"Artisti aikoo esittää tuoreimman albuminsa kaikki kappaleet sekä keskustella levyn teemoista livenä Helsingin hiippakunnan piispan Teemu Laajasalon kanssa."
Asiasta kertoi STT:n uutisen perusteella MTV.
Vaparit tapansa mukaan raivona
Asiasta kertoi STT:n uutisen perusteella MTV.
Vaparit tapansa mukaan raivona
Vastaukset 8
Vanhimmat
Näyttäisi toteutuvan kesäkuussa. Vapareille on siis tuore raivon aihe odottamassa, kunhan ovat suvivirsiraivoamisensa hoitaneet tällä viikolla.
Joo, asia kerrallaan. Turha hukata hyviä raivoja ennen aikojaan.
Kyllä se raivo pikkuhiljaa alkaa nousta.
Mä luin just vitsin, joka pitkän aasinsillan kautta vois liittyä aiheeseen, tai sitten ei. Joka tapauksessa, juutalainen ateisti kuuli, että paikkakunnan paras koulu oli katolinen oppilaitos, joten hän ilmoitti poikansa kyseiseen kouluun. Kaikki sujui hyvin, kunnes poika eräänä päivä tuli kotiin ja sanoi: "Opin juuri kaiken isästä, pojasta ja pyhästä hengestä."
Pojan isä kykeni vaivoin kontrolloimaan raivoaan. Hän tarttui poikaansa hartioista ja sanoi: "Joey, tämä on erittäin tärkeää, joten kuuntele tarkasti. On vain yksi jumala, emmekä me usko häneen!"
Uskovaiset hihhulit ovat hauskoja tosin heidän hyvä uskoisuutensa säälittää hivenen elikkä eivät erota faktaa ja fiktiota.
Eiköhän ne ole aitokristityt, jotka tuosta raivostuvat.
Siinä suhteessa vaparit muistuttavat heitä. Aina pitää raivota.
Miksi vaparit on aina niin raivona?