Kysyin vangeilta ja sain vastauksena totuuden!

Anonyymi

Kun olin evankelista, niin kysyin vangeilta, tekivätkö he Jumalan ja Jeesuksen tahdon mukaisia tekoja rikoksia tehdessään ja olivatko he syvällisesti uskovia kristittyjä silloin.

Miljoonasta vangista vain yksi vastasi, että teki rikoksensa sen vuoksi, että Raamatun Jumala käski niin tehdä, mutta liitti sen rikoksen Vanhaan testamenttiin, ei Uuteen.

Päättelin tästä, että kaikki muut rikoksia tekevät ovat ateisteja tai uskonnottomia paitsi muslimit, jotka tekevät rikoksia totellessaan Allahia.

9

78

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Miljardi vankia olisi ollut uskottavampi luku.

      • Anonyymi

        Niitä oli todellisuudessa triljoona.


    • Anonyymi

      Typerää vollotusta.

      Jokainen järkevä ihminen tietää sen, että herätyskristilliset eivät tee rikoksia Jumalan käskystä tai tahdosta ja suurin osa vangeista ei ole ollut uskossa Jeesukseen sillä hetkellä, kun rikoksia teki. Vain ääliöt ateistit väittävät, että he olivat tosi uskovia rikosten tekemisen hetkellä...

      Sheriffi_ aka Heh hah valehtelee.

      • ”... ei ole ollut uskossa Jeesukseen sillä hetkellä, kun rikoksia teki.”

        Taidat Trööttan oikeasti olla ihan vitun vajakki kun vuodesta toiseen tuputat tätä samaa notruescotsman -argumentaatiovirhettä.


      • Anonyymi
        Sheriffi_ kirjoitti:

        ”... ei ole ollut uskossa Jeesukseen sillä hetkellä, kun rikoksia teki.”

        Taidat Trööttan oikeasti olla ihan vitun vajakki kun vuodesta toiseen tuputat tätä samaa notruescotsman -argumentaatiovirhettä.

        Minä vaan odotan, että hän tuo esille ne pyydetyt todisteet mistään väitteistään. Niitä ei koskaan näy eikä kuulu.


    • Anonyymi

      Olisit kysynyt vankilamielisairaalasta. Siellä suurempi prosentti olisi vastannut, että tekivät rikoksensa Jumalan käskystä. Tämä todistaa, että todelliset herätyskristityt ovat sekä hulluja että rikollisia.

    • Anonyymi

      Olitko silloin psykiatrin sijaisena kandiaikoinasi kun olit vankilaevankelista?

      • Anonyymi

        Eikun hän oli lähihoitajana sairaalassa, mitä nyt niiltä portsarin hommiltaan ehti, kun oli vielä noiden lisäksi paljon matkusteleva liikemies sekä yliopistolla töissä. Se on niin paljon ehtivä tuo Trööttan ja tosi rehellinen, ei koskaan ole valehdellut täällä mistään asiasta.

        Tollo vaan ei tahdo muistaa noita samoja iänikuisia valheitaankierrättäessään että mitä on jo valehdellut milläkin eri nimimerkillään. Eikä myöskään sitä että täällä on paljon ihmisiä jotka ovat kasvaneet herätyskristillisissä piireiissä ja tietävät kyllä erittäin hyvin, etteivät he ole moraaliltaan yhtään sen parempia kuin muutkaan ihmiset. Ulospäin kyllä aina näyttelevät pyhimyksiä, vaikka kotiolossa hakattaisiin vaimo ja lapset sinisiksi vähintään kerran viikossa.


    • Anonyymi

      Vanki kertoi uskovaisten antavan aina hänen rikoksensa anteeksi ja se hymyilytti häntä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Päivän Sanna: Nvidia sijoittaa miljardi dollaria Nokian osakkeisiin

      Nvidia merkitsee osakkeet 6,01 Yhdysvaltain dollarin osakekohtaisella merkintähinnalla tavanomaisten toteutumisehtojen t
      Maailman menoa
      51
      5408
    2. Palkansaajilta kupattiin 27,5 mrd euroa työeläkkeisiin

      Jo pelkän himmelin toimintakulut olivat 400 miljoonaa euroa, jolla olisi mukavasti tuottanut myös sote-palveluja hyvinvo
      Maailman menoa
      91
      3321
    3. Suomessa Pohjoismaiden tyhmimmät demarit......aijaijai..

      Lasse Lehtinen sanoo suoraan, että Ruotsissa on fiksummat demarit kuin Suomessa. Ja Tampereella fiksummat demut kuin Hel
      Maailman menoa
      39
      3186
    4. HS: persujen v. 2015 turvapaikanhakijoista alle puolet töissä

      Aikuisina Suomeen tulleista ja myönteisen päätöksen saaneista vain 42 prosenttia oli vuonna 2023 töissä, vaikka he ovat
      Maailman menoa
      150
      2975
    5. Lehtinen: "Oli demareidenkin onni, että valkoiset voittivat sodan 1918"

      Lasse Lehtisen mukaan vasemmalla on radiohiljaisuus hänen uutuuskirjastaan, "Läheltä piti. Kansakunnan hurjat hetket" L
      Maailman menoa
      60
      2321
    6. SDP:n valtuutettu valehtelee koulutuksensa

      SDP:n helsinkiläinen kaupunginvaltuutettu Mahad Ahmed käyttää maisterin titteliä suoritettuaan 60 opintopisteen epäviral
      Maailman menoa
      49
      2260
    7. Nepotismi jytkyttää porvaristossa

      Taas uutisoidaan, että useampi perussuomalainen kansanedustaja on palkannut oman perheenjäsenensä eduskunta-avustajaksi
      Maailman menoa
      70
      1827
    8. Martina Aitolehti podcastissa: Ero

      Martina Aitolehti podcastissa: Ero Martina Aitolehti kertoi BFF-podcastin https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/696
      Kotimaiset julkkisjuorut
      227
      1746
    9. Persut muuten hyväksyvät 2 + 8 mrd. euron maatalous- ja yritystuet

      Vaikka molemmat tukimuodot tiedetään haitallisiksi, koska ovat käytännössä pelkkää säilyttävää tukea, eivätkä kannusta k
      Maailman menoa
      92
      1636
    10. Persut palkkaavat verorahoilla

      avustajikseen lapsiaan ja naisystäviään. Juuso on palkannut avustajakseen oman poikansa. Hänen koulutustaustastaan ei
      Maailman menoa
      273
      1502
    Aihe