Miksi meille valehdellaan ylellä,Miksi ??

Anonyymi

Kaikki voivat nähdä videot jossa jenkeissä satoja kauppoja ryöstetään ja sitten tuikataan jopa tuleen,,omistajia jotka koettavat puollustaa omaisuuttaan hakataan joukolla henkihieveriin,viattomia ihmisiä pahoinpidellään,tapetaan.Videot todistavat myös että asialla ei ole valkoisen ylivallan edustajat vaan mustan ylivallan tavoittelijat. Siis täyttä anarkiaa jolla ei ole mitään tekemistä mielenosoittamisen kanssa.Kaikki kunnon ihmiset valkoiset ja mustat haluavat vain järjestystä.
Trump puhui juuri viisaita ,antoi arvon Floydille ja tuki rauhallisia mielenosoittajia mutta teki selväksi että anarkistien toimille laitetaan stoppi.
No mitä meille Yle uutisoi:Trump UHKAA armeijaa hajottamaan MIELENOSOITTAJIA,jos senaattorit ei saa KURIA aikaan.Mielenosoittajat ovat kuulemma pääoson rauhallisia.
VOI HELVETTI sanon minä,miksi halutaan annetaa väärä kuva Trumpin toimista.On siis mielenosoittajia ja anarkisteja .Ne ei ole SAMA ASIA.
Presidentin tärkein tehtävä on taata kansalaisten turvallisuus .Suomen valtalehdistö tuntuu olevan vaikka anarkistien puolella kunhan saa olla Trumppia vastaan.

19

100

1Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Sitä saa ihmetellä miksi ns. mielenosoittajat tuhoavat muiden omaisuutta, ja ryöstelevät kauppoja. Ei ne ole oikeita mielenosoittajia, vaan rikollisia. Ne pitää ehdottomasti poliisin ja armeijan laittaa kuriin ja järjestykseen.

      • Anonyymi

        "Sitä saa ihmetellä ....."

        Kun on hiukankin perehtynyt siihen rakenteelliseen rasismiin ja väkivaltaan mitä USA:ssa tälläkin sekunnilla harrastetaan, niin itse en ihmettele lainkaa noita mielenosoituksia.

        USA:n poliisilaitos on tässä suhteessa suuri häpeätahra läntisen demoktarian poliisivoimana.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        "Sitä saa ihmetellä ....."

        Kun on hiukankin perehtynyt siihen rakenteelliseen rasismiin ja väkivaltaan mitä USA:ssa tälläkin sekunnilla harrastetaan, niin itse en ihmettele lainkaa noita mielenosoituksia.

        USA:n poliisilaitos on tässä suhteessa suuri häpeätahra läntisen demoktarian poliisivoimana.

        Useimmiten poliisi on tekemisissä rikollisten kanssa - niin meillä kuin muuallakin maailmassa.


    • Anonyymi

      Kaikki linkittyy kaikkeen kansallismielisyyden nousun kautta.Se uhkaa.Eu:n hajoamista,usan demokraattien tappioita,Trumpin voittokulkua,oikeiston kasvua,sosialismin tuhoa..Ts MEDIASOTA on käynnissä ja uhrina on aina puolueettomuus.Suomen valtamedia on puolensa valinnut.Se on kansallismielisiä vastaan sosialismin puolesta.

      • Anonyymi

        "Kaikki linkittyy kaikkeen kansallismielisyyden nousun kautta"

        Täyttä soopaa tuo "kansallismielisyytesi"


    • Anonyymi

      Me maksamme veroa valeuutisoinnista.YLEVERO on lakkautettava.

      • Anonyymi

        onhan se aika venäläistä touhua kun pakotetaan maksamaan veroa uutisoinnista joka on maksajaa vastaan


      • Anonyymi

        "Meillä on valta" mielenosoittajat huutavat.
        Se antaa oikeuden ryöstöihin ja väkivaltaan.


    • Anonyymi

      Videofilmit paljastavat että suurin osa ryöstäjistä valkoisia. 80% Minneapolisin huligaaneista tullut osavaltion ulkopuolelta. Boogaloo Bois-jengi eräs aktiivisemmista. Se on militantti äärioikeistolainen ryhmittymä mutta siihen kuuluu myös jonkin verran mustia. Se kannattaa myös mustien aseistautumista. Erikoinen tapaus: äärioikeisto samalla puolella mustien kanssa.

      • Anonyymi

        Löysää sitä foliohattuasi vähän ja käy oikeasti katsomassa videoita tapahtumista. Suurin osa mellakoitsijoista on mustia. Mukana on tietenkin myös paljon valkoihoisia, mutta eivät enemmistöä muodosta. Valkoihoisista suurin osa on terroristijärjestö antifaan kuuluvia, jotka lietsovat väkivaltaa ja kaaosta. Äärivasemmisto siis vauhdissa.

        Onhan se outoa nähdä valkoihoisia porukassa, joka heitä inhoaa vaan vasemmistolaiset ovat tunnetusti länsimaissa usein kovin omaa rotuaan vihaavia. Yhdysvalloissa monet yritykset nyt koittavat säästyä ryöstelyiltä laittamalla oviin ja ikkunoihin lappuja, joissa lukee mm. black owned, minority owned, jewish owned jne.
        Valkoisten kaupat ovat vapaata riistaa.


      • Anonyymi

        hah,hah hoh hoh ,katsoppa niitä videoita uudestaan.Itseäsi voit pettää mutta älä tule tänne lööperiä kirjoittelemman,muut uskoo ennemmin omia silmiään.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Löysää sitä foliohattuasi vähän ja käy oikeasti katsomassa videoita tapahtumista. Suurin osa mellakoitsijoista on mustia. Mukana on tietenkin myös paljon valkoihoisia, mutta eivät enemmistöä muodosta. Valkoihoisista suurin osa on terroristijärjestö antifaan kuuluvia, jotka lietsovat väkivaltaa ja kaaosta. Äärivasemmisto siis vauhdissa.

        Onhan se outoa nähdä valkoihoisia porukassa, joka heitä inhoaa vaan vasemmistolaiset ovat tunnetusti länsimaissa usein kovin omaa rotuaan vihaavia. Yhdysvalloissa monet yritykset nyt koittavat säästyä ryöstelyiltä laittamalla oviin ja ikkunoihin lappuja, joissa lukee mm. black owned, minority owned, jewish owned jne.
        Valkoisten kaupat ovat vapaata riistaa.

        Mukana toki valkoisiakin huumehörhöjä varastelemassa ja putsaamassa kauppoja.


    • Anonyymi

      Eikö se ollut niin, että sodan ensimmäinen uhri on YLEensä totuus?

    • Anonyymi

      YLE on sontatorvien kuningas, valehtelun mestari ja muunnellun totuuden harjoittaja, suomalaisia vihaava, viherkommari rikollisjärjestö mikä pitäisi lakkauttaa erittäin haitallisena!

    • Anonyymi

      Bugaloo boyssit nähty myös kuunatsit ovat tulleet kuun takaa räyhmään amerikan kaduille. Merkit ovat selvät kohta tulee jeesuskin maanpäälle.

    • Anonyymi

      No tämähän on tunnettua YLE laatua.

      Järjetön riehuva, ryöstelevä ja tuhoava lauma onkin "mielenosoittajia" joita ei saa valtiovalta pistää kuriin.

      Samalla logiikallahan YLE kutsuu ammuskelevia ja pommeja räjäytteleviä terroristeja aktivisteiksi.

      Toisaalta YLE kutsuu myös rauhanomaista maahanmuuttokriittistä mielenosoitusta äärioikeiston mellakaksi.

      Kun YLE uutisoi, niin sitä ei pidä uskoa. Pitää varmistaa muista lähteistä. Aina.

      • Anonyymi

        Yle kertoo asoista tietekin niin että se ajaa parhaiten ylean ajamia agendoja jotka on ihan ylöskin kirjattu siksi uutisoinit on ylellä tuollasia.


    • Anonyymi

      Kyllähän se perstotuus löytyy MVlehdestä taas. Eläköön Trump ja Putin.

      • Anonyymi

        Kannataa lukea vaikka helsingin sanomia mikä kertoo näin.

        NEW YORKIN poliisilaitoksen tiedustelun ja terrorisminvastaisen linjan johtaja John Miller sanoi, että mielenosoitusten aikana anarkisteilla oli omat kanavansa joiden kautta he varmistivat polttoaineen, pullojen ja kivien riittävyyden. Millerin mukaan heillä oli monimutkainen polkupyörälähettien verkosto, joka ohjaili joukkoja sinne, missä poliiseja ei ollut estämässä pahantekoa.

        Millerin mukaan anarkistit ryhtyivät lietsomaan mellakointia jo ennen kuin mielenosoitukset olivat edes kunnolla alkaneet ja käyttivät salattuja viestintäkanavia sekä keräsivät valmiiksi takuurahoja, jotta pidätetyt saadaan lunastettua vapaiksi.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Putin hoiti Suomen natoon ja myös Ruotsin

      Iso kiitos Vladimir Putinille. Hänen ansiosta pääsemme nyt Natoon. Putin halusi Naton lähelle ja nyt sai. Voimme tästä kiittää vain Putinia.
      Maailman menoa
      676
      8189
    2. Voi Stefu ja sun kiivas luonteesi

      Sielä lentelee ullakkohuoneiston ikkunasta daamin vaatteet ja matkalaukut pitkin pihaa. Toisaalta,en ihmettele yhtään että tämä suhde päättyi näin,kyl
      Kotimaiset julkkisjuorut
      234
      2418
    3. Niinistö teki hetkessä Suomesta Venäjän ydinaseiden maalitaulun

      Kaiken lisäksi mies vielä lällätteli Putinille eilisessä tiedotustilaisuudessa ja käski katsomaan itseään peiliin. Kyllä vähän asiallisempaa käytöstä
      Maailman menoa
      467
      2405
    4. Poliisi otti Stefun kiinni!

      Seiska tietää kertoa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      147
      1942
    5. Ohhoh! Martina Aitolehti ja seurapiirihurmuri-Jesper ekassa yhteiskuvassa - Sutinaa Mallorcalla!

      Martina Aitolehti ja seurapiirijulkkis-Jesper nauttivat toisistaan varsin vauhdikkaissa merkeissä Mallorcalla. Aitolehti ei ole esitellyt rakastaan vi
      Kotimaiset julkkisjuorut
      34
      1548
    6. Stefanilta tuli taas karu totuus Sofiasta

      Marokkolainen h*o*ra! Voi tsiisus kun mulla on hauskaa! Lumput lentää ikkunasta kun Stefu raivoaa h*uralleen🤣🤣🤣 Nyt ne popparit tulille, tästä tule
      Kotimaiset julkkisjuorut
      120
      1320
    7. Veikkaus: Miten The Rasmus pärjää Euroviisuissa?

      Euroviisuhuuma on ylimmillään, kun Suomi ja The Rasmus taistelee biisillään Jezebel. Bändi on tikissä, kunhan Lauri Ylösen ääni kantaa. Mitä veikka
      Viihde ja kulttuuri
      51
      1266
    8. Steppuli veressä

      Seiskan lööpissä Steppulilla naama ja nyrkit veressä. Ei tainnut ihan kamojen pihalle paiskominen riittää. Onkohan pistänyt kämpän tuusannuuskaks.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      83
      1090
    9. Ootko onnellinen kun ei tarvitse

      nähdä tätä tyhmää naamaa enää koskaan? Multa se särkee sydämen, mutta minkäs teen. Vaikka olisi kuinka sinnikäs eikä hellittäisi, se ei aina auta.
      Ikävä
      65
      871
    10. Oletko nähnyt eroottiset kohuleffat? Fifty Shades Of Grey -trilogia tv:stä

      Fifty Shades -trilogia starttaa, kun nuori opiskelijanainen Anastasia tapaa rikkaan liikemiehen. Seksisuhdehan siitä starttaa, höystettynä sadistisill
      Suhteet
      7
      850
    Aihe