Kun olin evankelista, niin kysyin vangeilta, tekivätkö he Jumalan ja Jeesuksen tahdon mukaisia tekoja rikoksia tehdessään ja olivatko he syvällisesti uskovia kristittyjä silloin.
Miljoonasta vangista vain yksi vastasi, että teki rikoksensa sen vuoksi, että Raamatun Jumala käski niin tehdä, mutta liitti sen rikoksen Vanhaan testamenttiin, ei Uuteen.
Päättelin tästä, että kaikki muut rikoksia tekevät ovat ateisteja tai uskonnottomia paitsi muslimit, jotka tekevät rikoksia totellessaan Allahia.
Kysyin vangeilta ja sain vastauksena totuuden!
9
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Miljardi vankia olisi ollut uskottavampi luku.
- Anonyymi
Niitä oli todellisuudessa triljoona.
- Anonyymi
Typerää vollotusta.
Jokainen järkevä ihminen tietää sen, että herätyskristilliset eivät tee rikoksia Jumalan käskystä tai tahdosta ja suurin osa vangeista ei ole ollut uskossa Jeesukseen sillä hetkellä, kun rikoksia teki. Vain ääliöt ateistit väittävät, että he olivat tosi uskovia rikosten tekemisen hetkellä...
Sheriffi_ aka Heh hah valehtelee.”... ei ole ollut uskossa Jeesukseen sillä hetkellä, kun rikoksia teki.”
Taidat Trööttan oikeasti olla ihan vitun vajakki kun vuodesta toiseen tuputat tätä samaa notruescotsman -argumentaatiovirhettä.- Anonyymi
Sheriffi_ kirjoitti:
”... ei ole ollut uskossa Jeesukseen sillä hetkellä, kun rikoksia teki.”
Taidat Trööttan oikeasti olla ihan vitun vajakki kun vuodesta toiseen tuputat tätä samaa notruescotsman -argumentaatiovirhettä.Minä vaan odotan, että hän tuo esille ne pyydetyt todisteet mistään väitteistään. Niitä ei koskaan näy eikä kuulu.
- Anonyymi
Olisit kysynyt vankilamielisairaalasta. Siellä suurempi prosentti olisi vastannut, että tekivät rikoksensa Jumalan käskystä. Tämä todistaa, että todelliset herätyskristityt ovat sekä hulluja että rikollisia.
- Anonyymi
Olitko silloin psykiatrin sijaisena kandiaikoinasi kun olit vankilaevankelista?
- Anonyymi
Eikun hän oli lähihoitajana sairaalassa, mitä nyt niiltä portsarin hommiltaan ehti, kun oli vielä noiden lisäksi paljon matkusteleva liikemies sekä yliopistolla töissä. Se on niin paljon ehtivä tuo Trööttan ja tosi rehellinen, ei koskaan ole valehdellut täällä mistään asiasta.
Tollo vaan ei tahdo muistaa noita samoja iänikuisia valheitaankierrättäessään että mitä on jo valehdellut milläkin eri nimimerkillään. Eikä myöskään sitä että täällä on paljon ihmisiä jotka ovat kasvaneet herätyskristillisissä piireiissä ja tietävät kyllä erittäin hyvin, etteivät he ole moraaliltaan yhtään sen parempia kuin muutkaan ihmiset. Ulospäin kyllä aina näyttelevät pyhimyksiä, vaikka kotiolossa hakattaisiin vaimo ja lapset sinisiksi vähintään kerran viikossa.
- Anonyymi
Vanki kertoi uskovaisten antavan aina hänen rikoksensa anteeksi ja se hymyilytti häntä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Alahan tulla paikkaamaan tekojas
Ja lopeta se piilossa oleminen. Olet vastuussa mun haavoista. Vien asian eteenpäin jos ei ala kuulumaan.327107- 434353
- 243755
Onko kenellekään muulle käynyt niin
Että menetti tilaisuutensa? Kaivattu oli kuin tarjottimella, osoitti kiinnostusta vahvasti, silmät ja olemus täynnä rakk1843457- 122507
- 302455
- 442122
- 262044
- 1641993
- 1051412