Täällä kirjoittelee valtuutetuista ainakin:
mika h.
Mika K.
Annukka
Alpo
Harri S. Ja O.
Tuija
Teemu
Nämä ainakin
Mikat lienee aktiivisimmat!
No kysytääs nyt vaikka Mika H.:lta, oletko sanonut sanaakaan valtuustossa? Etpä ole....
mika h.
Mika K.
Annukka
Alpo
Harri S. Ja O.
Tuija
Teemu
Nämä ainakin
Mikat lienee aktiivisimmat!
No kysytääs nyt vaikka Mika H.:lta, oletko sanonut sanaakaan valtuustossa? Etpä ole....
Vastaukset 10
Vanhimmat
ei kukaan
Mikat nyt ainakin.
Haapsaari etunenässä
Onko Haapasaari se, joka puolustaa kaksneuvosta ja sen henkilökuntaa henkeen ja vereen ja haukkuu aina kaikki ne, jotka esittävät kritiikkiä kaksneuvosesta?
Ei ole, mutta on syytäkin haukkua tämä kaksineuvoisen mollaaja, niitä ei ole kun yksi sairas tyyppi.
Onko se todella "sairasta", jos kyseenalaistaa Kuntayhtymä Kaksineuvoisen toimintaa? Potilasasiakirjoja kopioidaan ulkopuoliselle tahoille ilman potilaiden lupaa tai johtavan lääkärin lupaa? Hoitaja jättää päivystyspotilaan tutkimatta, johon Avi puuttuu ja antaa huomautuksen. Potilaat joutuvat pelkäämään tk:n vuodeosastolla, että joutuvat kaltoinkohdelluksi toisten sekavien potilaiden taholta. Hoitajat vastaavat vuodeosastolla soittokelloon noin kahden tunnin viiveellä. Kaksineuvoinen uutisoi "aivan uutena toimintana" sellaista toimintaa, mikä muualla Suomessa on jo ollut käytössä pitkään.
Kuntayhtymän johtaja valinnassa suhmuroidaan pahan kerran kesällä 2019. Vastavalmistunut sairaanhoitaja valitaan kuntayhtymän johtoon. Kaikki em. on laajalti tiedossa. Kotona asuvat iäkkäät vanhukset ovat täysin heitteillä ja heidän saamansa apu riippuu aivan siitä, missä he asuvat. Päihdeongelmaiset ihmiset ja heidän perheensä ovat Kauhavan terveyskeskuksessa ihmisarvoa alentavassa kohtelussa ja hoidossa. Jne. listaa voisi kirjoittaa loputtomiin. Onko se sitten "sairasta", jos nostaa näitä lukuisia poikkeuksellisia epäkohtia esille? Mene tiedä.
iposoitteen pystyy jäljittämään. Mitäs jos työaikaa käyttää tänne kirjoitteluun?
Ja ip osoitteella tekee mitä? Se kuule vaihtuu jatkuvasti ihan jokaisella ellei maksa kiinteästä ip osoitteesta.
Toiseksi poliisia ei hevonpaskaa kiinnosta pikkujutut mitä normi kunnianloukkaus tms on. Ainoastaan törkeät saatetaan tutkia. Silloinkin kirjoittajan selvittäminen vaatii valtavasti byrokratiaa.
Kankaansyrjän tunnistaa helposti kirjoitusvirheistä, Ojanperän taas siitä kun Hakolan asiat ja härmänsiskojen halli on pääasia, toki Harrin tunnistaa tietyistä sanoista: kirkkahasti,jumpata,hurjasti,turuilla ja toreilla, ym.
Esa P:n kirjoitustyylin tunnistaa helposti.
Ei kai tänne tunkiolle ny kukaa oikiasti viitti enempiä kirijootella