärtää exvm:lle.
Näin toimii Kokoomus. Ei se riitä, että persu-Orpo on tyhmä, mutta hän on hankkinut ympärilleen vielä tyhmemmän, jos mahdollista, ja vielä vihamielisimmän joukon palkansaajia kohtaan ympärilleen.
Ajatelkaa, jos kaikki palkansaajat ymmärtäisivät kuinka paljon Persu-Petteri po on teiltä leikannut ja kuinka syvällä on hänen vihansa palkansaajia kohtaan.
Miten kävisi seuraavissa vaaleissa-- Anonyymi
Kokoomuksen vapaamuurari siiven ajokoira.
- Anonyymi
Kokoomus menee persuista oikealta ohi populismissa ja valehtelussa.
näin ioN.,
>Lahtarisiipi Kokoomuksessa nousee. Mutta miten käy kannatuksen?
Liittyykö koko Kokoomus persujen sisällissotaa haluavien mukaan.
- Anonyymi
Onko Orpo hidasälyinen vai huonokuuloinen? Vai onko hän molempia. Marinin vastaukset myös eduskunnassa olivat hyvin napakoita ja selkeitä. Eduskunnan kyselytunnilla vastausaika on rajoitettu, joten kovin laajoihin luentoihin ei ole ollut edes mahdollisuutta. Tiedotustilaisuudessa on mahdollisuus pitempään puheenvuoroon.Mutta kokoomushan ei haluaisi, että hallitus kertoo politiikastaan kansalle. Nyt kuitenkin on tilanne, jossa kansa janoaa tietoa. Ja sitä Marinin hallitus asiallisesti antaa. Kokoomuksen puheenjohtaja voi kuunnella tiedotustilaisuuksia, jotta asiat eivät jää epäselviksi. Vai onko tarkoituskin vain väärinymmärtää ja vääristellä?
- Anonyymi
Ainakin viikonloput voisi keskittyä omiin pieniin lapsiin.
Anonyymi kirjoitti:
Ainakin viikonloput voisi keskittyä omiin pieniin lapsiin.
Tarkoitatko tällä sitä vähä-älyistä savolaispallinaamaa, joka ei ymmärrä selvää suomen kieltä?
Ei sen väliä, hänen lähipiirinsä on vielä tyhmempää.
- Anonyymi
Uudenvuoden puheessaan myös Niinii otti esille tahallisen vääärinymmäryksen.
- Anonyymi
Kokoomuksen oppositiopolitiikka on osoittanut kyseisen pelkästään omaan napaan tuijottavan puolueen äärimmäisen haitallisuuden tasa-arvoiselle ja yhdenvertaiselle yhteiskunnallemme, jota luojalle kiitos on nyt ohjaamassa järkevä ja kaikki kansalaiset yhteiskunnassamme mukana pitävä hallitus.
Pääministerimme Sanna Marin on parasta, mitä Suomelle ja Suomen kansalaisille on saatu vuosikymmeniin.Kun vielä Persu-Petteri sen huomaisi.
"Sanokaa, pääministeri, minulle yksi eksakti luku, vai yksi luku.."
Persu-Orpo on liittynyt persujen, niiden idioottien ykkösketjuun.
Hyvä niin, "kyllä kansa tietää"- Anonyymi
Osmium76 kirjoitti:
Kun vielä Persu-Petteri sen huomaisi.
"Sanokaa, pääministeri, minulle yksi eksakti luku, vai yksi luku.."
Persu-Orpo on liittynyt persujen, niiden idioottien ykkösketjuun.
Hyvä niin, "kyllä kansa tietää"2015 hoidettiin hyvin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
2015 hoidettiin hyvin.
Niinpä, petteri päästi Suomeen 35000 sotilaskarkuria ollessaan sisäministeri.
- Anonyymi
Kyllä Petteri sai tietoa. Mutta eikö Petteri ymmärrä vai vääristeleekö hän tahallisesti? Veikkaan jälkimmäistä. Koko Suomen kansa voi tiedon jakamisen todistaa. Suomalaiset ovat tiiviisti istuneet TV:n äärellä ja kuulleet, kun Sanna on tietoa rautalangasta vääntänyt niin eduskunnan kyselytunneilla kuin tiedotustilaisuuksissa.
- Anonyymi
https://blogit.apu.fi/uuninpankkopoikasakutimonen/
Petterihän pitää kansalaisia tyhmänä. kyllähän jokainen tietää, että Petteri ratsastaa valheellisillauutisille. Kokoomus on sekaisin kuin lumiukko, panttaako siellä Hesari nyt toukokuun galluptulosta, joka on Petterille vuodettu omasta sidosryhmämediasta.
- Anonyymi
Ja hän on ollut meidän kirstunvahtijana.Nyt ois puolue kuri paikalla.Suu korvia myöten kiinni.Sanna on selkeesti tuonut esille asiat.
- Anonyymi
Jos kokoomus olisi saanut pörriäissotensa läpi ennen kotonaa, Suomi olisi todellisessa katastrofissa. Kaikki koordinaatio olisi hukassa. Yksityisten hoitolaitosten koronakuolemien paljous antaa viitteitä pörriäisten kyvyttömyydestä kriisien sattuessa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tänään pyörit ajatuksissa enemmän, kun erehdyin lukemaan palstaa
En saisi, silti toivon että sinä vielä palaat ja otetaan oikeasti selvää, hioituuko särmät ja sulaudummeko yhteen. Vuod336314- 345783
- 293254
- 452650
- 342574
- 152238
- 372148
- 161906
Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...
Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons401779En ole koskaan kokenut
Ennen mitään tällaista rakastumista. Tiedän että kaipaan sinua varmaan loppu elämän. Toivottavasti ei tarvitsisi vain ka191737