Koronalla luotu tarkoituksellisesti pelkoa ja hysteriaa

Suomalainen lääkäri Antti Heikkilä kirjoittaa blokissaan 25.5.2020 mm seuraavaa:
"Se, mitä media on kertonut covid-19-pandemiasta on käytännössä täyttä roskaa. On täysin tietoisesti luotu pelkoa ja hysteriaa tarkoituksena tehdä väestöstä aivoton kanalauma, joka ensimmäisen böö-sanan jälkeen anoo armoa esivallalta ja tottelee sokeasti, mitä määrätään."

Edelleen hän kirjoittaa osuvasti: "Huhtikuuhun 2020 mennessä Suomessa oli kuollut influenssaan yli 500 ihmistä. Saman ajanjakson aikana Suomessa koronakuolemia oli yhteensä 267. Voisiko joku yläkerran porukasta kertoa ihmisille, miksi heitä kyykytetään koronasta, kun lukujen mukaan ongelma onkin influenssa.
Kertooko tämä hallinnon ajattelukyvystä, vai tuleeko käskyt jostakin muualta, joka kuuluu, että kaikkien on hypittävä koronan tahtiin?"

Mielestäni aiheellisia näkökantoja! Koko kirjoitus löytyy linkistä:

https://www.anttiheikkila.com/blogi/covid-19-vedatys/?fbclid=IwAR0hZXfO5pUeXyd4-yYU_a2IDDSHZ7mfuQwGmZaZEwVVSZWqYONkcbb_e8s

3

141

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      On se kivempi elää valheessa kysy vaikka gang stalking -uskovalta.

    • Anonyymi

      Arvostan perussuomalaisia jotka tuovat ainoan uskottavan totuuden aina esille!

      Nimim. Maa on litteä.

    • Anonyymi

      Okei, mutta onko Influenssaa koitettu estää yhtä tarmokkaasti? Pysäytetty liikenne pääkaupunkiseudulle ja laitettu poikkeustilalaki voimaan?

      Mitä jos koronan takia ei olisi tehty mitään rajoituksia? Eikö se nyt ole selvää että näiden rajoitusten takia ihmishenkiä on säästynyt, kun ihmiset ovat olleet varovaisempia.

      Vähän sama kun syyttäisi liikennelakeja turhiksi, koska turvavyöpakon jälkeen on ollut vähemmän kuolemia.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava

      Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I
      Maailman menoa
      139
      3336
    2. Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa

      Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk
      Maailman menoa
      82
      2930
    3. Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista

      Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro
      Maailman menoa
      40
      2307
    4. Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?

      Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä
      Maailman menoa
      114
      2212
    5. Mikä aate kaiken pahan takana?

      Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.
      Maailman menoa
      145
      2096
    6. Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa

      Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva
      Maailman menoa
      47
      2031
    7. Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen

      ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?
      Maailman menoa
      18
      1540
    8. Muistan vuosikymmenten takaa

      Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.
      Ikävä
      12
      1476
    9. Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!

      Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville
      Suomalaiset julkkikset
      29
      1363
    10. Voiko kaivattu olla liian vanha?

      Tai muuten huonokuntoinen...
      Ikävä
      135
      1063
    Aihe