Tuossa kunnon miehen puhetta siitä että afrikkalaisten pitäisi olla kehittämässä omia maitaan eikä tulla tänne Eurooppaan. Ghanan presidentti pitää jämerän puheen. Puhe on niin asiaa kuin olla voi.
https://www.youtube.com/watch?v=8zqScRa_Ypw
https://www.youtube.com/watch?v=8zqScRa_Ypw
Vastaukset 9
Vanhimmat
Tämän puheen pitäisi jokaisen "tarjahalosen" nähdä.
Hyvä ja rehellinne puhe tuolta johtajalta. Tosin yksi kohta häiritsi. Hän vertasi eurooppalaisten siirtolaisten muuttoa Amerikkaan tähän nykyiseen "muuttoliikkeeseen" muista maista valkoisiin maihin?
Niitä ei voi verrata! Koska Pohjois-Amerikka runsaat sata vuotta sitten HALUSI paljon siirtolaisia Euroopasta. Koska siellä oli valtava työvoimapula, kun alueita asutettiin ja kehitettiin.
Sen sijaan nykyinen Eurooppa ja Pohjois-Amerikka on jo "valmis". Mitään todellista työvoimapulaa tai ihmispulaa ei alueilla ole! Muuta kuin valheellisten kiihkomamuttajien mielestä, koska se kuullu vain heidän vasuriaatteeseensa.
Joo, siinä hän ei ollut ihan ajan tasalla.
Ei, mutta muuten puhui hienosti. Toivottavasti tulevat teot ovat puheiden mukaisia.
Vaihdetaan Putinia palvovat persut afrikkalaisiin!
Ei Persut palvo Putinia. Yhtä hyvin voitaisiin väittää että punikit palvoo Merkeliä jolla kommunismitausta. Onko se punaväri poistunut hänestä? Epäilen
Onko sinulla mitään kommenttia tuon Ghanan miehen puheeseen?
Nimittäin teillä suvakeilla on tapana puhua aidan seipäistä kun pitäisi puhua itse aidasta.
Eikö tuon henkilön puheet ole hieman ristiriidasssa teidän suvakkien kanssa? Siksikö olet vaiti?