Tulevaisuus on lisäksi tähän menneisyyteen liittyvä harha, joka vaikeuttaa meitä huomaamasta matalataajuisia värähtelyjä eli tämän taajuuskvadrantin tarjoamaa sekametelisoppaa. Oikeasti olemme Ikitursoa, Ajattelematonta G-koordinaattia, joka EI OLE, vaan ON. Ikuinen ZOT ... Myös me "hörhöt" olemme ajallisessa rajallisessa ajattomassa ZOT-hetkessä, sillä supermies on vain elokuvia ja Batman mielikuvia....se mitä jää jäljelle on ZOT! Samoin ennen iltakuutta kuin aamupäivän jälkeenkin; on vain ikuinen, ajaton G-koordinaatti!
On vain ZOT
13
180
Vastaukset
- Anonyymi
Ikäväsi taitaa olla kova.
- Anonyymi
Saatteko valtiolta hyvin tukirahoja.
- Anonyymi
Sossusta vähän.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sossusta vähän.
Kannattaa merkata yhdistykseksi kuten Somaleillakin on lukuisia yhdistyksiä, valtio antaa toimintaan hyvät rahat.
- Anonyymi
Nuo, valaistuneet sielut...emmentaalista korkeammille tärähdystasoille irronneet...viisaudessaan ovat vaikeaselkoisia?
- Anonyymi
Ensivaikutelma voi pettää. Nukkavieru kovissa ryyppyputkissa kulahtanut sielu voi olla wanhan wiisas sielu, aikamme supersankari.
Tidi tidi tidi tidi bääääät määääään!
- Anonyymi
Se olikin Ming eikä Zorro, onneksi on google.
- Anonyymi
Mistä sikiö saa hopea lankaa ja muuta sielun kiinnitys tarviketta?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mistä sikiö saa hopea lankaa ja muuta sielun kiinnitys tarviketta?
Mää tiedän. Pienen pienet ötökät käy munimassa sikiön aivoihin. Kun munat kuoriutuu niin siitä jää vyyhti hopeista lankaa. Öiset villit unet johtuu sitten siitä kun kuoriutuneet ötökät jää höhöilemään päähän sielun kanssa ja vetelee sitä langasta kun ilmapalloo.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mää tiedän. Pienen pienet ötökät käy munimassa sikiön aivoihin. Kun munat kuoriutuu niin siitä jää vyyhti hopeista lankaa. Öiset villit unet johtuu sitten siitä kun kuoriutuneet ötökät jää höhöilemään päähän sielun kanssa ja vetelee sitä langasta kun ilmapalloo.
Ne on kuin hämähäkkejä , mutta kutovat hopealankaa.
- Anonyymi
ZOT on läsnä jokaisessa atomissa.
Vaikeasti ymmärrettävä filosofinen ZOT. Koko maailmanne muuttuu sen jälkeen. - Anonyymi
Mahtavaa että minä ajattelen aivan samalla tavalla!
- Anonyymi
zot zot olet tehnyt väärin .
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hallitus pyrkii rajoittamaan kaupan omien halpamerkkien myyntiä
Helsingin Sanomien mukaan hallitus valmistelee lakihanketta, joka suitsii kaupan valtaa ja rajoittaa omien halpamerkkien2213287- 582786
Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa
Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk172419Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava
Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I192406Työvoimatoimisto
Nyt kysyisin miksi pitää käydä työvoimatoimistossa paikanpäällä, kun he eivät muuta tee kuin laittavat koneelle uudet ve661882Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?
Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä841830Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa
Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva401802Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista
Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro161779Mikä aate kaiken pahan takana?
Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.841622Mietin sua liikaa
Mietin nytkin sitä, että millaista se olisi tulla kotiin, kun sinä olisit täällä vastassa. Tai niin päin, että sinä tuli65955