Naapureista kuuluu riitaa koko ajan. Kun menee kylään sielä kuuluu naapureista riitaa. Mikä ihmisiä vaivaa. Miks ei voi vaan olla eikä valittaa koko ajan ja riidellä.
Huomaa et korona kiristää ihmisten hermoja
Anonyymi
7139
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Niillä on hermot pinnassa. Kyllähän se, jos tulot tippuu koronan takia, paneekin hermoilemaan. Toki sille riidalle voi olla muitakin osasyitä. Ikävää toisten kuunnella.
pitää muistaa et ihmisillä on omat murheensa. Se et naapureista kuuluu jotain ei tarkoita et ne puhuu teille eli naapureille vaik äänieristys huono, jokainen puhuu omassa kotona omien ihmisten kesken.
Tottakai se ääni kuuluu, vaikka ei sen pitäis kuulua. Musiikkia ei voi pitää kovalla, karaokesta nyt puhumattakaan.
Myös toisista ihmisistä puhuminen jatkuvasti ja heidän elämän kyttääminen kertoo aika paljon henkilöistä. Nyt henkilöt jotka näin toimii ja kaiken takana tiedossa. Jatkuvasti kuunnellaan ja kytätään, murtaufutaan tietoliikenteeseen poliisi teistä jo tietoisia.
Hommaa tuuletin ja kuulokkeet mulle naapureita ei ole edes olemassa kun tuuletin huutaa ja kuulokkeet peittää ah kaiken äänen. Eikä häritse ketään paitsi häiriköitä kun mun huomiota on aika vaikea saada.
Heh, kyllä maailmaan ääniä mahtuu. Tuo kuullokkeilla kuuntelu kuullostaa hyvälle, pitää kokeilla.
Meillä mies lsulaa aina suihkussa ja emäntä ruokaa tehdessä. :D