A -studion keskustelussa Johannes Koskinen sanoi viimeisen sanan.
Onko lisättävää?
Onko lisättävää?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Onko sukua Johannes Kastajalle?
Tai Juudakselle
Persuja varmasti suututtaa ja harmittaa nyt.
Vaikka ukolla olisikin jotain järkevää sanottavaa niin epäselvä, sönkkäävä puhetapa häiritseen itse pääasian kuuntelemista.
kymmenen sekunnin loppukaneetti oli suorastaan ytimekäs
Ja sinä vaivattu koet ilmaisutavan tärkeämmäksi kuin itse asian? Tyypillistä persuilua. Eiks je?
Johanneksella on jyrähtelevä, kristallilasit rikkova ääni..
>>Vaikka ukolla olisikin jotain järkevää sanottavaa niin epäselvä,
sönkkäävä puhetapa häiritseen>>
Tuo Johannes-Sönkkölä ei saanut Miljonääri-kisassa edes kysymystä esitettyä kilautetulle kaverille, vaikka aikaa oli 30 sekuntia.
SDP:n Sönkkölältä irtosi yksi sana viidessä sekunniss. Kun sanoja oli kysymyksessä 7 kappaletta, ei Sönkkölä ehtinyt sanoa 30 sekunnin aikarajassa asiaansa.
politiikassa esilläolo ei ole itseisarvo, hyvät näyttelijät osaavat esiintyä, mutta harva puhuu asiaa
Kuinka se menikään?
Koskinen on varjo entisestään. Ei olisi ehkä kannattanut palata eduskuntaan tauolta. Tosin vieläkin sieltä demarien parhaasta päästä.
Väärä vaalipiiri, muuten äänestäisin.