Suomen vvm osti palveluita, mutta ei kysynyt hintaa

Kulmuni: "– Hallinto on vastannut siitä sopimuksesta. Summan suuruus oli minulle yllätys. Kysyttäessä Kulmuni tarkensi, ettei hän ole tiennyt kokonaissummaa."

MItenkähän meitin käy kun tyttö menee Brysseliin neuvottelemaan triljoonan tukipaketista. Hirvittää jo pelkkä ajatus.
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Virkakoneisto ei kysele hintoja ja syntyviä tappioita ei noteerata millään lailla!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Kulmuni: "– Hallinto on vastannut siitä sopimuksesta. Summan suuruus oli minulle yllätys. Kysyttäessä Kulmuni tarkensi, ettei hän ole tiennyt kokonaissummaa."

MItenkähän meitin käy kun tyttö menee Brysseliin neuvottelemaan triljoonan tukipaketista. Hirvittää jo pelkkä ajatus.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu