Euviisut joutais lopettaa .

Johan kansallisvaltioit pyritään lakkauttamaan Brysselin toimesta.
652
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Kyllä, ainakin nykymuodossaan. Musiikki jäänyt taka-alalle ja sateenkaari sirkus tullut tilalle.

Äänestä
  • Onkohan Heteroita enään olemassakaan . Hulluks on maailma mennyt. Ja me heterot vielä , yle ym. Lehdistötukeakin = suomen Brawdaa. Joudumme maksamaan !

    Äänestä

Euroviisut lakkaa ihan itsestään.

Nyt olisi kotimaassa musiikkibisneksessä tilausta osaaville säveltäjille ja tulkitsijoille. Tämänvuotinen suomalainen euroviisuvoittaja vaikuttaa lupaavalta kaverilta. Jään odottamaan melodista musiikkia.

Räppärit sekä kimakat naislauajat ovat yhtä ja samaa jauhantaa. Ei niitä tulkitsijoita toisistaan eroita.

Äänestä

Show must go on, ei musiikki ole niinkään tärkeä, vaan se show.

Äänestä

Maailmankylä on ottanut kansallisvaltioiden roolin.

Äänestä

Viisuilla tuetaan ylikansallisten viihdejättien omistajia, toisin sanoen yleisradioyhtiöt jakavat verovaroja yksityisten yrityksien omistajille. Mitään muuta tarkoitusta viisuilla ei ole. Yle tukee yksityisiä yrityksiä kymmenillä miljoonilla vuodessa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Johan kansallisvaltioit pyritään lakkauttamaan Brysselin toimesta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu