Kun mikään ei kiinnosta

Anonyymi

Kun täytin 17 rupesin seurustelemaan ja olen harrastanut seksiä ihan siinä missä muutkin. Nyt muutama vuosi sen jälkeen 21-vuoden iässä olen huomannut, että seksi ei enää kiinnosta. Lähden kyllä seksiin mukaan kumppanini vuoksi, mutta se ei tunnu mitenkään erityiseltä. En ole uskaltanut vielä kertoa mun poikaystävälle tästä, kun en tiedä miten suhtautuisi asiaan.

Tarkennan, että poikaystävässäni ei ole mitään vikaa ja koen kyllä rakastavani häntä, mutta en koe haluavani mitään seksuaalista toimintaa missään määrin. Jo pelkkä esileikki ahdistaa, kun menee tarpeeksi pitkälle. En ole myöskään kiinnostunut kenestäkään muusta tai katsonut ketään sillä silmällä.

Mistä tämä johtuu? Olen normaalipainoinen (170cm/63kg) ja urheilen säännöllisesti. Ruokailutavat ovat kunnossa, en käytä huumeita ja alkoholin nauttiminen sijoittuu lähinnä viikonloppuihin jos silloinkaan. En koe olevani mitenkään masentunut tai että elämässäni olisi tapahtunut mitään poikkeavaa.

4

217

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Masennusta ei kyllä itse huomaa pitkään aikaan, ennen kuin se iskee oikein kunnolla.

    • Anonyymi

      Helou! Onko kyse seksistä yleensäkkin vai tuntuuko sinusta että haluat kokeilla jotain uutta? Olen itse saman ikäinen ja haluttomuus on ihan normaali juttu, väkisin ei kannata alkaa tai tekee vain hallaa itselleen. :)
      Minulla ja monella muulla on välillä pitkäaikaistakin haluttomuutta, en siis lähtisi sitä huolehtimaan.
      -Suski

      • Anonyymi

        Trololoo trallallaa 🤪


    • Anonyymi

      Itse olen mies. Meitä miehiä haluttaa joka päivä ja se on normaalia. Naisia ja nuoria naisia ei yleisesti haluta joka päivä ja sekin on normaalia. Voi siis olla pitkiäkin taukoja, että koko aihe ei kiinnosta ollenkaan. On myös olemassa hyvinkin aktiivisia naisia, joilla tämä on joka päivä mielessä. Kerro tästä poikaystävällesi ja voit halutessasi vaikka auttaa häntä välillä purkamaan paineita käsipelillä, tai suulla. Tuo ei paljoa vaadi ja jokaisen toista rakastavan tulisi sen verran toisesta huolehtia. Jos mies ei saa purettua paineita (käsin, tai seksillä) , niin hän helposti ärtyy, tai on aggressiivisempi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Muistatko kaivattusi

      Syntymäpäivän? Päivämäärä riittää. 🌹
      Ikävä
      136
      2061
    2. 121
      1425
    3. Atte Harjanne usuttaa eläkeläisvihaan

      Karmeeta kuultavaa aamun uutislähetyksessä, kun Atte Harjanne, tunnettu eläkeläisvihaaja, suitsii sukupolvien välistä v
      Maailman menoa
      333
      1213
    4. Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!

      https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro
      Maailman menoa
      140
      1180
    5. IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!

      Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk
      Maailman menoa
      3
      1141
    6. Keitä oli kunnanjohtajan erottajat?

      Kouluja ei ole varaa ylläpitää mutta johtajasopimukseen palaa 100000 euroa ja uuden johtajan hakuprosessi maksaa kymmeni
      Ilmajoki
      63
      1132
    7. Miten pääsee ujon naisen pään sisään?

      Siis tosi tosi tosi ujon...
      Ikävä
      141
      1119
    8. Mulla on ikävä

      sua nainen ja niitä katseita ❤️ Lupaatko, että katseemme kohtaa taas?
      Ikävä
      49
      1089
    9. Mene perheinesi arkkiin - kasteelle !

      Juutalaiset oli hyvin lapsirakkaita, mitään ehkäisyä ei käytetty. Perheissä oli paljon lapsia. Viiden koko perheen kast
      Kaste
      470
      957
    10. Milloin bikineistä

      Tuli juhla tai esiintymis asu? Pikkasen harkintaa vois käyttää. Bikinit kuuluvat uimarannalle. No, mitä maailman tähdet
      Maailman menoa
      98
      945
    Aihe