Perussuomalainen puolue vahvistaa asemiaan. Kannatus vankassa nousussa. Kiitos :)
Näytetään tietulleille, että ne kuuluvat kaatopaikalle.
https://yle.fi/uutiset/3-11382120
Äänestä henkesi edestä! Äänestä perussuomalaista!
Näytetään tietulleille, että ne kuuluvat kaatopaikalle.
https://yle.fi/uutiset/3-11382120
Äänestä henkesi edestä! Äänestä perussuomalaista!
Vastaukset 7
Vanhimmat
Suunta on ylöspäin. Järki voittaa.
Keskiteään kaiki änet anole. Ano päämisteriksi ja tiktaatoriksi !1!!11!!
Vasuri jo aavistelee, että syksyllä kaikki on toisin, kun esirippu aukeaa. Ei voi olla totta, että valtio ottaa uutta velkaa lähes puolet valtion vuosibudjetista. Koko hallituksen ohjelma on laitettava uusiksi ja karsittava kaikki ne menot, jotka eivät ole välttämättömiä.
Jokainen tajuaa, ettei voi syödä enempää, kuin tienaa.
Ei kuulunut persuista mitään murinaa, kun kuukausi sitten jaettiin yrityksille rahaa. Osa oli jopa käsi ojossa ottamassa. Nyt sitten kyllä nousi kova äläkkä, kun vähempiosaisten ja tavallisten ihmisten hyvinvoinnista ollaan huolehtimassa.
Siinä se tuli, se koira älähti, johon kalikka kalahti. Kun vasemmistolainen syö enemmän mitä tienaa, niin työssä käyvien veroja on silloin korotettava, ellei suostuta mitään karsimaan. Työllisyysasteen nostaminen on vain vasurien toiveuni.
Syksy tulee ja kannatus nousee.
Syksyllä vuonna 2100 ko? Koitatte sitten taas 80 vuoden päästä uudestaan.