Kokoomukset ja republikat, samat tavoitteet.

Niinistö ja Trump, virkaveljiä ja ystäviä. Kokoomus tukee Amerikan Kokoomusta ilman muuta.
10<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Virkaveljiä ehkä, mutta eivät ystäviä! Amerikan molöemmat valytapuolueet, rebuplikaanit ja demokraatit, hujeltavat poliittisessa kentässä kaukaa oikealta ohi Suomen Kokoomuksesta! Jenkit kun pitävät jopa julkista terveydenhoitoa kommunismina!

Kokoomus ei "tue" kumpaakaan ja tuskinpa USA:ssa kukaan suomalaisten 'tukea' edes kaipaa!

Äänestä

Ei tue.

Molemmat pelaavat omia pelejään. Ei jenkkirepublikaanit kokoomusta mihinkään tarvitse, eikä päinvastoin..

Kokoomuksen ulkomainen pelikenttä on EU:n EPP-puolueliittymä.

Äänestä

Kokoomuslaiset, siis tietenkin EK erittäin vahvasti mukaan lukien, ovat kautta aikojen olleet yrittämässä saada Suomesta ämerikkäläistä yhteiskuntaa, jossa kaikki verovaroillamme kaikille kansalaisille järjestetty yhdenvertaisuus - ennen kaikkea koulutus ja terveydenhoito - pitäisi saada mahdolliseksi ainoastaan rikkaille ja hyvin toimeentulevien saataville!

Mutta onneksemme olemme Suomessa pystyneet pitämään maamme suhteellisen yhdenvertaisena ja meillä kaikilla on mahdollisuus opiskella ja saada terveydenhoitoa lompakon paksuuteen katsomatta, vaikka Kokoomus yrittääkin kovasti saada yhteiskuntaamme ahneiden pörriäisyritysten armoille.

Äänestä
  • Suurin osa Kokoomuksen kannattajista on tavallisia palkansaajia ja ketään heistä ei kiinnosta amerikkalaisuus vaan pohjoismainen hyvinvointivaltio, jossa koulutus ja terveydenhoito on vahvasti tuettua ja liki ilmaista! Varallisuus ei saa tähän vaikuttaa ja tavoitteena on yhteiskunta, jossa kaikilla on hyvä olla ja elää!

    Kukaan ei kaipaa mitään ahnaita pörriäisiä ja Tarkkispoika elää ikiomassa kuplassaan, joka näyttää varsin oudolta!

    Äänestä

Kokoomuksessa on niitä äärimmäisiä trumpilaisuuteen yrittäjiä, mutta Suomessa ei hyväksytä hulluuteen asti menevää oikeistolaisuutta, joka polkee vaikka kaiken suomalaisen hyvän yhteiskunnassa rahan haalimisen takia ..

Äänestä
  • Ei kai kukaan Suomessa pidä Trumpista henkilönä ja kuvitelmasi demokraattisessa maassa elämisestä on perin outoja! Ei ketään tarvitse polkea ja työtätekevä tulee aina toimeen!

    Äänestä

Mikä on republika? Republikaaneista olen kyllä kuullut.

Äänestä
  • Mitä Orpo tekee? Hänen pitäisi olla rohkeasti tukemassa Trumpia, mutta jostain syystä ei sitä tee. Miksi näin?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Mitä Orpo tekee? Hänen pitäisi olla rohkeasti tukemassa Trumpia, mutta jostain syystä ei sitä tee. Miksi näin?

    Orpo johtaa kokoomusta. Trumpia hän ei ole edes tavannut.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Niinistö ja Trump, virkaveljiä ja ystäviä. Kokoomus tukee Amerikan Kokoomusta ilman muuta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu