EU Hajoaa ku pieru Saharaan

Korona hajottaa EU:n. Sinne menivät Suomi politikkojen
antamat miljardit.
Suomi ei ikinä pysty maksamaan antamiaan takuita.
EU:n mallioppilaana olo tuli kalliiksi
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ei vielä, ehtivät taata yhden kierroksen. Kerta kerralta summat kasvaa.

Äänestä

Ne myy siperiaan suomen. ja kuittaa täten saamiset.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Korona hajottaa EU:n. Sinne menivät Suomi politikkojen
antamat miljardit.
Suomi ei ikinä pysty maksamaan antamiaan takuita.
EU:n mallioppilaana olo tuli kalliiksi

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu