Olihan siitä sandaaleissa ja mekossa keikistelevästä luuserista se hyöty, että meillä on edelleen "pyhiä" päiviä, jolloin saa olla lomilla. Huomennakin on joku helatorstai, se on joku jeesusjuttu, joten kiitos Jeesus siitä, että sekoilit oikein kunnolla ja kuolit. On jotain iloa sinustakin vielä vuonna 2020.
T: Iloinen nauraja
Kiitos Jeesus
8
88
Vastaukset
- Anonyymi
Kristinusko on ihmisen rakennelma.
Uskontoa kehoitetaan viemään kaikkeen maailmaan.
Miksi Luojajumala ei itse mennyt ja kertonut ilosanomaansa?
Koska kristinusko on ihmisen luomus. Ei se muuksi muutu. - Anonyymi
Typerät valheenne eivät meitä hetkauta.
- Anonyymi
Jumalan kummia tarinoita lähdettiin viemään pakanoille.
Jos ei hyvällä usko, niin pistetään itkemään ja uskomaan. Tietenkin oikein väärin uskovilta lyhennettiin tukka pää irroittamalla. Tai laitettiin rovioon seisomaan. Ja kyllä lisääntyi jumalanpelko. Se oli hyväksi ihmislapselle.
Nyt onneksi ihmiskinta on koulutettua, ainakin länsimaissa, ettei jumalahupatukset uppoa.
Paitsi tietysti advareihin. Heitähän kehoitetaan jättämään maallisten opiskelu. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jumalan kummia tarinoita lähdettiin viemään pakanoille.
Jos ei hyvällä usko, niin pistetään itkemään ja uskomaan. Tietenkin oikein väärin uskovilta lyhennettiin tukka pää irroittamalla. Tai laitettiin rovioon seisomaan. Ja kyllä lisääntyi jumalanpelko. Se oli hyväksi ihmislapselle.
Nyt onneksi ihmiskinta on koulutettua, ainakin länsimaissa, ettei jumalahupatukset uppoa.
Paitsi tietysti advareihin. Heitähän kehoitetaan jättämään maallisten opiskelu.Upotuskaste liittyy juuri noitatesteihin.
Noidiksi luokitellut ja epäillyt kastettiin upottamalla ja jos epäilty nousi pintaan haukkomaan henkeä, niin oli noita ja ellei noussut pintaan, niin oli todistetusti myös noita.
- Anonyymi
Helatorstailla on juurensa pakanuudessa. Päivä on ollut ikiaikainen kevään juhla, joka ajoittui kylvökauden alkuun ja sitä vietettiin noitumalla hyvää satoa.
Karja ajettiin laitumelle tulen läpi karjatautien ehkäisemiseksi. Kokkoja sytytettiin helatorstain aattona ja niitä kokkoja kutsuttiin "helavalkeiksi".
Helajuhlissa oli myöa tapana usein esiintyä epävirallisen vallattomasti ja irstaasti, olihan kevät riemun aikaa pitkän ja synkän talven jälkeen. - Anonyymi
Ateistinkin on pakko myöntää, ei ihan jokaisen sanoja muisteta vielä 2000 vuotta kuoleman jälkeen, eikä jokaisen vuoksi pidetä useita vapaapäiviä vuodessa.
- Anonyymi
Pyhpyh kirjoitti:
Aivan ja mistä ne 2000 vuotta alettiin laskemaan - jKr.
Osoittaa vain sen, kuinka syvällä yhteiskunnassa on uskonnollinen paskamafia.
Jo lähes 2000 vuotta ihmisiä on alistetettu jonkun myytin kannattajiksi kuoleman ja kidutuksen/väkivallan uhalla. Se on kristinuskoa "parhaimmillaan".
Onkin siksi tullut jo aika päästä siitä uskonnollisesta pahuudesta eroon ja se prosessi onkin hyvää vauhtia käymässä, kun taikauskot ja uskonharhat katoavat sivistyneestä maailmasta kovaa vauhtia. Koronaviruksestakin on nyt valtava hyöty, kun nähdään, että uskonharhaisten ja ahneiden kristinuskovaisten paskapuheet paljastuvat valheeksi. Lahkoissa kun on luvattu sitä jatoista, kunhan vain olet uskollinen lahkon rahoittaja ja jäsen.
Ainoastaan vielä luku- ja kirjoitustaidottomien sivistymättömien alkuasukkaiden keskuudessa pyritään saamaan lahkoille kannatusta, mutta se tie ei enää rahoitakaan rahalle persoa uskonnollista mafiaa toivotulla tavalla, vaan rahaa alkaakin valumaan toiseen suuntaan ja sehän ei olenkaan ole lahkojen tarkoituksena.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 905147
- 534046
- 252159
Etsin vastaantulevista sua
Nyt kun sua ei oo, ikävöin sua niin v*tusti. 😔Jokaisesta etsin samoja piirteitä, samantyyppistä olemusta, samanlaista s271817Kaikesta muusta
Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko161785- 151434
Ajatteletko koskaan
Yhteisiä työvuosia ja millaista silloin oli? Haluaisin palata niihin vuosiin 🥹271217Tekis mieli lähestyä sua
Mutta pelkään että peräännyt ja en haluis häiritä sua... En tiedä mitä tekisin olet ihana salaa sua rakastan...💗201026T, miten mun pitäis toimia
Olen niin toivottoman ihastunut suhun...ollut jo liian,monta,vuotta. Lähestynkö viestillä? Miten? Sun katse...mä en kest43981- 21980