Viikingillä mailman ympäri

Pertsa

Lueskellu jo hyvän tovin näitä juttuja tältä keskustelupalstalta,hyviä kommenttejahan täälä on ollut.Ei vaan kyllä monikaan valita,kun ei sitä voittoa ole tullutkaan,vaikka ei tämä keskustelu sitä varten kyllä olekkaan.Itselläni on ollut noin kolme vuotta vikinglotossa vakiorivi (12 rastia),en nyt tiedä sitten,olisinko marraskuussa voinut käydä pelirahoilla austraaliassa,usassa Kiinassa ja japanissa,olla kuukauden reisussa.Mutta pääsin käymään,kun sattu tuleen oikein huolella hilloa ja sitä on liki puolet vielä tililläni odottamassa uusia juonia.Ehkä vielä kesemmällä käyn Intiassa.Kyllä henkilökohtaisesti minusta viikinki on ihan hyvä peli,paremmin se antaa,kuin mikään toinen meikäläisen pelailema peli.

6

1652

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kepak

      Suosittelisin Globelottoa joka on maailmanlaajuinen ja joka viikko 5miljoonaa euroa päävoitto!

      Arvonta on samanlainen kuin vikinglotossa.

      Kiinnostaako?

      • tuota

        Suattaapi jäähä lopelotoissa voitot saamatta tai ainakin verotusmies käypi kovistelemaan liki kaikkia omaan pussiinsa, niin jos sattuu jostain kumman syystä voittamaan.


    • Pasi J

      Joo hyvä peli.Tänäänkin tylin uudella toyotalla töihin.Sain syksyllä työkavereilta syntymäpäivälahjana kymmenen kierrosta kahdeksalla ristillä.Jäi kolmatta tonnia pankkiinkin rahaa.

      • pelle

        älä puhu paskaa, idiootti.


    • Juku

      Pertsahan on samassa duunissa,kuin minäkin ja muistaakseni otti kesäloman "kottina".No mites se kesän reisu mahtaa sit onnistua,kun kesällä on muutonkin kiire.Pertsa kyllä repäs isot tuohet,oikein kateeks käy,mutta duunissa kuitenkin vielä käy.Itselleni ei ole neljää enempää kohdalle koskaan sattunnu,vaikka en kyllä pelaakkaan kuin sillon tällön.

    • Matti

      Pertsahan kuuluu meikäläisen tuttavapiiriin ja onnea vaan voitosta,joka muuton oli 26 000 ja risat.Tollasia joskus saavat noi himopelaajat,jotka pelailee järjestelmiä ja haravia.Voi olla että jos saman summan ois aina tallettannu,mikä menee jokaviikko peliin,ois isommat säästöt,mene ja tiedä.Pertsalla on kuulemma nyt numerot vaihdettu,koska ei kuulemma odota toista isoa osumaa edellisiin numeroihin,no se on sitten jo uskon asia,mihin numeroihin luottaa.Mutta onnea vaan uusille numeroille.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo pelästyi, kun asiat tulivat ilmi ? Hallitus ei enää tuekaan Garden hanketta

      Pääministerinä Orpo on vastuussa hallituksensa päätöksenteosta. Hallitus päätti avokätisestä tuesta hankkeelle, joka ei
      Kansallinen Kokoomus
      397
      1602
    2. Ei käy sääliksi sitä miestä

      Sitä saa mitä tilaa.
      Ikävä
      141
      1032
    3. Mitähän ajattelet

      Nykyään minusta tai meistä tai tapahtuneista?
      Ikävä
      66
      1026
    4. Olet kuin minä

      Jännä huomata tämä kerta toisensa jälkeen eikö ❤️
      Ikävä
      86
      1014
    5. Mitä kaivattusi

      pelkää? 👻
      Ikävä
      92
      940
    6. Hankkikaa elämä

      Tiedetään että hän on mielenkiintoinen mutta rajansa kaikella.
      Ikävä
      94
      721
    7. Miksi naiset tuoksuvat vaihdevuosien tietyssä vaiheessa todella etäännyttäviltä

      Mietin tätä, onko luojalla ollut jokin tarkoitus näin voimakkaan lemun aikaan tekemiselle. Monet ajattelevat miten joku
      Sinkut
      131
      698
    8. Sinun silmiisi kun

      Katson niin ymmärrän sen. 👁️👁️👀
      Ikävä
      45
      691
    9. Voisitko mies auttaa..

      Ottaisit yhteyttä vielä kerran, jos haluat? 🤔 Jätäthän ilkeät kommentit pois.
      Ikävä
      50
      649
    10. En ehkä onnistu siinä

      Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.
      Ikävä
      57
      634
    Aihe