Kun mikään ei kiinnosta

Anonyymi

Kun täytin 17 rupesin seurustelemaan ja olen harrastanut seksiä ihan siinä missä muutkin. Nyt muutama vuosi sen jälkeen 21-vuoden iässä olen huomannut, että seksi ei enää kiinnosta. Lähden kyllä seksiin mukaan kumppanini vuoksi, mutta se ei tunnu mitenkään erityiseltä. En ole uskaltanut vielä kertoa mun poikaystävälle tästä, kun en tiedä miten suhtautuisi asiaan.

Tarkennan, että poikaystävässäni ei ole mitään vikaa ja koen kyllä rakastavani häntä, mutta en koe haluavani mitään seksuaalista toimintaa missään määrin. Jo pelkkä esileikki ahdistaa, kun menee tarpeeksi pitkälle. En ole myöskään kiinnostunut kenestäkään muusta tai katsonut ketään sillä silmällä.

Mistä tämä johtuu? Olen normaalipainoinen (170cm/63kg) ja urheilen säännöllisesti. Ruokailutavat ovat kunnossa, en käytä huumeita ja alkoholin nauttiminen sijoittuu lähinnä viikonloppuihin jos silloinkaan. En koe olevani mitenkään masentunut tai että elämässäni olisi tapahtunut mitään poikkeavaa.

4

157

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Masennusta ei kyllä itse huomaa pitkään aikaan, ennen kuin se iskee oikein kunnolla.

    • Anonyymi

      Helou! Onko kyse seksistä yleensäkkin vai tuntuuko sinusta että haluat kokeilla jotain uutta? Olen itse saman ikäinen ja haluttomuus on ihan normaali juttu, väkisin ei kannata alkaa tai tekee vain hallaa itselleen. :)
      Minulla ja monella muulla on välillä pitkäaikaistakin haluttomuutta, en siis lähtisi sitä huolehtimaan.
      -Suski

      • Anonyymi

        Trololoo trallallaa 🤪


    • Anonyymi

      Itse olen mies. Meitä miehiä haluttaa joka päivä ja se on normaalia. Naisia ja nuoria naisia ei yleisesti haluta joka päivä ja sekin on normaalia. Voi siis olla pitkiäkin taukoja, että koko aihe ei kiinnosta ollenkaan. On myös olemassa hyvinkin aktiivisia naisia, joilla tämä on joka päivä mielessä. Kerro tästä poikaystävällesi ja voit halutessasi vaikka auttaa häntä välillä purkamaan paineita käsipelillä, tai suulla. Tuo ei paljoa vaadi ja jokaisen toista rakastavan tulisi sen verran toisesta huolehtia. Jos mies ei saa purettua paineita (käsin, tai seksillä) , niin hän helposti ärtyy, tai on aggressiivisempi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla

      ”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset
      Maailman menoa
      248
      17365
    2. Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään

      Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"
      Maailman menoa
      178
      12343
    3. Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään

      "Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El
      Maailman menoa
      55
      6111
    4. MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!

      Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny
      Henkirikokset
      21
      4945
    5. Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta

      Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään
      Maailman menoa
      69
      4935
    6. Orpon hallitus paskoi kaikki hommat

      ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.
      Maailman menoa
      26
      4052
    7. Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi

      Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta
      Maailman menoa
      84
      3635
    8. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      22
      3603
    9. Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?

      PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html
      Maailman menoa
      142
      3104
    10. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      36
      2587
    Aihe