Joka vanhoja muistaa, sitä tikulla silmään. Jos en väärin muista, joku lupasi muutama vuosi sitten lämpöä ilmaiseksi Visuveden koululle . Ei voi sanoa, että sitä olisi jatkossa tulossa edes puoil ilmaiseksi tehtyjen kauppojen perusteella.
Lämpöä Visuvedelle
Anonyymi
1161
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Tikulla silmään että töks! Kyllä Visuvesiläinen yrittäjä ois varmaan pitäny lupauksensa, jos vaan olis saanu tilaisuuden! Työllistää nytkin kymmeniä.
Fokus pitäisi kiinnittä tähän vaneripummiin, mitään muuta eivät Lahtisen nuori sukupolvi ole osanneet kuin kerjätä rahaa kunnalta ja yhteiskunnalta. Ja sama meno jatkuu.
Aikanaan pummasivat kymmeniä miljoonia tukea kunnalta silloisen mistään mitään käsittämättömän kunnanjohtajan avustuksella, joka puhui viskipullolla silloiset mistään mitään käsittämättömät luottamusmiehet ympäri.
Näilläkin miljoonilla olisi aikanaan saatu uusia teollisuushalleja ja yrityksiä vaikka kuinka monta!