PERSUJEN PUHEITA KATSOKAA.... OHO OHO OHO AI OI UUU

Kurssiin 1,00 .Uskon että näin minulle jää vielä rahaa leipään myös tulevina vuosina.Muutahan ihminen ei tarvitse.

Kelluva oma valuutta on oikea ratkaisu. Vanha markka oli aina sidottu johonkin mikä aiheutti julmetut korot.

Persut lähetti viestin suomen eläkeläisille ja asuntovelallisille ja maan ja
kiinteistöjen omistajille. Perseaukinen ulosottopoika voi puhua tuollaista
mitä sillä sylki suuhun tuo. PERSUT ON VARUSTETTU JUURI TÄLLÄ
ÄLYKKYYDELLÄ TÄYDELLISIÄ PERSUJA !

5

<50

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ai niin... Viesti yritysmaailmaan myös, että poijat varautukaa tulleihin.
      Ai niin ... Viesti, että puun direktiivit täyttyy, kun viet puuta ryssän
      kanssa euroopan markkinoille.

    • Anonyymi

      Älkää nyt jumankauta enää haaveilko köyhänmiehen markasta. Kyllä menee firmoja konkurssiin.

      Eipä ole Persujen älykkyys korkealla tässä asiassa. Valuutanvaihdot ja muut murheet, koska ei tiedä mikä maksaa mitäkin kuukauden päästä.

      Pikkuvaluutta suomimarkka olisi minkä tahansa keinottelun uhri. On yrityksiä jotka ovat useita kertoja Suomea isompia.

      • Anonyymi

        Miksihän maailmassa sitten on n 150 valtiota jotka ovat enimmäkseen pieniä? Näitä suuruudenhulluja on aina ollut ja ne on aina kuolleet omaan ahneuteensa. Jos pienessä valtiossa päätetään itse asioista niin hyvä tulee mutta jos päättäjät ovat vieraskoreita niin hukka perii. Näin kävi Suomelle 1994,siitä on nyt näytillä kaikki peustelut miksi kävi näin surkeasti. Turha EU-väen on enää valehdella mitään. EU on uponnut ja rotat mukana. Itsenäiset suomalaiset rakentavat uudelleen valtionsa ja elantonsa kuten jo monta kertaa valloittajien ikeen jälkeen. Tutkisit edes historiaa jos osaat lukea . Ajatuksia voit siten saada sietä mistä tieto tulee. Mutta vaadin tietysti korvaukset syyllisiltä kaikesta haitasta. Toivottavasti pystyt korvaamaan sillä lasku on valtava.


      • Anonyymi

        Taidat liioitella . Markkahan on rikkaan miehen,köyhille se ei kuulu.Elät menneisyydessä ja tulevaisuus on vain niiden jotka tietävät mitä nyt pitää tehdä. Perut tuskin käsittävät asiasta mitään kuten et sinäkään. Raha on vaihdantaväline jota on ollut käytössä parisataa vuotta enemmän tai vähemmän. Eläin tarvitsee vain ruokaa elämäänsä,oletko edes siihen varautunut persujesi kanssa?


    • Ei mitään tajua ... ei mitään tajua... Kuvittelee vaihtavansa itse huh huh..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taisin tehdä virheen

      Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle
      Ikävä
      44
      3052
    2. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      36
      2651
    3. Et siis vieläkään

      Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k
      Ikävä
      53
      2604
    4. Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa

      Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt
      Maailman menoa
      105
      2324
    5. Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi

      Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle
      Ikävä
      51
      2163
    6. Olisitko mies valmis?

      Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me
      Ikävä
      345
      1916
    7. Mitä haluat sanoa kaivatullesi?

      Onko ikävä? Milloin näitte viimeksi?
      Ikävä
      150
      1566
    8. Nainen, mulla olisi sulle pari vinkkiä

      Kerro vain ongelmasi niin annan siihen vinkin. :/
      Ikävä
      74
      1423
    9. vieläkin sanoa voin...

      💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos
      Ikävä
      23
      1258
    10. Nainen onko sulla supervoimmia ?

      Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.
      Ikävä
      28
      1185
    Aihe