Toimittelijat häpeävät

"Hävettää myöntää, että teen lähes mitä vain välttääkseni häpeää...Hävettää, että pelkään konflikteja. Hävettää, että siedän, miellytän, suoritan, kontrolloin ja ylianalysoin, sillä pelkään ulkopuolisuuden tunnetta häpeää enemmän."

https://www.is.fi/kotimaa/art-2000006521455.html
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Yliopiston tutkijatkin "pelkäävät konflikteja" ja ilmeisesti häpeävät mongoloidisuutta sen verran, että selittelevät vaan ympäripyöreästi siperialaisesta geeniperimästä, unohtaen mainita, että tämä "siperialaisuus" oli olematonta Leväluhdan protosaamienkin keskuudessa, saati suomalaisten.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

"Hävettää myöntää, että teen lähes mitä vain välttääkseni häpeää...Hävettää, että pelkään konflikteja. Hävettää, että siedän, miellytän, suoritan, kontrolloin ja ylianalysoin, sillä pelkään ulkopuolisuuden tunnetta häpeää enemmän."

https://www.is.fi/kotimaa/art-2000006521455.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu