Saksassa joukkotartuttajia

Saksassa tuhannet ihmiset ovat kokoontuneet kaupunkeihin tartuttamaan julkisia paikkoja. Poliisi käyttää äärimmäisen kovia keinoja näitä vastaan koska ovat vaaraksi ihmisille Ja yhteiskunnalle. Julkiset paikat ovat saastuneet ja vaativat useamman päivän puhdistusta.
7<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Yrittävät romahduttaa sivilisaation ja kansantalouden. Siellä tulee keskitysleirejä missä nämä tuhannet ja tuhannet ovat karanteenissa useita päiviä.

Äänestä

Maailmanlopun bilettäjät, samoja jotka toivat koronavirusepidemian Tirolin hiihtokeskuksista Suomeen ja jotka levittivät sitä sitten Helsingin pintaliitoyökerhoissa sekä lapin hiihtokeskuksissa. Näitä eliitin mulle-mulle, mun-mun narsistisia juoksijoita, jotka laittavat oman nautinnon- ja mukavuudenhalun aina muiden edelle. Supertartuttajia.

Äänestä

On totta, että tuossa linkissa näkyy jonkinsortin vaihtoetoporukkaa.

En lue itseai kuuluvaksi sellaisiin, mutta koronaan reagoiminen on ollut diktatuurin muodostamista virheiden tehneiden toimesta.

Syylliset eivät kanna vastuuta, ja syyttomiä rangaistaan.

Missä on muistaminen ja kukat kuolleille vanhuksille?

Heidät heitettiin monttuun, ja lääkärit sekä hoitajat jotka heitä holhosivat alkavat kurittaa ja rangaista muita, Samoin poliisi Ilkeämielinen diktatuuri sai vallan.

Äänestä

Poliisithan siinä ryppäissä liikuskelee, pieksee ja pelottelee.

Inhan näkoisiä valtaa pitävän ilmeitä.

Ilme on halveksuva, ja osoittaa vallanhalua, eikä suinkaan onnellisen elämän tavoittelemista kansalleen

Äänestä
  • Poliiseilla oikeat otteet väkivaltaisia , tuhoon ja kaaokseen tähtääviä anarkisteja kohtaan. Ja kuvassa kaunis vaalea saksalainen naispoliisi katsoo kun riehuja saa tuta :)

    Äänestä

Han Yksi on
On oikkuissa onnetarten;
Hän sopii niihin,
On tehty niitä varten.

Se on aika ankara
Ja itkun aika onkin,
Kun käsissä KORONA POLIISIN ja Lääkärin
On johto maailman armaan.

Nyt moni itkee huokaillen,
Etta totuushan on pilkka;
Ja itkiessä toisien,
Niin nyt ei Yksi itke.

Kun kansa valittaa,
Han antaa neuvon:
Niin kauan surua nähdä saa,
Kuka tahtoo sitä kantaa.

Kuka pelkojaan valittaa,
On pilkkaajansa vanki,
Ei totuutta maailmassa saa
kuka itse sitä ei hanki.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Saksassa tuhannet ihmiset ovat kokoontuneet kaupunkeihin tartuttamaan julkisia paikkoja. Poliisi käyttää äärimmäisen kovia keinoja näitä vastaan koska ovat vaaraksi ihmisille Ja yhteiskunnalle. Julkiset paikat ovat saastuneet ja vaativat useamman päivän puhdistusta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu