Kiitos Jeesus

Anonyymi

Olihan siitä sandaaleissa ja mekossa keikistelevästä luuserista se hyöty, että meillä on edelleen "pyhiä" päiviä, jolloin saa olla lomilla. Huomennakin on joku helatorstai, se on joku jeesusjuttu, joten kiitos Jeesus siitä, että sekoilit oikein kunnolla ja kuolit. On jotain iloa sinustakin vielä vuonna 2020.

T: Iloinen nauraja

8

127

    Vastaukset 8

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kristinusko on ihmisen rakennelma.
      Uskontoa kehoitetaan viemään kaikkeen maailmaan.
      Miksi Luojajumala ei itse mennyt ja kertonut ilosanomaansa?
      Koska kristinusko on ihmisen luomus. Ei se muuksi muutu.

    • Anonyymi

      Typerät valheenne eivät meitä hetkauta.

      • Anonyymi

        Jumalan kummia tarinoita lähdettiin viemään pakanoille.
        Jos ei hyvällä usko, niin pistetään itkemään ja uskomaan. Tietenkin oikein väärin uskovilta lyhennettiin tukka pää irroittamalla. Tai laitettiin rovioon seisomaan. Ja kyllä lisääntyi jumalanpelko. Se oli hyväksi ihmislapselle.
        Nyt onneksi ihmiskinta on koulutettua, ainakin länsimaissa, ettei jumalahupatukset uppoa.
        Paitsi tietysti advareihin. Heitähän kehoitetaan jättämään maallisten opiskelu.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Jumalan kummia tarinoita lähdettiin viemään pakanoille.
        Jos ei hyvällä usko, niin pistetään itkemään ja uskomaan. Tietenkin oikein väärin uskovilta lyhennettiin tukka pää irroittamalla. Tai laitettiin rovioon seisomaan. Ja kyllä lisääntyi jumalanpelko. Se oli hyväksi ihmislapselle.
        Nyt onneksi ihmiskinta on koulutettua, ainakin länsimaissa, ettei jumalahupatukset uppoa.
        Paitsi tietysti advareihin. Heitähän kehoitetaan jättämään maallisten opiskelu.

        Upotuskaste liittyy juuri noitatesteihin.
        Noidiksi luokitellut ja epäillyt kastettiin upottamalla ja jos epäilty nousi pintaan haukkomaan henkeä, niin oli noita ja ellei noussut pintaan, niin oli todistetusti myös noita.


    • Anonyymi

      Helatorstailla on juurensa pakanuudessa. Päivä on ollut ikiaikainen kevään juhla, joka ajoittui kylvökauden alkuun ja sitä vietettiin noitumalla hyvää satoa.

      Karja ajettiin laitumelle tulen läpi karjatautien ehkäisemiseksi. Kokkoja sytytettiin helatorstain aattona ja niitä kokkoja kutsuttiin "helavalkeiksi".

      Helajuhlissa oli myöa tapana usein esiintyä epävirallisen vallattomasti ja irstaasti, olihan kevät riemun aikaa pitkän ja synkän talven jälkeen.

    • Anonyymi

      Ateistinkin on pakko myöntää, ei ihan jokaisen sanoja muisteta vielä 2000 vuotta kuoleman jälkeen, eikä jokaisen vuoksi pidetä useita vapaapäiviä vuodessa.

      • Aivan ja mistä ne 2000 vuotta alettiin laskemaan - jKr.


      • Anonyymi
        Pyhpyh kirjoitti:

        Aivan ja mistä ne 2000 vuotta alettiin laskemaan - jKr.

        Osoittaa vain sen, kuinka syvällä yhteiskunnassa on uskonnollinen paskamafia.
        Jo lähes 2000 vuotta ihmisiä on alistetettu jonkun myytin kannattajiksi kuoleman ja kidutuksen/väkivallan uhalla. Se on kristinuskoa "parhaimmillaan".

        Onkin siksi tullut jo aika päästä siitä uskonnollisesta pahuudesta eroon ja se prosessi onkin hyvää vauhtia käymässä, kun taikauskot ja uskonharhat katoavat sivistyneestä maailmasta kovaa vauhtia. Koronaviruksestakin on nyt valtava hyöty, kun nähdään, että uskonharhaisten ja ahneiden kristinuskovaisten paskapuheet paljastuvat valheeksi. Lahkoissa kun on luvattu sitä jatoista, kunhan vain olet uskollinen lahkon rahoittaja ja jäsen.

        Ainoastaan vielä luku- ja kirjoitustaidottomien sivistymättömien alkuasukkaiden keskuudessa pyritään saamaan lahkoille kannatusta, mutta se tie ei enää rahoitakaan rahalle persoa uskonnollista mafiaa toivotulla tavalla, vaan rahaa alkaakin valumaan toiseen suuntaan ja sehän ei olenkaan ole lahkojen tarkoituksena.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Törkeä petosepäily Suomussalmella

      Uutisoi maikkari. Uhrin nimiin on nostettu pankkilainaa, hänet on saatu sijoittamaan hevosiin ja ostamaan autoja. Ei ta
      Suomussalmi
      33
      1462
    2. Vieläkö se tarjous

      On voimassa?
      Ikävä
      69
      917
    3. Kysymys miehille ...

      Kertokaapas miehet, että miksi monille miehille on niin hirveän tärkeää määritellä mitä mies saa tehdä ja mitä ei ja mil
      Sinkut
      290
      819
    4. Ttp:llä kuontalot ojennukseen

      Ttp n yrittäjä ilmoitti facessa, että ttp: n tiloihin tulee lokakuun eka vkl parturi. Se tulee parturoimaan vähävaraiste
      Haapavesi
      74
      744
    5. Poliisi etälamautti, sitten pahoinpiteli

      Vaikeasti kehitysvammaisen niin vakavasti että kuoli pian sairaalassa. Ei osannut kehitysvammainen heti noudattaa polii
      Maailman menoa
      258
      700
    6. Hyvää yötä.....M

      Miten me edettäs...............
      Ikävä
      69
      674
    7. Itsensäpaljastelija

      Mikä juttu tämä nyt on. Ulkomaalainen ahdistelee naisia simpsiöllä Ei pysty lukea Lapuansanomista juttua loppuun asti. O
      Lapua
      39
      625
    8. Oot kaunis ja fiksu

      Ja pidän susta kovasti. Tiiäppä se.
      Ikävä
      32
      579
    9. Mikä sua vaivaa

      @?
      Ikävä
      72
      564
    10. Mies, olen pahoillani kun olen kuvitellut

      Että pitäisit minusta. En sitä mistään tähdistä kuitenkaan lukenut, mulle vaan tuli jostain semmoinen tunne, kun itse ty
      Ikävä
      51
      554
    Aihe