Perussuomalainen puolue vahvistaa asemiaan. Kannatus vankassa nousussa. Kiitos :)
Näytetään tietulleille, että ne kuuluvat kaatopaikalle.
https://yle.fi/uutiset/3-11382120
Äänestä henkesi edestä! Äänestä perussuomalaista!
Kiitos kannatuksesta perussuomalaisten äänestäjät
7
86
Vastaukset
- Anonyymi
Suunta on ylöspäin. Järki voittaa.
- Anonyymi
Keskiteään kaiki änet anole. Ano päämisteriksi ja tiktaatoriksi !1!!11!!
- Anonyymi
Vasuri jo aavistelee, että syksyllä kaikki on toisin, kun esirippu aukeaa. Ei voi olla totta, että valtio ottaa uutta velkaa lähes puolet valtion vuosibudjetista. Koko hallituksen ohjelma on laitettava uusiksi ja karsittava kaikki ne menot, jotka eivät ole välttämättömiä.
Jokainen tajuaa, ettei voi syödä enempää, kuin tienaa. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vasuri jo aavistelee, että syksyllä kaikki on toisin, kun esirippu aukeaa. Ei voi olla totta, että valtio ottaa uutta velkaa lähes puolet valtion vuosibudjetista. Koko hallituksen ohjelma on laitettava uusiksi ja karsittava kaikki ne menot, jotka eivät ole välttämättömiä.
Jokainen tajuaa, ettei voi syödä enempää, kuin tienaa.Ei kuulunut persuista mitään murinaa, kun kuukausi sitten jaettiin yrityksille rahaa. Osa oli jopa käsi ojossa ottamassa. Nyt sitten kyllä nousi kova äläkkä, kun vähempiosaisten ja tavallisten ihmisten hyvinvoinnista ollaan huolehtimassa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei kuulunut persuista mitään murinaa, kun kuukausi sitten jaettiin yrityksille rahaa. Osa oli jopa käsi ojossa ottamassa. Nyt sitten kyllä nousi kova äläkkä, kun vähempiosaisten ja tavallisten ihmisten hyvinvoinnista ollaan huolehtimassa.
Siinä se tuli, se koira älähti, johon kalikka kalahti. Kun vasemmistolainen syö enemmän mitä tienaa, niin työssä käyvien veroja on silloin korotettava, ellei suostuta mitään karsimaan. Työllisyysasteen nostaminen on vain vasurien toiveuni.
- Anonyymi
Syksy tulee ja kannatus nousee.
- Anonyymi
Syksyllä vuonna 2100 ko? Koitatte sitten taas 80 vuoden päästä uudestaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit1618398KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti4467512Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei743854Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521543590Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1123019Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään542685- 1262036
Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv372021Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro231873Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1811540