I found it funny, that tällä palstalla aivan törkeästi valehdellaan rengin palkoista. The truth is, that huonokin renki saa kuukaudessa bruttona 2500-3000 euroa, ja tämä ALLE 40 tunnin ajolla. Jos renki tienaisi huonosti niin eihän taksia ajaisi ketkään muut kuin isännät itse. I mean, that tuskin kukaan niin tyhmä on, että surkealla palkalla tekisi töitä, eihän?
Palsta täynnä valehtelijoita
Anonyymi
42548
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 42
Vanhimmat
Oletko ajanut taksia?Et koskaan,muuten et kirjoittaisi moista paskaa.Lopeta tämän palstan häiriköinti,taksikuskia sinusta ei koskaan tule.Ymmärrät matematiikasta samanverran kuin sika avaruudesta.Hakeudu pian töihin,niin ei tarvitse viestejäsi lukea.
Hah hah hah! You're so funny :D
Minä olen ajanut taksia jo 20 vuotta mutta uskallan väittää, että sinun kokemuksesi takseista perustuu ainoastaan viikonloppuihin jolloin olet liikkunut taksn takapenkillä kotoa baariin ja takaisin.
Niin siistii kun sä heität tota Lontoota väliin. Ois kivaa olla sun kamu.
Kiitos mutta ei kiitos. Vaadin ystäviltäni tietynlaista laatua, jota sinulla ei ole. Quality over quantity, you know ;)
Älä nyt suutu, tai lyön sua heinällä! Olis vaan niin ihguu olla kamusi!
Voi ei..tätä mä vähän pelkäsinkin. Toisaalta...hiukka helpottaa, kun et osaa ihan oikein kirjoittaa tota Lontoon murretta, mutta..kukaan ei ole täydellinen.
Hah hah :D
Kerropa minulle, jämärenki, missä kohtaa en ole osannut "Lontoota" kirjoittaa oikein? Teidän jämärenkien ongelmana on, että in your free time te aina juotte päänne sekaisin ja kuvittelette sitten olevanne parempia kuin muut.
Unohdin kirjoittaa aloitukseen, että kaltaisesi jämärengit ovat poikkeuksia jotka harvoin tienaavat yli 1000€ kuukaudessa. Yleensä mieluummin juopottelette tai muuten vain laiskottelette. Oh dear, you lazy boy...
Ehkä normaali aikoina taitava renki jotain tienaakin kovilla tunneilla.
Laiska ja taitamaton renki tienaa vain saikuttamalla isännän rahoja, itse ei osata palkkaa tehdä.
2018,Fixu-taksin miesmannekiini mainosti,hyvä mies tienaa jopa 36 000 e. vuodessa !Nyt 2020 aloittajan mielestä 3 000 e /kk. huonompikin kuski tienaa.Ja vähillä tunneilla !Molemmat puhuneet vastoin todellisia tienestejä,ja toinen on vielä stadissa kuskina !
Kai se tuntuu paremmalta, kun valehtelee tulonsa suuremmaksi. Naapuritkaan ei niin paljon ihmettele, millä tuo pysyy hengissä vai tekeekö jotain laitonta sivutointa.
Hey frendit, ei kerrota hyviä kalapaikkoja, että jää enemmän jaettavaa, you know? Kyllä päivässä muutaman satasen aina tienaa vaikka nyt vähän korona hiljentää! Viime vuonna säästin kaikki tipit niin oltiin koko perhe (5 lasta) joulukuu karibialla, välillä kannattaa vähän relaxaa tyypit!
Nonnii...et osaa Englantia, etkä myöskään Suomea, ja veikkaan että oikeasti olet yksi noista viidestä Lapsesta.
Jakomäessä kaikki ennallaan.
Näinhän se on, mikään ei muutu you know.
Vittu että näyttää tyhmältä tuo englanti tuolla välissä, oli trolli tai ei! Oletko ehkä opiskellut englannin alkeet ja nyt tänne pitää päästä harjoittelemaan?
Ennenkaikkea kun tapaus onnistuu tekemään virheitäkin noissa heitoissaan.
Kysyin jo aikaisemmin, että millaisia virheitä mielestäsi teen, mutta etpä ole osannut vastata. Huvittavinta valituksessasi on se, että englanti on minun toinen äidinkieleni.
Voisitko nyt jämärenki kertoa, mitä virheitä olen mielestäsitehnyt "lontoota" kirjoittaessani? Veikkaanpa, että vastausta ei tule vieläkään ja jos tulee niin, osoitat vain osaamattomuutesi omilla räikeillä kielioppivirheilläsi.
Ps. Olen muuten syntynyt Lontoossa suomalaiseen perheeseen ja asunut siellä noin 20 vuotta. But now, answers please.
No jos et itse huomaa, niin ei voi mitään. Ehkä sen perheesi olisi kannattanut pistää sinut kouluun siellä maailmalla.
Olisit ehkä saanut jotain hyödyllistä aikaiseksi elämässäsi.
Hah hah hah! You silly boy :D
Et kykene osoittamaan mitä virheitä olen mielestäsi tehnyt ja siksi yrität kääntää asian minun "vastuulle" :D . Jos haluat väitellä jonkun kanssa jostain niin opiskele asiasta edes perusasiat :D
Ei Jakomäki ole Lontoota. Ala‑asteen englannin kirjasta oppimasi lauseet eivät tee sinusta Lontoon asukkia. You stupid donkey.
Te jämärengit olette aina niin kateellisia ja katkeria, usein myös vihaisia . Pitäisiköhän sinunkin alkaa työskentelemään ahkerammin eikä istuskella suurinta osaa työajasta kahvilla jauhaen potaskaa muiden jämärenkien kanssa? xD
By the way, minulla ei ole mitään tietoa millä tavalla Suomessa opiskellaan englantia koska nuoruuteni vietin Lontoossa. Well, pari ensimmäistä elinvuottani tosin asuimme Sevenoaksissa.
Suomi ei tainnut olla se toinen äidinkieli, siihen nähden olet oppinut sitä kohtuullisesti.
Luuletko olevasi kovinkin hauska? ViidenTähdenUber laatujuomineen jälleen esittää älykköä siinä onnistumatta. By the way, mitä lakimiestiimille kuulu ministeriöön?
Hah hah :D
Miksi minun äidinkieleni on sinulle tuollainen päähänpinttymä? Ärsyttääkö sinua, että osaan suomea ja englantia keskivertosuomalaista selvästi paremmin? Sinun olisi kannattanut käydä ainakin se peruskoulu loppuun jos renkinä olo on sinulle noin kova paikka :D
Okay. En ollut edes syntynyt 1960-luvulla joten en tiedä millaista meno täällä Suomessa on ollut. Suomeen muutin 1980-luvulla.
Anteeksi, I meant 1990-luvulla.
Erik, ehkä se ei ole sun äidinkieli, vaan peittelemäsi homoseksuaalisuus. Kyllä se on ihan sallittua Suomessa.
Nimeni ei ole Erik enkä ole homoseksuaali vaikka niin jostain syystä toivot.
So true, itsehän omaan ko. suuntauksen.
Rohkea veto.
"as a matter of fact"!
Eikö aikuisilla ihmisillä ole muuta tekemistä kuin kirjoitella tällaista typerää tekstiä, säälittävää.
No miksi sitten kirjoittelet?
Nonih...nyt on kiljua vedetty urakalla!
Eilen oli tiistai joten olet ilmeisesti työtön kerta sinulla on aikaa juoda kiljua.
Tämä keskustelu loppui tähän.
Kuinka niin?
Taksikilju on parasta, you know.
Ootte kaikki helv.... tyhmiä.
Älkää ihmetelkö jos takseja ei nykyään kunnioiteta... Helv.. tin lampaat!!
Emme mitään sinun rinnallasi, kyllä sinä olet ihan ykkönen tyhmyydessä.
I found its funny, you can almost speak and write english, good luck for you in Finland