Jos haluat tietää Kiinasta

Anonyymi

ja Kiinan valtaapitävien politiikasta, kansalaistensa ohjailusta, tiedon pimittämisestä ja väärän tiedon levittämisestä sekä vakoilusta ja kansalaistensa ohjailusta propagandan keinoin sekä ulkomaisten syyttelystä koskien koronavirusta joka on käännetty muiden syyksi vaikka virus alkoi Kiinasta.

Seuraa vaikka näitä lähetyksiä, joskus pitkiäkin tarinoita mutta antaa selkeän kuvan miten Kiina kaikin keinoin ryöstää tietoa ja yrityssalaisuuksia ulkomailta ja palkitsee siitä kansalaisiaan sekä pitää samaan aikaan heidän perheitään panttina omassa maassaan.

Länsimaiden pitäisi herätä vallankäyttöön mitä Kiina kohdentaa toisiin maihin. Jos arvostelet Kiinaa, menetät kauppasuhteita ja sijoituksia. Mediaa seuratessa tulee varsin selvästi ilmi miten eu ja monet muut maat ovat hiljaa. Esimerkiksi korona viruksen osalta Kiinaa ei ole selvästi painostettu selvittämään mistä virus on lähtöisin eikä sinne ole päästetty toisten maiden tutkijoita. Ehkä myöhemmin kun asiaa ei enää saada selville tai syntipukki on kehitetty. Kiinan mediassa ja tiedotteissa rummutetaan virusten tulleen ulkomailta ja syytetään viruksen olevan lähtöisin USAn laboratorioista ja tarkoitus vahingoittaa Kiinaa.

Tilanne ja politiikka on Kiinan johdon toteuttamaa sisäpolitiikkaa millä kansalaisia harhautetaan uskomaan väärää tietoa koska se on ainoa mitä media julkaisee. Eriävät mielipiteet jos niitä on, pyyhitään pois.

https://www.youtube.com/watch?v=VU5jQVLo5z0

ADV Podcast

serpentza

laowhy86

4

154

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kiina kulkee kohti korkeampaa kehitystä kunnes kuussa kävelleen kansan kenttätykit kaikuvat kohti kaukoitää. Konfliktikin kohta koronaa kauheampi, kuitenkaan kumpikaan kuule kansaansa. Kun kurjuus käynyt kaikille, koittaa kausi kauniimpi.

      Kkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk -klaani.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Nyt Kiina on aloittanut lakimuutokset jotta pääsee alistamaan HongKongin väestön politiikkansa alle jolloin yksilönvapaus poljetaan maahan väkivalloin.

      Lienee ajan kysymys milloin Kiiinan armeija tekee Venäläisten Krimille tekemän ja verrattavan hyökkäyksen HongKongiin. Tämän jälkeen seuraava lienee Taiwan ja sitten valloitetaan lisää saaria Kiinanmereltä jotka ovat olleet naapurimaiden omistuksessa.

      Miksi Kiinan ja Venäjän päättäjien päässä on vikaa? Venäjä ei tarvinnut Krimiä ja itä ukrainaa mihinkään, eikä Kiina tarvitse HongKongia tai Taiwania mihinkään. Miksi näihin maihin on pakko mennä väkivalloin kun siellä asuvat kansalaiset eivät heitä kaipaa, vaan paremminkin haluavat pysyä erossa ja omillaan? Suuruudenhulu sairaus ja ahneen sekä primitiivisen miehen ongelma?

    • Anonyymi

      Miksi meidän päättäjät suostuvat salailuun, edes rahasta?
      Kiinan harjoittama politiikka on niin räikeää, että se pitää tuoda päivänvaloon.

      Elinkauppa, ihmiskauppa, toisinajattelijoiden teloitukset, hikipajat, ...

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ellen Jokikunnas paljasti somessa ison perheuutisen - Ralph-poika elämänmuutoksen edessä!

      Ellen Jokikunnas ja Jari Rask sekä Ralph-poika ovat uuden edessä. Tsemppiä koko perheelle ja erityisesti Ralphille! Lu
      Suomalaiset julkkikset
      17
      2427
    2. Mitä aiot sanoa, kun ja jos tapaatte seuraavan kerran?

      Oletko päättänyt etukäteen?
      Ikävä
      169
      2288
    3. Archie ja Iida ero.

      Suuri kohujen saattelema rakkaustarina on ohi?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      116
      1907
    4. Olen levoton takiasi

      Enkä saa itseäni rauhoittumaan
      Ikävä
      152
      1839
    5. Evoluutioteoria on varmuudella väärin - monet tutkijat irtisaunoutuvat siitä

      Tutkimuksissa on löytynyt paljon näyttöä siitä, ettei evoluutioteoria ole totta. Monet tutkijat kuitenkin vielä kannatta
      480
      1423
    6. Lakkaa haaveilemasta.

      Oon löytänyt uuden naisen. mieheltä. tutulle. Naiselle.
      Ikävä
      92
      1225
    7. Ois kiva nähdä

      Ja viettää Iltoja sun kanssa
      Ikävä
      55
      1021
    8. Syntymän ja kuoleman aallot

      Seuraavassa tekstissä kerrotaan, mitä välittömästi kuoleman jälkeen tapahtuu. Syntymän ja kuoleman aallot Seuraavassa
      Hindulaisuus
      427
      961
    9. Älä stressaa. Rakastan sua

      Eikä tämä tunne mene pois, se on varmaan jo huomattu kumpikin ❤️
      Ikävä
      49
      931
    10. Mitä sanoisit mulle?

      Niin, mitä sanoisit mulle! Sille ainoalle, jota rakastat..
      Ikävä
      85
      909
    Aihe