Viimeinen loma ulkomailla!

Eurooppa ja varsinkin mm. Espanja,Italia, Saksa, Ranska, Hollanti , Englanti ovat nykyisin täynnä afrikkalaisia ja lähi-itäläisiä rosvoja.

Ennen oli turvallista ja todella halpaa peseta-aikaa esim Espanjassa.

Enää ei kiinosta koko eurooppa, ja kymmenet. ennen niin hienot maat, jotka on pilattu NEKIN eu.n ja "pakolaisten" toimesta.

Köyhyyden ja työttömyyden aistii kaikkialla rosvoamisen, vastakkainasettelun, kyynisyyden, ankaran valvontakoneiston, ränsistymisen, liberalismi aivokupan ja pahan olon muodossa.

Suomi on sittenkin paras maa.....vielä hetken.
12<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Lapsemme tulivat ranskasta ja saksasta, samaa totesivat.

Äänestä

Köyhyyttä, roskakasoja, ihmisiä kuin kusiaispesissä kusiaisia, väkivaltaa, sitä on Euroopan maissa, missä ennen oli mielenkiintoista kulttuuria, tyylikkäitä asukkaita. Nyt koronatauti leviää kuin entisaikojen rutto ja kolera. Kenties tarkoituskin. Rajansa kaikella.

Äänestä

joko voin sanoa, mähän sanoin

ja mikä selittää, että suomalaiset päättäjät edelleen tahkoaa sitä samaa mantraa?

Kuka tai mikä saa ne jatkamaan samaa virttä?

”yrittäjät”?

Äänestä

Ja kaikki tuo kauheus johtuu vsi ja ainoastaan EU:n perustamisesta ja siihen liittymisestä.

Äänestä

tää on niin käsittämätöntä, että
vihreät ja punaiset ” muka humaanit”
ajaa suomalaisia 1€/ h duuneihin, eläkeputkea hajitetaan kun
sen piti olla väylä sairaiden eläköitymiseen ja nuorten työllistämiseen.

Yksikään puolue ei tee suomalaisten kannalta kestävää mitään politiikkaa.

Äänestä
  • Mitäpä sitä vanhoja, väsyneitä, vuosiskymmenet työtä tehneitä eläkeputkeen päästämään.. kaikki vaan irti, mitä irtoaa... ehkei sitten loppupeleissä tarvitse eläkettä maksaa ollenkaan. Samaan aikaan ollaan korottamassa kehitysapua 25 miljoonalla ja kehitysyhteistyöhön varataan lisää noin 180 mijoonaa. Näinkö rahan käyttöä priorisoidaan?? Nuoria pitäisi todellakin auttaa työllistymään siihen tarvitaan sekä taloudellista että psyykkistä apua.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Mitäpä sitä vanhoja, väsyneitä, vuosiskymmenet työtä tehneitä eläkeputkeen päästämään.. kaikki vaan irti, mitä irtoaa... ehkei sitten loppupeleissä tarvitse eläkettä maksaa ollenkaan. Samaan aikaan ollaan korottamassa kehitysapua 25 miljoonalla ja kehitysyhteistyöhön varataan lisää noin 180 mijoonaa. Näinkö rahan käyttöä priorisoidaan?? Nuoria pitäisi todellakin auttaa työllistymään siihen tarvitaan sekä taloudellista että psyykkistä apua.

    Hulluutta,
    kun nimeomaan eläkeputki olisi ollut työn jakamisen
    väylä.

    Eläkkeelle lähtemistä kevennetään ja joku nuorempi otetaan
    jakamaan työviikkoa...osapuolet oppivat toisiltaan.

    Siellä on pitkäaikaissairaita, joilla ei pysy jalat alla ja
    niitäkään ei päästetä sairaseläkkeelle ja
    taas saataisiin nuoria töihin.

    MITÄ TÄÄT HALLITUS TEKEE?

    Äänestä

koko eurooppa on romuna
eikä suomalainen media kirjoita siitä mitään

merkkel eu diktaattori käskee kirjoittamaan trumpista
ja naisten prceistä

Äänestä

Se että miten saadaan ulkomaalaistaustaiset töihin on isompi asia kuin saada 60 vuotta täyttäneet pysymään töissä.

Äänestä

Suomen lappi se vasta kallis ylläpidettävä on muun maan veronmaksajille.

Äänestä

Unkari ja Tsekki, siinä kaksi viimeistä lomapaikkaa. Viihtyisiä paikkoja, johtuu siitä ettei joka puolella ole viihtyvyyttä pilaamassa somaliyhteisöä eikä turvapaikkaa vinkuvia huijareita.

Äänestä

Tosi lyhyessä ajassa on tuo hieno ydin Euroopa saatu tuhottua ja hyvässä vauhdissa olla toki Pohjoismaissakin. Tästä kaikesta lankeaa kiitos älyttömällä EUlle, joka ei vaan toimi siten kuten meille kansalaisille 1990- luvulla uskoteltiin eli tietoisesti valehdeltiin. EU on rakennettu muiden maanosien ihmisiä varten, ei alkuperäisten eurooppalaisten, saatika suomalaisten etuja ajamaan, sehän on oikein ministerin suulla vastikään tullut todettua.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Eurooppa ja varsinkin mm. Espanja,Italia, Saksa, Ranska, Hollanti , Englanti ovat nykyisin täynnä afrikkalaisia ja lähi-itäläisiä rosvoja.

Ennen oli turvallista ja todella halpaa peseta-aikaa esim Espanjassa.

Enää ei kiinosta koko eurooppa, ja kymmenet. ennen niin hienot maat, jotka on pilattu NEKIN eu.n ja "pakolaisten" toimesta.

Köyhyyden ja työttömyyden aistii kaikkialla rosvoamisen, vastakkainasettelun, kyynisyyden, ankaran valvontakoneiston, ränsistymisen, liberalismi aivokupan ja pahan olon muodossa.

Suomi on sittenkin paras maa.....vielä hetken.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu