Kyseessä on tietenkin persupuolue. Kyseinen puolue ärsyttää suunnattomasti.
Yksi puolue on alkanut ärsyttämään.
Anonyymi
10<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Aivan, koska ovat liian suvaitsevaisia, linjaa pitäisi jyrkentää
Aloittaja voi tehdä itsarin niin mikään ei enää ärsytä ja on ihanan rauhallista, eikö niin?
Persut on kuplapuolue, paljon porua mutta vähän villoja. Oppositioräkyttäminen on persujen erikoisalaa, hallitusvastuussa ei sitten tehdäkään mitään oman puolueohjelman mukaisesti kuten nähtiin 2015-2017. Kesk ja Kok viskelivät persuporukkaa kuin mätää kukkoa.
Meitä demareita jo 1918 ärsytti suunnattomasti muut puolueet, koska ne eivät olleet meidän rauhantahtoisen ulkopolitiikan takana.
Eniten jurppi se, että torppareistakin enemmistö meni sotaa lietsovien muiden puolueiden joukkoon.
Te nykyajan demarit olette aivan eri sakkia. Jos olisitte, kuten ennen, olisitte paljon parempia.
Nykyajan demarit ovat väestönvaihtajia, islamille myötämielisiä siinä kuin Vihreät.
Aloittaja on taas kirjoittanut, ainoasta älynystyrästään kaiken irti ottaen, erittäin analyyttisen ja taustoitetun kirjoituksen , kirjallisuuden Nobel on nyt todella lähellä.
Mikihän tuo tollo luulee ketään kiinnostavan mikä häntä ärsyttää?
Oikea toimihan on mennä lääkäriin, mitä täällä eri asioista valitat yhtä lapsellisesti kuin pikkukakara?
Persut on Suomen inhotuin ja halveksituin puolue. Tervemenoa puolueiden hautausmaalle.
Aloittajan kannataa ottaa snickers se helpottaa pahaa oloasi.
Puolue ei voi ärsyttää vaan niiden puolueiden kannattajat?
Itteeni ituttaa demareiden kokoomuslaisten rkp:n ja vihreiden kannattajat Halla vois ampuu ne kuten tehtaankadun homot. Muut kuten keskustalaiset Halla vois jättää ampumatta... Pittää kansalla olla sirkushuveja.
Muut puolueethan ovatkin jo ärsyttäneet aiemmin.
PS:llä pitäisi olla jyrkempi suhtautuminen EU:ta/euroa vastaan ja samoin hävittäjähankintaa vastaan.