Kun täytin 17 rupesin seurustelemaan ja olen harrastanut seksiä ihan siinä missä muutkin. Nyt muutama vuosi sen jälkeen 21-vuoden iässä olen huomannut, että seksi ei enää kiinnosta. Lähden kyllä seksiin mukaan kumppanini vuoksi, mutta se ei tunnu mitenkään erityiseltä. En ole uskaltanut vielä kertoa mun poikaystävälle tästä, kun en tiedä miten suhtautuisi asiaan.
Tarkennan, että poikaystävässäni ei ole mitään vikaa ja koen kyllä rakastavani häntä, mutta en koe haluavani mitään seksuaalista toimintaa missään määrin. Jo pelkkä esileikki ahdistaa, kun menee tarpeeksi pitkälle. En ole myöskään kiinnostunut kenestäkään muusta tai katsonut ketään sillä silmällä.
Mistä tämä johtuu? Olen normaalipainoinen (170cm/63kg) ja urheilen säännöllisesti. Ruokailutavat ovat kunnossa, en käytä huumeita ja alkoholin nauttiminen sijoittuu lähinnä viikonloppuihin jos silloinkaan. En koe olevani mitenkään masentunut tai että elämässäni olisi tapahtunut mitään poikkeavaa.
Kun mikään ei kiinnosta
4
134
Vastaukset
- Anonyymi
Masennusta ei kyllä itse huomaa pitkään aikaan, ennen kuin se iskee oikein kunnolla.
- Anonyymi
Helou! Onko kyse seksistä yleensäkkin vai tuntuuko sinusta että haluat kokeilla jotain uutta? Olen itse saman ikäinen ja haluttomuus on ihan normaali juttu, väkisin ei kannata alkaa tai tekee vain hallaa itselleen. :)
Minulla ja monella muulla on välillä pitkäaikaistakin haluttomuutta, en siis lähtisi sitä huolehtimaan.
-Suski- Anonyymi
Trololoo trallallaa 🤪
- Anonyymi
Itse olen mies. Meitä miehiä haluttaa joka päivä ja se on normaalia. Naisia ja nuoria naisia ei yleisesti haluta joka päivä ja sekin on normaalia. Voi siis olla pitkiäkin taukoja, että koko aihe ei kiinnosta ollenkaan. On myös olemassa hyvinkin aktiivisia naisia, joilla tämä on joka päivä mielessä. Kerro tästä poikaystävällesi ja voit halutessasi vaikka auttaa häntä välillä purkamaan paineita käsipelillä, tai suulla. Tuo ei paljoa vaadi ja jokaisen toista rakastavan tulisi sen verran toisesta huolehtia. Jos mies ei saa purettua paineita (käsin, tai seksillä) , niin hän helposti ärtyy, tai on aggressiivisempi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1431649
Ellen Jokikunnas paljasti somessa ison perheuutisen - Ralph-poika elämänmuutoksen edessä!
Ellen Jokikunnas ja Jari Rask sekä Ralph-poika ovat uuden edessä. Tsemppiä koko perheelle ja erityisesti Ralphille! Lu111551Joensuun (kaupungin) kiusaamisongelma
Syrjitään, savustetaan ulos ja kiusataan. Pieneen piiriin ei kaikki mahdu. Tehdään elämästä mahdotonta, jolloin ainoa va281179Nainen, jos kuuntelet ja tottelet, niin sinulle on hyvä osa
Ominpäin toimiessasi olet jo nähnyt mihin se on johtanut. Olen jo edeltä sen sinulle kertonut ja näen sen asian ja totuu1931121- 83951
- 74921
Evoluutioteoria on varmuudella väärin - monet tutkijat irtisaunoutuvat siitä
Tutkimuksissa on löytynyt paljon näyttöä siitä, ettei evoluutioteoria ole totta. Monet tutkijat kuitenkin vielä kannatta351913- 61788
- 49761
- 50756