Häpeällistä

Nyky Suomessa noi leipäjonot. Suomessa hassataan rahaa niin moneen turhaan ja tarpeettomaan mutta ihmiset näkee nälkää kuin jossakin Pohjois-Koreassa. Hallituksen pitäisi herätä !!!!!!!!!!!!!!!!!!
7<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Toiset tietää että Suomi on oikeasti rikas ja siksi ne haluaa ulkomaalaisia tänne jakamaan hyvinvointia. Mutta toiset taas vihaa niin suomalaisia etteivät missään nimessä halua sitä hyvinvointia sallia heille.

Äänestä

Häpeällistä, että jotkut vain juopottelee, lorvii, rötöstelee jne. kyllä sillä tavalla leipäjonoon päätyy.

Jokainen leipäjonossa on siellä ihan omasta syystään, niin makaat kuin petaat. Jokaisen elämä on juuri sellainen kuin siitä on omilla valinnoillaan tehnyt.

Kannattaisi elää fiksusti eikä roskasakin mädällä tavalla!

Äänestä

Aamu televisiossa oli tällä viikolla että kaikista köyhimmille ei makseta Kelasta mitään, koska pitää olla selvitetty ihmisen tiedot ensin .Kuka on , missä asuu, mitkä on tulot. Jos ei pysty selvittämään näitä paperilla, niin mitää ei makseta.

Äänestä

Vihreät haluaa lisää loiseläjiä ulkomailta Suomeen.

Äänestä

Firmoille annetaan tukea mutta tavallinen ihminen joutuu seisomaan ruokajonossa.

Firmat kahmii voitot, mutta kun tappioita tulee, täytyy veronmaksajien ne maksaa !

Suomen valtion tulisi ottaa hallintaansa nuo firmat ja kahmia ne hetken päästä tulevat voitot.

Äänestä

Maailman onnellisimmassa maassa olla leipäjonoja?

Äänestä
  • Sorry, voiko .....?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Nyky Suomessa noi leipäjonot. Suomessa hassataan rahaa niin moneen turhaan ja tarpeettomaan mutta ihmiset näkee nälkää kuin jossakin Pohjois-Koreassa. Hallituksen pitäisi herätä !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu