Onko palstalla tarkoitus massapostata omia harhaisia mietteitään loputtomiin?
Vastustaisitko, jos spammia ei sallittaisi?
Anonyymi
17<50
1Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Minusta olisi parempi, että vaadittaisiin kirjautumista, jotta voisi jättää viestin.
Fennomaanit tekevät omasta mielestään arvokasta työtä, sillä he keräsivät vuodessa 2900 nimeä. Kansaa ei vain kiinnostanut. Ja talan teesit veivät valtion avustukset.
Edellisen vuoksi spammaus on heille sallittu.
Sinun viestejäsi kun joutuu yhtenään korjaamaan:
nimiä oli reilusti yli 60 000 ja eduskuntaan..
Ja näitä korjauksia sinä sitten pidät spämminä.
Vastustatko totuutta; eduskunta hylkäsi kielialoitteen, johon nimet oli saatu valheilla ja propagandalla. Seuraavat aloitteet eivät enää saaneet kansaa huijatuiksi, nimiä ei tullut.
Anteeksi kollegani erehdys. Oikea lukemahan on 80 000 nimeä!
Nimittäin toinen samanlainen kansalaisaloite keräsi noin 20 000 nimeä.
Eikä mitään asiaa eduskuntaan niin vähillä nimillä.
Det sista ,tredje initiativet hade väl inte riktig 3000 underskrifter ens.
Totta, mut kieliaktiivi ei halua muistaa sitä, nolottaa kai.
Valikoiva muisti.
joo, kyllä nimet tulee vaihtaa euroiksi.
näin toimii RKP :-)
On selvää, että jos palstalla eniten anonyyminä kirjoittava on sitä mieltä, että palsta olisi saatava suljettua, niin ei palstalla voi keskustella mistään. Yhden ihmisen halu osoittaa, ettei palstaa tarvita, saa hänet sotkemaan kaikki keskustelut.
Täällä+yksi+ja+sama+vakiospämmäri+kirjoittaa+välillä+nikillään,+välillä+ilman.+Hän+on+vastuussa+80%:sta+tämän+palstan+spämmistä.
Pakkomielteisen kieliaktiivin olisi hyvä olla bannissa vähän aikaa, vai mitä?
Ihan hyvä pointti vaikkei se välttämättä toteudukkaan. Säälittävää kun joku aloittaa spammausketjunsa ja vastaa siihen sitten itse useita kertoja peräkkäin. Turhaa touhua!
>>>>> Fennomaanit tekevät omasta mielestään arvokasta työtä, sillä he keräsivät vuodessa 2900 nimeä. Kansaa ei vain kiinnostanut. Ja talan teesit veivät valtion avustukset.
Tämä asia on tärkeää muistaa. Kun fenno ei saa tahtoaan läpi, alkaa hirveä itku ja se näkyy spammauksena.
Maaniset banniin, kiitos.
" Kun fenno ei saa tahtoaan läpi, alkaa hirveä itku ja se näkyy spammauksena."
Niin, moni onkin epäillyt, että Peppuli on fenno.