Yle taas aivopesee

Itä-Suomen alueuutisissa puhuttiin alueen työttömyydestä niin kuvattiin koko ajan olutlaseja. Näin Yle syöttää ajatusta että työttömät vain istuvat baareissa juopottelemassa. Se on sitä piiloviestintää.
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Niinpä. Minä olen tällä hetkellä yhden sortin ammattiurheilija. Kaljaa olen juonut viimeksi Vappuna.

Äänestä
  • ja mä taas en juonu vappuna

    Äänestä

itä-suomessa onkin ihan omat laitkin, että sou not mitä piiloviestiä välittävät, ei toimi muualla... kun pitää olla lieventäviä seikkoja edes yks, eli asiakas käy tyässä

Äänestä
  • Olisi varmaan kivaa olla työtön, kun riittäisi sitten rahaa myös olueen :)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Itä-Suomen alueuutisissa puhuttiin alueen työttömyydestä niin kuvattiin koko ajan olutlaseja. Näin Yle syöttää ajatusta että työttömät vain istuvat baareissa juopottelemassa. Se on sitä piiloviestintää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu