Kysyin vangeilta ja sain vastauksena totuuden!

Anonyymi

Kun olin evankelista, niin kysyin vangeilta, tekivätkö he Jumalan ja Jeesuksen tahdon mukaisia tekoja rikoksia tehdessään ja olivatko he syvällisesti uskovia kristittyjä silloin.

Miljoonasta vangista vain yksi vastasi, että teki rikoksensa sen vuoksi, että Raamatun Jumala käski niin tehdä, mutta liitti sen rikoksen Vanhaan testamenttiin, ei Uuteen.

Päättelin tästä, että kaikki muut rikoksia tekevät ovat ateisteja tai uskonnottomia paitsi muslimit, jotka tekevät rikoksia totellessaan Allahia.

9

100

    Vastaukset 9

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Miljardi vankia olisi ollut uskottavampi luku.

      • Anonyymi

        Niitä oli todellisuudessa triljoona.


    • Anonyymi

      Typerää vollotusta.

      Jokainen järkevä ihminen tietää sen, että herätyskristilliset eivät tee rikoksia Jumalan käskystä tai tahdosta ja suurin osa vangeista ei ole ollut uskossa Jeesukseen sillä hetkellä, kun rikoksia teki. Vain ääliöt ateistit väittävät, että he olivat tosi uskovia rikosten tekemisen hetkellä...

      Sheriffi_ aka Heh hah valehtelee.

      • ”... ei ole ollut uskossa Jeesukseen sillä hetkellä, kun rikoksia teki.”

        Taidat Trööttan oikeasti olla ihan vitun vajakki kun vuodesta toiseen tuputat tätä samaa notruescotsman -argumentaatiovirhettä.


      • Anonyymi
        Sheriffi_ kirjoitti:

        ”... ei ole ollut uskossa Jeesukseen sillä hetkellä, kun rikoksia teki.”

        Taidat Trööttan oikeasti olla ihan vitun vajakki kun vuodesta toiseen tuputat tätä samaa notruescotsman -argumentaatiovirhettä.

        Minä vaan odotan, että hän tuo esille ne pyydetyt todisteet mistään väitteistään. Niitä ei koskaan näy eikä kuulu.


    • Anonyymi

      Olisit kysynyt vankilamielisairaalasta. Siellä suurempi prosentti olisi vastannut, että tekivät rikoksensa Jumalan käskystä. Tämä todistaa, että todelliset herätyskristityt ovat sekä hulluja että rikollisia.

    • Anonyymi

      Olitko silloin psykiatrin sijaisena kandiaikoinasi kun olit vankilaevankelista?

      • Anonyymi

        Eikun hän oli lähihoitajana sairaalassa, mitä nyt niiltä portsarin hommiltaan ehti, kun oli vielä noiden lisäksi paljon matkusteleva liikemies sekä yliopistolla töissä. Se on niin paljon ehtivä tuo Trööttan ja tosi rehellinen, ei koskaan ole valehdellut täällä mistään asiasta.

        Tollo vaan ei tahdo muistaa noita samoja iänikuisia valheitaankierrättäessään että mitä on jo valehdellut milläkin eri nimimerkillään. Eikä myöskään sitä että täällä on paljon ihmisiä jotka ovat kasvaneet herätyskristillisissä piireiissä ja tietävät kyllä erittäin hyvin, etteivät he ole moraaliltaan yhtään sen parempia kuin muutkaan ihmiset. Ulospäin kyllä aina näyttelevät pyhimyksiä, vaikka kotiolossa hakattaisiin vaimo ja lapset sinisiksi vähintään kerran viikossa.


    • Anonyymi

      Vanki kertoi uskovaisten antavan aina hänen rikoksensa anteeksi ja se hymyilytti häntä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Poliisin potkija

      Kukahan oman elämänsä sankari oli potkaissut poliisia? Iltalehdessä oli juttua.
      Haapavesi
      30
      1219
    2. Onko kaivattusi älykäs

      vai onko helposti vedätettävissä
      Ikävä
      67
      859
    3. Miten yksi ihminen

      Voi kolahtaa näin kovaa? Saada ajatukset vallattua näin totaalisesti? Taidan oikeasti tarvita ammattiapua tämän kanssa,
      Ikävä
      42
      793
    4. P*skimmat palstalaiset kautta aikojen äänestys

      Nyt kaikki peliin, ilman parasta, ei ole p*skinta! Muistetaan mainita myös ne piileskelevät pirulaiset! 🤓
      Sinkut
      147
      654
    5. Työttömiä suomalaisia ei saa töihin

      Ei hakemuksen hakemusta suomalaisilta ammattilaisilta, Piti sitten filippiiniläisiä palkata. https://www.is.fi/talouss
      Maailman menoa
      279
      625
    6. Luonnollisuus

      Ja luonnonkauneus on kaunista.
      Ikävä
      91
      619
    7. Mikä on hänen nimen viimeinen tavu?

      🎣🎣🎣🎣🎣
      Ikävä
      45
      592
    8. Olet lihonut kuin pullataikina

      Olet lihonut kuin pullataikina. Et ole yhtä kaunis kuin aikaisemmin. Oletko ryyppäämässä käynnyt joka ilta?
      Ikävä
      36
      541
    9. Toivotko jotain tapahtuvan

      Että saisit kaivattusi vaimoksesi?
      Ikävä
      52
      536
    10. Et siis halua

      enää nähdä minua? Lupaan sitten pysyä pois. Ja jos vahingossa satutaan samaan paikkaan voit uskoa että en sitä tahallani
      Ikävä
      47
      520
    Aihe